Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz lenox #172112 üzenetére

    A hangerő ugyanannyira fontos. Próbálj ki egy szubot ami torzít és erőlködik, meg egy olyat ami csuklóból torzítás nélkül tisztán az erőlködés legkisebb jele nélkül szól. Nem az elsőt fogod választani.

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz lenox #172112 üzenetére

    Az a baj ezekkel a házimozis subokkal, főleg a zártakkal, hogy átlagos hangerőn is durván lekoppannak. Próbáld csak ki, hogy kikötsz minden más hangszórót, és akár egy mobilos SPL-mérővel megnézed különböző hangerőkön ugyanazt a jelenetet, nagyon gyorsan ki fog akadni. Ez az SVS esetében a DSP-re építés miatt sokkal hamarabb kijön, a mérések alapján már emberi beszéd is elég lehet rá.

    Nekem egy reflexes ládám van 800 Watton, 1 méterről 116 dB-re képes, és EQ után már képtelen kiszolgálni 10 négyzetméteren, mert beüt a limiter. Nem mozihangerőn, hanem alatta. Ha ez nem elég igazi mozira, egy zárt SVS pláne nem lesz, mert az SB-16 Ultra is 110 körül hal meg.

    Rengeteg helyen láttam többezer wattot elfogyni, az igazi mozis hatást kizárólag pro cucc tudja átadni. Amikor olyan basszust hallottam, hogy akár +20 dB-ig is lehetett tolni, akkor sem éreztem tolakodónak, mert olyan pontos volt, hogy egyszerűen nem volt hangja, csak ütése, az mindig bitang nagy ládából, hatalmas teljesítménnyel szólalt meg. Ez viszont sajnos otthon nem elérhető, mert kis helyen kell gondolkodni, így maradnak a kompromisszumos, pici, nem hatékony ládáink, mert az enyém is az a lényegében semekkora maximális hangnyomásával.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák