Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NRGyP-

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni.

    Nem kevés fórumozás és olvasgatás után, de felszereltük kompletten az új lakást a háztartási gépekkel, de a porszívó még hátravan. A mindennapos takarításhoz, morzsák felszedéséhez vettünk egy Electrolux Ergorapido-t (EER77MBM) de a rendes takarításhoz szeretnénk egy nagy teljesítményű megbízható gépet. Megnéztem a Dyson gépeket, de bevallom őszintén, az a nagy kerék, meg a fogantyú, az olyan tejfölöspohár műanyag érzetet keltett, hogy ennyi pénzt nem szívesen adnék ki érte. Elhiszem, hogy nagyon jók, de nekem rossz volt hozzáérni...

    A Sebo és a Miele gépei között vacillálok.

    A Miele porzsák nélküli lenne:

    Blizzard CX1 Comfort EcoLine - SKMP3

    LINK

    A Sebo pedig az alábbi modell:

    SEBO AIRBELT K3 PREMIUM 890 RD

    LINK

    Az energia, illetve tisztítási hatékonyságban látok különbséget, de leírva ezek csak "száraz" adatok.
    Nekünk jellemzően laminált burkolatú padlófelületeink vannak, csak a gyerekszobában lenne egy közepes játszószőnyeg, illetve a hálóban két kicsi szönyeg az ágy két oldalán.

    Esetleg aki jártas a témában, melyiket ajánlaná?
    Árban nincs nagy különbség.
    Vagy ilyen árkategóriában a Dyson a legjobb választás burkolatminőség ide vagy oda :DDD ?

    Köszi a választ előre is!

  • -NRGyP-

    tag

    válasz ribarszki #34143 üzenetére

    A Miele-ből csak azért néztem ezt a porzsák nélkülit, hogy vmit a Dyson mellé állítsak, de egyébként nem létszükség, teljesen megelégszem egy porzsákossal is.

    Szval azt mondod inkább Miele vonal.
    Köszi szépen, szétnézek akkor a porzsákos modellek között, majd még lehet lesz egy-két kérdésem :))

  • -NRGyP-

    tag

    Sziasztok!

    Porszívó témában írok.
    Láttam, hogy van külön topikja, de az kevésbé "pörög" mint ez.

    Két gép között vacillálok:

    1. Philips AquaTrio 9000
    2. Samsung Bespoke Jet.

    Laminált padlón és járólapon használnám, szőnyeg csak a gyerekszobában van.
    Mindenképpen olyat szeretnék, ami hatékony felmosó is. A Samsung mind kinézetben és pár kényelmi szolgáltatásban veri a Philipset, de a felmosó rendszert külön kell megvenni hozzá, ami olyan + 60 ezres tétel, úgyhogy összesen 360 körül lenne.

    A Philipsnél ugyebár alapból benne van az árban a felmosós adapter is, azt a gépet egy 25%-os kuponnal most 285 körül tudnám megvenni.

    Van valakinek tapasztalata?
    Elolvastam az elérhető teszteket, véleményeket, de a Ti észrevételeitekre is kíváncsi lennék.

    Előre is Köszi, szép napot Mindenkinek!

  • -NRGyP-

    tag

    válasz buresz8 #76116 üzenetére

    Szia!

    Pont a minap írtam hasonló témában a külön porszis topikban:

    [link]

    477. komment az enyém.

    Azért nem a konkrét hozzászólást szúrtam be, mert utána egy Dyson tulaj is hasonló véleményen volt, mint amit ott kifejtettem, olvasd át esetleg.

    Fontos, hogy milyen felületen használod.
    Ha olyanok a körülmények mint nálam, akkor lehet elég lenne a költséghatékonyabb megoldás, ha sok a szőnyeg, van kutya-macska, akkor lehet (vagy majdnem biztos), jobb a Dyson.

    Ha elég a Dreame, akkor a T20 Pro-t javaslom, adnak hozzá plusz akksit a csomagban.

    Hali!

Új hozzászólás Aktív témák