Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz naja #24759 üzenetére

    Nekünk MUM4 es van fém tállal. Piros. Átlagban heti egy-két alkalommal használjuk pizzatésztát gyúr, palacsinta- és muffin tésztát kever. Az összes többi tartozékát elraktam és nem hiányzik. :)
    A fém tál a mosogatógép miatt fontos. Az jobban bírja a magas hőfokot, mint a műanyag. A gép ezt az alap terhelést jól bírja. A keményebb tészta gyúrásakor hallom, hogy erőlködik, de nem füstölt még. :D 2015 ben sikerült beszerezni a black friday keretében 26K-ért. Azóta nem láttam hasonlóan kedvező akcióban. 36K körül kapható. MUM 5 ről nincs tapasztalatom.
    A Bosch márkát amúgy jónak tartom, de a kávédarálójukban csalódtam. Amikor 1 év pár hónap használat után megállt, akkor elvittem a szervizbe. Az átvevő hozzáállásából láttam, hogy gyakori vendég a daráló ott. Úgy kezdte:
    - Biztos cukrot darált benne! Azt nem szabad. A cukor megolvad és befolyik a tengelyhez, majd belekristályosodik. Ezzel csak kávét lehet darálni!
    Tehát tudják, hogy mitől szokott elromlani. Akár úgy is meg lehetne csinálni, hogy tartós legyen és ne tudjon a cukor lefolyni a tengelyhez. De nem csinálják. A készülék bonthatatlan, javíthatatlan. Így hát gariba adtak egy másikat, ami sajnos még egy évet se bírt ki. Ugyanúgy beállt a tengely. Mostmár eltelt a két év és nincs több gari. A szlogen itt is érvényes: Bosch egy életre tervezve. Az életben több Bosch kávédarálót nem veszek! Ti se tegyétek!

  • blattida

    nagyúr

    válasz naja #24759 üzenetére

    Szia!

    Nekünk is a négyes sorozatból van egy 550 Wattos szett, nálunk heti 5-6 alkalommal megy, már több, mint három éves, semmi gond nincs vele, csak a legelején kellett garanciálisan javíttatni egyszer, kuplung tárcsa gondja volt.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák