Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz BBéci #50333 üzenetére

    :R

    A pólók kapcsán ez már tapasztalat. Nyilván, ha nincsen más megoldás, a 800-assal mosom a pólóimat. De amiket manapság lehet kapni, azok szépen, folyamatosan nyúlnak ettől.

    Amíg kézzel mostam a pólókat, vagy lassabb centrifugán, addig nem volt ilyen probléma.

    Amúgy a 600-as fordulat már jó; én a biztonság miatt mentem a 400-asra. Nyilván "vizesebb" a ruha, amikor kiveszed a gépből, de annyira nem, hogy csepegjen belőle a víz.

    Nyáron, jó időben az udvaron, a kötélen úgyis 10 perc alatt megszárad, télen pedig a fűtés miatt a szobában sem probléma. :)

    Egyébként van egy ~30 éves Made in USA "Fruit of the Loom" pólóm. Még csak nem is "heavy cotton"...

    No, az beleillik a fentebb tárgyalt "minőség, tartósság vs. fogyasztói társadalom témájába. :K
    Talán a korombeliek emlékeznek, hogy a cég akkoriban a "These T-Shirts take T shape" szlogennel reklámozta a termékeit.

    Hát erre igaz. A mai napig teljesen tökéletes, nyúlás mentes T alakja van. A vaj színe már kissé megkopott. De még a rávasalt minta is csak alig töredezett meg rajta. No, az minőség a javából.

    Manapság bármelyik márkás póló, bármilyen kímélő programmal mosva, óvatosan centrizve is már az első mosás után nyúlik. Ez van sajnos!

    Ezért is tartom fontosnak olyan gépet venni, amely segít a lehető leghosszabb ideig használható állapotban tartani az ilyen ruhaneműt.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák