Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz F_Zolee #22347 üzenetére

    Lakik benne valami (baktériumok): a telep felduzzad, eltömve vele a járatot. Ha kipakolod a hűtőt, érdemes lehet áthypózni a csövet... A motor fölött szokott lenni egy párologtató tálca, a víz oda csorog le egy csövön. A cső végét kiszabadítod, és egy vödörbe irányítod, felülről megpiszkálod a járatot, hogy legyen némi átfolyás. Kerítesz egy domestosos vagy hasonló, csőrös flakont, jó meleg vízzel átmosod a csövet (alul, ugye, vödörbe megy, szóval nyugodtan lehet tolni neki több litert), ezt követően domestosszal (vagy pl. teszkós hasonló hypós cuccal) fertőtleníted a csövet, aztán kicsit később meleg vízzel kimosod belőle a szert meg azt, amit még kiirtott belőle. Nekem ez a módszer vált be... Amúgy a járatba gyárilag szoktak tenni egy piszkálót, ami kettős feladatot lát el: egy az, hogy lehet vele lökdösni, ha beszűkülne a járat, másik meg, hogy nem enged nagyobb dolgokat belepottyanni a csőbe -- az is lehet, hogy nálad valami kajadarab beleesett és az dagadt bele. Ha lejjebb van dugulás, amit nem tudsz felülről elérni, akkor csak valami lágy, hajlékony dologgal érdemes belepiszkálni a csőbe, hogy a gégecsövet ne tedd tönkre, pl. fűnyíródamillal. Ha már úgyis arra van dolgod, a buli végén érdemes a motor tetején lévő tálcát is átmosni. Ilyen alkalmakkor én át szoktam mosni a komplett hűtőteret: mosószeres mosáson felül át szoktam törölni hypós ronggyal a készülék belsejét, fiókokat, polcokat, ajtót is, bár a hypózást műanyagoknál nem mindenki javasolja...

Új hozzászólás Aktív témák