Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz liszi70 #78282 üzenetére

    "így kerülne nagyjából ágyon ülve hallgatói magasságba"

    Milyen magas az ágy? Ismereteim szerint, magasságukat illetően megegyeznek a kanapék és az ágyak és azokhoz, a rajtuk ülő emberekhez méretezik az álló hangdobozok magassugárzójának pozícióját.

    Szokás a hajópadlót felmosni? :F

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • JohannZimu

    senior tag

    válasz liszi70 #78282 üzenetére

    "Tényleg köszönöm a véleményedet, tudom hogy jót akarsz, de én ezt má' kipróbálom, ha a beton súlya alatt beszakad a hajópadló, akkor is!"

    Tovább színesedik a topik. :) Örülök, hogy jól vetted a véleményem. :R

    "Másrészt így kerülne körülbelül egy vonalba a center és a front magassugárzója,"

    Alapesetben egy jóképű, padlón álló HM topiklakó sérülésmentes, "belenyúlásmentes" fejét véve alapul, a szem és a hallójárat padlótól mért távolsága között centiméternyi eltérések vannak. Az ajánlásokat alapul véve, számításaim szerint a megjelenített kép középvonalának, és a center hangdoboz magas-sugárzójának centiméteres eltéréssel, közel azonos magasságban kellene lennie. Ez vetített kép esetén "hangáteresztő" vászonnal megoldható, bár még ezzel a megoldással sem mindenki elégedett (center csatorna hangminősége), más esetekben üti egymást a két ajánlás.
    Többség az alacsonyabb elhelyezkedésű, de pl. döntött center hangdoboz elhelyezést választja. a frontok megtervezett magas-sugárzó magassága és az ülő személy (átlagos) fül magassága így közelít legjobban az "optimálishoz".

    Egyébként ha jól értem, a frontok alá építenéd a beton "tömböt", nem tartasz attól, hogy arról könnyebben lebillentik a gyerekek a dobozokat, mintha a padlón állnának?

Új hozzászólás Aktív témák