Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz BBéci #64434 üzenetére

    Teljesen jogos elvárás, hogy mindezek a jellemzők a minőséget képviseljék.

    Ám azt is kell látni, hogy a "consumer" termékek között ezt csak a legdrágább eszközök képesek teljesíteni. Leginkább már azok sem.

    Esetedben - ha jól emlékszem - 3 SHARP hűtőszekrény üzemel otthon, és biztosan nagyon klassz mindegyik. (Én is néztem anno a Media Markt-ban; tetszett, amit láttam.)

    Viszont egy-egy ilyen eszköz fél millió forint.

    Én sem vagyok abban biztos, hogy egy ~fele/harmad annyiba kerülő, modern, más gyártmányú hűtőszekrény minden esetben annyival rosszabb, vagy a SHARP annyival tartósabb, hogy minden esetben az utóbbit éri megvenni.

    És ott van még a legfontosabb kritérium: az anyagi lehetőségek. Ha egyszer valaki nem tud fél millió forintos hűtőt venni, akkor nem tud.

    Ettől függetlenül is... a háztartási berendezések piacán ár/érték arányban egyre inkább az alsó-közép, vagy középkategória nyer. Nem a prémium.

    Egyébként nekem már nincsenek illúzióim ilyen téren nagyon rég óta. Kizártnak tartom, hogy a SHARP, MIELE, vagy Liebherr hűtőszekrények is ~20-30 évre készülnének. Azok az idők már elmúltak.

    Használhatnak jobb alapanyagokat, minőségibb lehet az összeillesztés, nyújthatnak jobb felhasználói kényelmet, de egyik multi sem "szociális intézmény".

    Nekik abból van bevételük, nyereségük, a részvényeseik pedig akkor örülnek, ha minél többet eladnak abból, amit legyártottak. Ezt pedig tartós fogyasztási cikkekkel a mai, modern világban lehetetlen teljesíteni.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák