Új hozzászólás Aktív témák

  • Stephan89

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ma megérkezett a múlt héten rendelt Philips FC8373/09 Performer Compact porszívónk, így leírnám az első benyomásokat.

    Összehasonlítási alapom:

    - Bosch BGL4A500 Porzsákos porszívó
    - Egy kb. 6 éves Samsung 1800 wattos porzsák nélküli porszívó

    A Samsung tartályosat azért cseréltem le, mert másik, nagyobb lakásba költöztünk, ahol nincs lehetőségem az udvaron portalanítani a szűrőket, és már nem volt kedvem több port nyelni. Egyébként szerettük a Samsungot, mert eszméletlen erő volt benne, felszedte a szőnyeget. A Bosch-sal ellentétben kicsi, kompakt feje volt, és annak ellenére nagyon könnyű volt vele porszívózni, hogy nagyon erősen szívott.
    Pont ilyen porszívót kerestem, először a Bosch személyében - 2 nap után küldtem vissza: böhöm nagy feje volt, ami úgy tapadt a szőnyeghez, hogy mozdítani nem lehetett, egészen addig, amíg tökéletesen illeszkedett a szőnyegre - ha kicsit is nem tökéletes szögben volt, már szinte egyáltalán nem szívott. Ráadásul büdös porszagú levegőt fújt ki magából.

    Tehát kellett egy porszívó, ami:

    - kis, kompakt multifunkciós fejjel rendelkezik
    - akkor is jól szív, ha éppen nem tapad tökéletesen a szőnyegre, és a jó szívóhatás ellenére a fej könnyen mozgatható, pedig simán felemeli a szőnyeget
    - a gép háza kompakt
    - nincs kellemetlen szaga a kifújt levegőnek
    - jó minőségű porzsákkal szerelt
    - viszonylag hosszú a kábele
    - kiterjesztetett garancia regisztráció esetén (5 év a Philipsre)

    A fentieket teljesíti a Philips, ezért jó választásnak gondolom, pláne hogy csak 28000 Ft körül volt, a Bosch 40 fölötti árához képest.

    Pár negatívum:

    - viszonylag könnyen borul
    - viszonylag hangos, bár minket nem zavar
    - anyagminősége az árának megfelelő, de abszolút vállalható
    - a porzsák csak 3 literes
    - a motor teljesítménye nem állítható, de ez számunkra elfogadható kompromisszum (a csövön van egy 3 állású falslevegő kapcsoló: parketta, szőnyeg, kárpit)

Új hozzászólás Aktív témák