Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz Reynaldo #82869 üzenetére

    Nem hibás, mert ez már cserélt, és ugyanazt csinálja. Jó, lehet csak 1mp-es a késés, engem az is zavar, mert jósolnom kell, meg megállnom miatta, meg más időben mint természetesen tenném. Mint ezelőtt az analógnál, amin egyből láttam, hol tart. Nem véletlenül vettem ilyet. A mérleg arra kell, hogy megkönnyítse a dolgomat. Az analóg egy Momert 7462-hez hasonló régi mérleg, ami nyikorog, és nem pontos, és mindig állítgatnom kellett ha cseréltem rajta az edényt. Ezt akartam leegyszerűsíteni azzal, hogy bármilyen edénnyel nulla minden állítás nélkül. Tehát szempont, hogy minimum ekkora, hogy az edényeket rá tudjam tenni, meg még akár egy zacskót is mellé tudjak rakni az edény levétele nélkül, hogy tudjam, hogy elég van-e a zacskóban, mondjuk liszt vagy cukor. És akkor már inkább inox, mint üveg, és műanyagot se nagyon szeretnék. Ezen elvileg vagdosni is lehet, az üveg meg törik. Nyilván nem azon lennék, hogy törjem, de azok se azon vannak, akik a főzőlapokat, mobilokat tableteket törik. Szempont volt, hogy sokáig bírja, és ne gombelemmel menjen, esetleg 5V-ról működjön. Ez 4AA elemmel megy, úgyhogy feltehetően működne 5V-ról is. Ha már direkt DC tápos meg napelemes, meg akkus nem igazán van. Szempont volt még, hogy ez tetszett, és a kijelzője is. Jól látható kijelző legyen, ne kék világítással. Én igényeltem volna fényerőszabályzást. Szempont lenne egy nullázási beállítás is, mint a személymérlegnél. Mert most jó, de ha valamikor nem 0 lesz a 0, akkor ne kelljen már mindig lenullázni... És nyugodtabb lennék, ha több időm lenne mérni, később kapcsolna ki automatikusan, vagy lehetne állítani. Mert mondjuk mikor ragadós tésztadarabot mérek másik edénybe, akkor nem szeretném, hogy kikapcsoljon, és aztán ne tudjam mennyi. Szóval ha jó lenne, ilyen kéne, direkt olyat választottam, hogy minél többet tudjon mérni, ez 15kg-ot tud. Olyan értelmetlen igényeim nincsenek, hogy kiválasszam, hogy ml, gramm helyett, és ugyanazt mutassa, csak ml-t jelezzen. Ez valami hihetetlen okos funkció, hasznos, és időt takarít meg. De olvastam már olyat is, hogy az intelligens tare funkciónak köszönhetően akár 15kg-ot is mér valamelyik. Na, annál meg kérdéses, hogy mennyit mér, mert az csak lenulláz. A mindent egyben én szó szerint értettem. 1 edényben.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák