Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz BBéci #18789 üzenetére

    Nézd, nem én találtam ki. :)
    Nálam sokkal okosabbak is ugyan ezt mondják. :)
    http://www.displaymate.com/LCD_Response_Time_ShootOut.htm

    A 2009-ben publikált 4-5 éves technológiával szerelt LCD panelekkel demózzák a jelenséget.
    Azóta már sokkal fejlettebb a technika.

    Egy 200Hz-es 5ms-es LCD panel pure native módban 23.98 Hz frissítésen fizikailag nem tud utánhúzni, csak az olyan panelok, amik szarfoshúgy válaszidővel dolgoznak. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

  • Patice

    nagyúr

    válasz BBéci #18789 üzenetére

    Hát nem tudom, lehet fogalomzavarban élek, de nekem az egérmozi a 30 centis CRT "kistévé" vagy a telefon kijelzője, nem pedig egy 42 colos TV.

    Lehet én vagyok kisstílű, de a szemem még nem szokott hozzá a 2-3 méteres vászonhoz. Az emberek nagy része meg (köztük én is) lehet nem is fog soha életében, mert egyszerűen nem teheti meg, vagy nem akar annyit rááldozni/nem használná annyit, hogy áldozzon rá.

    A házi mozi mint fogalom is mindenkinek mást jelent.

    Neked vászon + vetítő + emberes méretű hangdobozok + házimozi erősítő.

    Másnak egy nagyobb TV (40-50 colos) + hangsugárzók + erősítő kielégíti az igényeit és megvan ugyan úgy az élmény (ha jól be van állítva).

    Azzal nem értek egyet, hogy nem lehet a "kisméretű" (40-50 colos) TV-khez igazítani méretben és tudásban illeszkedő hangsugárzókat.

    Léteznek kicsi, de ehhez képest korrekt tudású, minőségű és hangzású hangsugárzó szettek, amiket kisebb helyiségekben is könnyen el lehet helyezni, akár egy "egérmozi" köré is.

    Ezek nem összetévesztendők a sokat emlegetett bögreszettekkel, azoknál jóval drágábbak, csak méretbeli hasonlósag van köztük.

    Hogy példát is mondjak: Focal XS. Mekkorák is voltak?

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák