Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz Fr3eWar #49083 üzenetére

    Most lehet hülyeséget mondok (mert itt mindenki olyan nagy májer mosogatógépben), de amikor mi használtuk azt tapasztaltam, úgy az igazi, ha van benne mindig só, de igazából mindegy milyen, csak mosogatógéphez való legyen. Akkor is ha van kapszulában sófunkció (ami mondjuk nem feltétlen elegendő).
    Mindig állt a víz a sótartályban ezért szvsz inkább szorítsa ki egy olcsóbb só, minthogy ott poshadjon, de nem feltétlen kell minden mosás után újratölteni, elég, mikor jelzi a gép, ha meg már nagyjából tudjuk, mikor szokott jönni a jel, akkor érdemesebb kicsit előbb utántölteni.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Ispy

    veterán

    válasz Fr3eWar #49083 üzenetére

    Mi a finish legolcsobb sóját vesszük, mindig rakunk bele 1x éve, már csak azért is, hogy ne villogjon nekem az a lámpa, idegesít. :D

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • peppe79

    senior tag

    válasz Fr3eWar #49083 üzenetére

    Mi a LIDL sóját vesszük, de amúgy tök mindegy. Bár...hallottam már olyanról is, hogy valaki útszóró sót önt bele. Na, az nekem már egy picit meredek. :N Valahogy nincs rá gusztusom, hogy egy farmakológiai labor melléktermékét öntsem a gépembe. :)

    Mosogatóból meg port szoktunk venni a DM-ben.

  • farkas-j

    őstag

    válasz Fr3eWar #49083 üzenetére

    A regeneráló sóra a beépített műgyantás vízlágyító regenerálása miatt van szükség. A mosó és öblítő víz a műgyantás vízlágyítón keresztül jut a mosótérbe. Ezt a vízlágyítóban lévő műgyantát kell sós vízzel regenerálni. Ez a sós víz SOSEM kerül kapcsolatba a mosótérrel, kizárólag a vízlágyító egységet mossa át így regenerálva. Ezért nem váltják ki a regeneráló sót a csoda vízlágyítót is tartalmazó kapszulák. Ezek a kapszulák ugyanis az első mosáskor feloldódnak, elvileg ilyenkor lágyíthatják a vizet, de a többi mosásnál és öblítésnél már nincsenek a mosótérben keringő vízben. Ha már némileg kemény a víz és nem használnak regeneráló sót, akkor lényegében telítődik a műgyanta és nem tudja ellátni a vízlágyító szerepét. Ekkor foltosak vízkövesek lesznek az edények, elvízkövesedik a fűtőszál, a fúvókák és a vezetékrendszer.Ahol valóban nagyon lágy a víz vagy központ vízlágyítót használnak, ott el lehet hagyni a regeneráló só használatát.

    Szerintem bármelyik mosogatógéphez gyártott vízlágyító só megfelel márkától függetlenül. A lényeg, hogy a vízlágyító só nem tartalmazhat sem vasat, mangánt stb., sem bármilyen más karbonátot. Ezek viszont megtalálhatók pl. a konyhasóban, asztali sóban így a használatuk kerülendő! Emiatt pl. útszóró sóval sem próbálkoznék! ;]

    Én egyébként "kapszula ellenes" vagyok több okból:
    1. - Nem lehet igaz, hogy a kapszulába integrált mosószer, öblítőszer és vízlágyító maradéktalanul el tudja látni a feladatát! Ennek oka, hogy már az első mosóvízben feloldódnak a tabletták. Ha mégsem, akkor ellenőrizhetetlen és követhetetlen mikor oldódnak fel az adalékai. Persze mondják erre a mosószergyártók és az egységsugarú userek, hogy ezek már "intelligens tabletták" és mindig a programok megfelelő fázisában oldódnak fel. :W Honnan a görcsből veszik az intelligens tabletták ezeket a szükséges infókat: a mosás(ok) hossza, a mosóvíz hőmérséklete, öblítések hossza és száma??? Ezek ugyanis mind befolyásolják a kapszulák oldódási folyamatát! Hogyan szabályozzák a kapszulák önmaguk feloldódását a változók függvényében? :O
    2. - Nem lehet a szükséges mosószer mennyiségét adagolni. Van hogy teli géppel, máskor meg nem telerakva indítjuk el a gépet. Van mikor nagyon zsíros edények, máskor csak alig szennyezett edények kerülnek a gépbe. A kapszulákban lévő mosószer mennyisége viszont állandó. A gyártó, hogy nehogy panasz legyen a mosószerére, vélhetően a legrosszabb, azaz a legszennyezettebb esetre méretezi a mosószer koncentrációt. Ez viszont pazarlás és felesleges környezetszennyezés!
    3. - Drága a kapszula a mosogató porhoz képest.
    Szerintem kapszulákat a kényelmes vagy lusta emberek "placebójának" találták ki. "Röviden" ennyi a véleményem. ;)

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák