Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz TeeJay #14058 üzenetére

    Úgy, hogy a DXVA-nak sok előkövetelménye van, nem csak az NV12-es pixel format.
    A VGA memóriájába dolgozik a dekóder is, így a mixernek és renderernek is ott kell keresnie a dekódolt adatot (nem a rendszermemóriában, mint software-es dekódolásnál).
    Sőt... még saját tömörítési eljárást is használ az adatok tárolásához.
    A BSPlayer valószínűleg nincs erre felkészítve. (Főleg, ha nem is EVR-re van állítva.)

    Régen én is szerettem a BSPlayer-t, de mára elavult, és az MPC-HC sokat fejlődött.

    Én azt mondom hogy tegyél fel egy friss FFDShow-ot (SVN build-ot, mert szökőévente frissül a stable), a DXVA filterben engedélyezd a HD formátumokat (ez azt hiszem ez eleve nem is támogat [még] SD-t, ami tényleg totál felesleges), és tiltsd le az MPC-HC dekódereit (az összeset, mert az audio dekódere is elég béna az FFDShow-hoz képest), hagyd meg az MPC-s source filtereket (vagy esetleg LAV splitter, ami szintén libavcodec alapú), és használj EVR-CP-t.

    Vagy még egyszerűbb, ha az external filtersnél betallózod a 3 FFDShow kodeket, és sorbarakod, hogy a DXVA Video, software Video, és Audio aztán mind "Preferred".

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák