Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inferno1988

    csendes tag

    Sziasztok!

    Friss elhatározásom, hogy megveszem életem első házimozi erősítőjét. Már olvasgattam a fórumot, de kikérném a véleményeteket, hogy melyik mellett döntsek. Gyakorlatilag csak filmezésre lenne használva, egy LG BD390 a lejátszó. A teljesítménnyel kapcsolatban annyit, hogy ez egy sorház, vékonyak a falak, szóval nem szükséges szétrobbantani, nekem az elsődleges a tiszta hangzás, de azért jöjjön minden hangfalból a hang. Funkciók tekintetében a jövőre gondolva tudja a 3D-t kezelni, valamint a DTS-HD-t és a TrueHD-t, mert ezen formátumokat is dekódolni kell majd. Árban nagyjából a 85eFT a lélektani határ, többet nem szeretnék költeni az erősítőre, mert a jelenlegi lakásban úgysem tudnék kihasználni egy komolyabbat.

    Az alábbi erősítőket néztem ki:
    Pioneer VSX-421 70eFT
    Onkyo HT-R548 75eFT
    Harman/Kardon AVR-156 80eFT
    Pioneer VSX-521 80eFT
    Denon AVR-1312 85eFT

    Én jelenleg a Pio 521-et venném meg a funkciók és a 3 év gari miatt, esetleg a Denon, bár arra csak 1 év van.

    A hangfalakat csak félve jegyzem meg, hogy tejfölösdobozaim vannak. Genius SW-HF 5.1 5000 aktív méllyel, a leírással ellentétben 8 ohm-osak. Egyelőre nem tervezek hangfalakat venni, de ha lesz rá pénz, akkor nem zárkózom el előle.

    Technikai kérdésem az lenne, hogy az öt hangfalat értelemszerűen rákötöm az erősítőre, a mélyládát pedig a képen látható sub RCA-ba dugom az erősítő pre outjából? Ebben az esetben filmnézés közben, miután bekapcsoltam a mélyet, akkor nekem kell szabályozni a mélyhangerőt, mekkora lesz így a harmónia a másik öt hangfallal, amelyeket az erősítő szolgál ki?
    Másrészt mondjuk a Pio 521-es mikrofonjával, ha belövöm a hangfalakat, akkor ezt követően bármelyik film ugyanúgy fog szólni, vagy az adott filmhez kell beállítani a hangfalakat külön-külön? Mivel azt vettem észre, hogy gyakorlatilag minden film máshogy szól, pl. a frontban erősebb az egyik, míg a másiknál a surround hangszórók szinte egyáltalán nem szólnak, másiknál a centerből jön szinte minden hang. Néha a beszéd alig hallható, de a háttérzajok meg kiszakítják a dobhártyám.

    Köszi előre is a segítséget!

  • Inferno1988

    csendes tag

    válasz Tamoo #10711 üzenetére

    Az lehet, hogy nem olvastam még eleget, de tanulékony vagyok. :)
    Technikai akadálya van az összekötésnek, vagy nem sok értelme lenne, mert nem használja ki a hangfal az erősítőt?
    Egyébként a lejátszóban is van erősítő, lehet vicces, de néztem már Blu-ray filmet ezekkel a hangfalakkal. Arra most nincs keret, hogy hangfalakat és erősítőt is vegyek egyszerre. :(

  • Inferno1988

    csendes tag

    válasz Tamoo #10713 üzenetére

    Oké, akkor spórolást követően megveszem mondjuk az általad ajánlott JBL-t, ahhoz ajánlott valamelyik erősítő, azokból, amit kinéztem?
    A DTS-HD azért lenne fontos, mert lehet nem tudom maximálisan kiélvezni, de jelen pillanatban csak pattogva játsza le, ez a lejátszó defektje, olvastam fórumokon. Szóval azért lenne jó egy erősító, ami dekódolja, hogy legalább DTS szinten, de halljam a hangot.

