Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz bajnokpityu #7795 üzenetére

    Urak-urak! :)
    Kérem ne keressünk kifogásokat, nem hiszem, hogy pont nektek kell magyaráznom mi a különbség egy CD master és egy nyers digizésnél.
    De ha kell megteszem. A CD masternél belenyúlnak, megváltoztatnak egy csomó mindent a PCM hangban, hogy jobban illeszkedjen a piaci igényeknek. :)
    EZT halljátok jobbnak, ebből gondoljátok, hogy "a CD jobb volt".
    Készitettem én is ebből a forrásból 44kHz/16bites PCM-et, mint ha CDről rippeltem volna, szépen összehúztam a dinamikát, feljebb húztam a csúcsokat, kiemeltem picit a mélyeket-magasokat, úgy szólt, hogy tömör-gyönyör. DE!
    De NEM az eredeti!
    Mind-mind módosított, belekotort, piszkált hang.

    Nem a CD-vel való összehasonlitás lett volna a lényeg az egész tesztben, hanem pont CSAK a két állomány összehasnolnitása, hogy vajon a 16~18kHz hallható tartománynak hiányát felfedezitek-e, mennyire érzitek zavarónak, miként értékelitek a hallottakat.
    A többi amúgy hallható-tartományon kivüli ultrahangokról nem is beszélek, pedig olyan felharmonikusokat rajztolt a spektrumanalizis 22-38kHz között, hogy öröm volt nézni.

    Ezt minden futómű, minden erősítő és minden ma kapható legkukább hangfal teljesíti,
    ergo nem azt kell leszűrnötök az egészből, hogy "szar a RIAA korrektor", vagy hogy "lemezjátszó rossz" vagy "a digizés valahol hibázott", vagy hogy épp a saját rendszerben hiányosságok vannak. :) Nem hinném, hogy a sokszázezres cuccok, egyedi DAC-ok, sokezres interconnect kábelek lennének a ludasok a játékban.

    Egyszerűen az emberi hallás, a pszichoakusztikus élmény, az érzékelés játéka volt ez, azaz ÖNMAGUNK. :) Felesleges belekevernünk mást. :R

    A következő tesztekhez gyári eredeti SACD ISO forrásokat fogok használni, hogy "ne érhesse szó a ház elejit". :R

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Új hozzászólás Aktív témák