Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezdő

    senior tag

    válasz Fifi #65257 üzenetére

    Szia!

    Mi most vettünk egy ilyen gépet pár ezerrel jobb áron.
    Eddig elégedettek vagyunk vele, fontos szempont volt az 5 év garancia.
    Egész jól variálhatóak a programok.
    Az kicsit becsapós, hogy 9 kg-os, elég kevés programhoz javasolja ezt a töltetet, bár mi ezt nem vesszük ilyen szigorúan.
    Ahhoz képest hogy Bosch Serie 6, én nem esek hanyatt a minőségérzettől, de a konkurencia se jobb.

  • kezdő

    senior tag

    Sziasztok!

    Nekem autoclean-es Bosch szárítógépem van, konkrétan WTX87M90BY (ez a szösz tartályt is tisztítja)
    Ennél ha lefolyóra kötöm akkor nem kell kivenni a tartályban lévő szűrőt, pedig megvan ebben is a tárolásra kialakított helye.
    Szervízessel is beszéltem róla, mondta hülyeség is lenne kiszedni mert akkor szösszel szennyezett vízet használna az tisztításra.
    Amúgy könnyen ellenőrízhető a funkció működése, bekötés mellett is mindig kb félig van a víz tartályban.

    [ Szerkesztve ]

  • kezdő

    senior tag

    válasz rígel #68072 üzenetére

    Teljesen tiszta, 99,9%-ban szöszmentes víz megy a lefolyóba.
    (egy ideig vödörbe engedtem, hogy lássam minden működik-e)
    A kondenzvíz tartályában is alig van szösz a szűrőnél, szerencsére szinte mindent megfog az alsó szűrő egység.
    Imádom a gépet, igaz most épp valami baja van (2 szárításonként tisztítást kér a könyv szerinti 15-20 helyett), de a szervíz nagyon gyors és rugalmas volt (még megy a tesztelés, nincs lezárva a hibajegy) szóval egyelőre én elégedett vagyok.

  • kezdő

    senior tag

    válasz rígel #68077 üzenetére

    Igen alul gyűjti össze.
    Gyakorlatilag az ajtóban lévő szűrőt mossa vízzel (amit te szárításonként tisztítasz) és egy alsó egységben gyűjti a szöszt amit normál működés esetén elég 15-20 szárításonként tisztítani kézzel. (Nyilván ruha és mennyiség függő)
    Kis kényelemért nagy felár :)

  • kezdő

    senior tag

    válasz AXisBOLD #77760 üzenetére

    Szia!

    Ilyen hűtőm van, nehogy pénzt adj érte!
    WHIRLPOOL ART 9811 SF2

    Néha olyan hangos mint egy traktor, a stop frost egy kamu, nem oda rakódik le a jég, tehát normál módon kell jégteleníteni a fagyasztót.

    2021-ben vettem, ez tűnt az ésszerű választásnak (magasabb mint a többi, papíron a leghalkabb, stb) de nagyon megbántam.
    Inkább dupla áron egy olyan, ami nem idegesít.....

  • kezdő

    senior tag

    Sziasztok!

    2021. nyarán több készüléket is vásároltam, megosztom a tapasztalataimat, hátha jól jön valakinek, az árakat csak azért írom, hogy az ár-érték arány értelmezhető legyen.

    Sütő:
    WHIRLPOOL OAS KP8V1 IX
    89 000 Ft

    Jól nézett ki, a pirolitikus tisztítás szempont volt.
    Sajnos az ajtó a bal alsó sarokban kilógott a síkból, a szervízes se tudott vele mit kezdeni.
    Sütés után a hűtése brutális volt, kb. 20 percig süvített mint egy maximumon járatott hajszárító, szervízes szerint minden elektromos sütő ilyen......
    Egy csere utalványban kiegyeztünk a gyártóval, senkinek se ajánlom.

    Sütő 2
    Electrolux EOE7P31X
    125 000 Ft

    Digitális, beépített maghőmérővel, automata receptekkel, pirolitikus.
    Hibátlanul működik, halkan hűti magát, ajánlom!

    Hűtő:
    WHIRLPOOL ART 9811 SF2
    165 000 Ft

    Szempont volt, hogy beépített gép kell, így a szélesség adott a szabvány szerint. Magasságra ez volt a legnagyobb és papíron a legcsendesebb. No-Frost variáns jelentősen drágább volt, így gondoltam kipróbálom a stop-frost funkcíósat (van egy külön lap a fagyasztóban amire elvileg lerakódik a jég...)
    A hűtő brutális hangos volt, a teljes konyhaszekrényt berezonáltatta.
    A szervízes a rácsnál mókolt valamit, a brutálisból így átmentünk szimplán elviselhetetlenbe.
    Az asztalos extra alátámasztásokat adott neki, illetve extra szellőzőt, azóta elviselhető a morgása. (nem a normál kompresszor hangja zavar, egyszerűen néha mindentől függetlenül fura frekvencián járatja magát, érthetetlen)
    Senkinek se ajánlom, mi megtanultunk együttélni vele.

    Főzőlap:
    BEKO HII-64400 MT
    75 000 Ft

    Indukciósat akartam, de emberi áron, ehhez 5 év garanciát adtak.
    Szervízes már ennél is volt, kicserélték az alaplapot mert az egyik zóna rosszul működött 1 év után és az érintőpanelja is érzéketlen volt néha.
    Csere óta teljesen OK.
    Ha most vennék újat, viszont olyat választanék ahol zónánként van külön dedikált vezérlő és nem csak 1 központi (macera mindig a zónát kiválasztani a fokozatállítás előtt)

    Mikro:
    ECG MTD 2390 VGSS
    40 990 Ft

    Annyira pofátlan áron voltak a beépíthető mikrók (és kicsik is voltak/a térből vett el a grill vas), hogy gondoltam bepróbálom ezt a féláron lévő cuccot.
    A legjobb választás volt.
    Teszi a dolgát, a grill része rejtett, vannak benne beépített programok. BestBuy

    Mosogatógép:
    Bosch SMV4HVX37E Serie 4
    130 990 Ft

    Serie4 Bosch, teszi a dolgát. Szempont volt, hogy teljesen beépíthető legyen és legyen külön evőeszköz tálcája. HomeConnect jópofa dolog, kijelző híjján innen tudható hol tart a program, illetve figyelmeztet a karbantartásokra.
    Nagyon bevált, ajánlom.

    Mosógép:
    Bosch WAU28T61BY Serie 6
    141 990 Ft

    9kg, 1400-as fordulat, patika, ajánlom.

    Szárítógép:
    Bosch WTX87M90BY Serie8
    258 490 Ft

    9kg, csilli-villi 8-as széria, fő szempont: automatikus tisztítás. (kondenzátor és szöszgyűjtő is)
    Na az öntisztulása kb. soha se működött. Szervízes volt vagy 8x kint, cserélték is a gépet.
    Több ilyen hibáról is tudnak, tippre el nem ismert konstrukciós hiba.
    A Bosch maximálisan korrekt, visszafizetik a készülék árát, de most 2 évvel a vétel után azzal kb. kitörölhetem, szóval nagyon nagy csalódás, nem ajánlom.

  • kezdő

    senior tag

    válasz TaliGa #78394 üzenetére

    Ez szerintem nagyon jó vétel, főleg most 10% vissza is jár EMAG kupon formájában.
    Nekem is ilyen van, csak külső kezelők nélküli változata. Biztos van jobb, de mi nagyon elégedettek vagyunk vele.

  • kezdő

    senior tag

    válasz álmodom? #78659 üzenetére

    MM -ban vásárolt Beko indukciós lap garanciális ügyintézésénél a Bekot-t kerestem direktben, a számláról kértek egy fotót, jött a szervízes, megjavította, lefotózta a gyári számát, semmi mást nem kértek.

Új hozzászólás Aktív témák