  • Inferno1988

    csendes tag

    Oké, oké. A Genius hangfal nem téma, a következő lépés lesz annak lecserélése. A kérdés az, hogy a fentebb említett tényezők esetében egy belépő szintű hangfalszetthez melyik erősítő ajánlott, a Yamahákat valóban kihagytam, de Szegeden korlátozottak a megtekintési lehetőségeim. Kb. MM-ben megnézem, edigitalban megveszem, mert ott viszonylag jó árban van, bevihetem, ha valami probléma van vele.

    Ezekre kíváncsi lennék még, használatba vétel előtt jó lenne már okosabbnak lenni.

    1. filmnézés közben, miután bekapcsoltam a mélyet, akkor nekem kell szabályozni a mélyhangerőt, mekkora lesz így a harmónia a másik öt hangfallal, amelyeket az erősítő szolgál ki?
    2. Másrészt mondjuk a Pio 521-es mikrofonjával, ha belövöm a hangfalakat, akkor ezt követően bármelyik film ugyanúgy fog szólni, vagy az adott filmhez kell beállítani a hangfalakat külön-külön? Mivel azt vettem észre, hogy gyakorlatilag minden film máshogy szól, pl. a frontban erősebb az egyik, míg a másiknál a surround hangszórók szinte egyáltalán nem szólnak, másiknál a centerből jön szinte minden hang. Néha a beszéd alig hallható, de a háttérzajok meg kiszakítják a dobhártyám.

    Köszi az eddigieket!

  • Inferno1988

    csendes tag

    válasz #09634560 #10719 üzenetére

    Köszi, a méllyel kapcsolatban még annyit, hogyha az erősítő kezeli, bekapcsolom, ha manuálisan lehet állítani vagy egy távirányítóval a mélyládán a hangerőt, akkor én hagyjam azt minimumon vagy más értékre kell állítani? A JBL manuálját olvastam most pl. abban az szerepel, hogy maximumra kell állítani, majd az erősítő kezeli az ott beállított módon.

  • Inferno1988

    csendes tag

    Sziasztok!

    Végül egy Pioneer VSX-521 megvásárlása mellett döntöttem. Hazahoztam, rákötöttem az 5.1-et, a mélynyomót a pre out-ra. Elolvastam a manualt, elővettem a mikrofont, beállította a hangzást. Majd betettem egy blu-rayt tesztelésre, itt akadtam meg.
    Az normális, hogy a 79-es értékből 40-50 körül volt értékelhető a hangzás egy 20 nm-es szobában? Én azt gondoltam, hogy kevesebbre is elég lesz állítani. (DTS, TrueHD, Dolby hangot is próbáltam)
    A mélynyomó esetében a kalibrálásnál félhangerőre vettem, a film alatt szinte alig lehetett a mélyet érzékelni. A kalibrálásnál maximumra kellett volna venni? Elvileg a mélynyomó hangerejét az erősítő kezeli, de ha nem volt maximumra állítva, akkor alig volt valami mély. A manualban írt módon néz ki a speaker setup: a front, center, surround hangfalak smallra állítva, a subwoofer pedig YES. Lehetséges, hogy manuálisan kellene még állítani az egyes hangfalak hangerején, mert a mikrofon nem tudta belőni pontosan?
    Másrészt a lejátszó egy LG BD390, itt az audiobeállításnál az egyes hangfalak esetében a nagyságnál és a jelszintnél is nagy illetve magas van, érdemes ezeket állítani?

    Szerintetek melyik biztosít jobb hangzást az auto surround vagy a stream direct? Én utóbbit életszerűbbnek éreztem.

    Kerestem itt a fórumon, de nem találtam választ. Biztos nem voltam elég alapos. Így azonban biztos szakszerű választ kapok tőletek. :R

    Köszi előre is!

  • Inferno1988

    csendes tag

    válasz kigyi_23 #11342 üzenetére

    Köszi. A mélyet használat közben csak bekapcsolod vagy feljebb tekered? Lehet adni kellene neki egy kis kakaót a setupban, persze csak óvatosan.

    Sanci38: 20 nm. A sub a Genius SW-HF 5.1 szett subja, egyelőre ehhez kötöttem, most megy a spórolás egy jobb szettre, de már ezekkel a hangfalakkal is csodát művelt az erősítő!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák