Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • canniball

    nagyúr

    válasz adalbert1 #3181 üzenetére

    Köszönöm a linket, van ott néhány tanács is. :K

    "...külső motoros is, ahol a zajforrás így távolabb kerül."
    Ezt hogy kell elképzelni? A konyhán belül távolabb vagy esetleg a falon kívülre?

    Met!
    "Számít az elszívási teljesítmény mert ugye nem mindegy hogy 130-250 légköbméter/óra vagy 400."
    No ez az amivel kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok. Azt hittem az számít hogy a tűzhely felett milyen magasan van elhelyezve az elszívó (ez nálunk 75-80 cm lenne), de az adalbert1 által adott linken (LÉGSZÁLLÍTÁS) azt írják a légköbmétert kell figyelembe venni; az itt ~50m³ tehát ha ez így van kapásból a legerősebb gépekből kéne válogatni. Ugyanakkor édsanyámnak (igaz fele ekkora konyhára) van egy kb. 20 éves (nagy valószínűséggel nem a top kategóriába tartozó) elszívója és mióta ki lett vezetve az udvarra az is gyönyörűen megoldja a feladatot. Szóval a kérdés: mennyire kell komolyan venni amit a linken írnak?

    "Lehet rajta kihajtható páralecsapató lap..."
    Most már legalább tudom mi az, eddig el nem tudtam képzelni hogy mi célt szolgálhat. :)

    "Lehet falra szerelhető...vagy lehet plafonra vagy konyhaszekrény aljára szerelhető."
    Tehát ez nem opcionális, hanem vagy ilyen vagy olyan? Azt hittem van ezeken mindegyikféle felfogatás aztán úgy van felszerelve ahogy tetszik.

    "... opcionálisan hozzá egy u alakú hosszú lemez..."
    Nem tudom mire gondolsz, nincs erről egy kép? :B Azt vágom hogy amit kifúj az vagy a gép seggén van kivezetve úgy hogy közvetlenül mögötte a falban van a nyílás, vagy pedig az elszívó tetején és akkor el lehet vezetni/másol lehet a falat átfúrni, de ezt az u alakú lemezt nem tudom hová tenni.

    "És ami a legfontosabb szempont a nőknek HOGY NÉZ KI :D"
    Nálunk minden konyhai gép egyszerű fehér kivitel, úgyhogy ezzel szerencsére nem lesz gond. :N

    Jól látom hogy a kihúzható gépek max. 420-430mm mélységgel bírnak? Ez igencsak elmarad a tűzhely 60cm-s mélységéhez képest... Vagy ezek spéci főzőlapokhoz valók?

    Illetve a kétmotoros elszívóknak mi az előnye az egymotorosokhoz képest? Nagyobb szívóteljesítmény?

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák