Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    Ez a "3 az egyben 4 az egyben, sok az egyben tabletta mellett nem kell se só se semmi más" téma időről időre előkerül. Elfogadom, hogy vannak olyan helyek ahol olyan lágy a víz amihez nem kell már lágyítás (én is ittam már ilyen helyen vizet. Pocsék, tapintásra meg olyan mintha szappanos lenne). Az ország legtöbb helyén azonban szükség van vízlágyításra. Egyébként igazából nem is értem ezt a sóval való spórolást. Ha nagyon lágy a víz, akkor vissza kell venni minimumra a műgyanta regenerálásához a sóadagolást. Ez így félévenként kemény 1-2 száz Ft költséget jelenthet, viszont tuti nem megy tönkre a műgyanta.
    Arra viszont még sosem adott senki választ, hogy ezek az intelligens tabletták honnan tudják, hogy mikor kell a megfelelő adalékoknak éppen feloldódniuk. Honnan tudják mikor van előmosás, főmosás és öblítés? Honnan tudják, hogy 40°C vagy éppen 70°C fokon megy a mosás, ugyanis a hőmérséklet függvényében nagyban változik a feloldódási idő? Honnan tudja a tabletta, hogy egy 60 perces gyorsmosást vagy egy 2,5 órás alapos mosást indítottam? A vízlágyítási tulajdonságait meg hagyjuk is! Én műszaki ember lévén képtelenségnek tartom, hogy korrektül lehessen ezekkel a tablettákkal adagolni az adott folyamatokhoz az éppen szükséges adalékokat. A pazarlásról (és környezetvédelemről) már ne is beszéljünk. A kevésbé szennyezett és a totál koszos edényekhez is ugyanaz a mennyiségű mosószer kerül a gépbe. Szóval én maradok a só, a mosogatópor és az öblítő adalék használatánál. A plusz 15 másodpercet ami a mosogatópor adagolásra fordítok, azt kibírom a szabadidőm rovására.

    [ Szerkesztve ]

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák