Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devil-k

    nagyúr

    válasz #98221312 #168339 üzenetére

    A sznobság az a dolog, amikor olyan dolgokat vásárolsz magadnak amit se kihasználni nem tudsz, nem akarsz, de csak azért is megveszed, mert "társadalmi elismerést" szeretnék kicsikarni. Mindenki úgy cseszi el a pénzét, ahogy akarja. :) Ha valaki hisz abban, hogy az 50.000 Ft/méter kábellel sokkal jobb, mint az 5.000 Ft/méter kábel, lelke rajta, jó szórakozást kívánok! :)

    Egyébként az Apple termékek piszok jók, 8 évig hithű androidos voltam, 2019 óta pedig csak Apple termékeket vásárolok (iPhone, Mac mini, apple tv, AirPods pro).

    - mozi bolondéria -

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz #98221312 #168339 üzenetére

    Sok valós példát írtál, viszont a házimoziban is ezt tapasztalom: ahogy a megfelelési vágyas tinik veszik hitelre az iPhone-okat, ugyanúgy a jobb helyre is költhető megtakarításukat ölik meg ezek az emberek, és erre megannyi példát láttam. Rögtön az első házimozi, amit egy kábelhívőnél meglátogattam, úgy nézett ki, hogy egy rohadó falusi stílusú házban Budapest szélén, ahol a WC-n nem volt ülőke és az ajtót se lehetett zárni, volt egy kb. 4-5 milliós moziszoba, ami sokkal értékesebb volt a házánál, és akkor ez még olcsó.

    Szintén gyakori jelenség még az albérletes mozi, ahol szintén rohad az egész lakás, ajtók beszakadva, függönyök szétvágva, de legalább az AQ Diamond csodásnak vélt hangja árasztja el az egészet, mindenféle mérés nélkül, nyilván egy Genius szettel vetélkedik a cucc, sokszor esélytelenül. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy anno a csóró egyetemista albérletem kétszer akkora volt. Ezek nem olyan emberek, akik megtehetik, hanem olyanok, akik az alapvető életkörülményeket áldozzák fel azért, hogy olyan mozijuk legyen, ami miatt pár magasan hordott orrú fórumtárs meg fogja őket dicsérni. Így már eléggé sznobság.

    Akik tényleg megtehetik, hogy az életszínvonal romlása nélkül mozizzanak, azok nem vágnak fel vele, nem akarnak fórumokon megfelelni. A pro mozisok sem, pedig egytől egyig kiváló színvonalú mozikat láttam náluk, szép házakban. Ők is kerülik ezt a fórumot, max néha egy viccesebb megnyilvánulást körberöhögünk a csoportban, amit belinkelnek. Amikor 20-30 milliós kerettel keresnek meg, gyakran soha nem hallok utánuk semmit. Ha meghívnak magukhoz vendégeket, és megkérdezik, hogy mi van ebben a szobában, akkor bemutatják, de egyébként leszarják, mert tényleg tudják élvezni, és csak ez számít nekik. Mindössze egyetlen emberről tudok, aki ilyen rendszer mellett irdatlan tapló módon viselkedett egy fórumon, de legalább volt benne annyi, hogy ne a rendszerét mutogassa, csak a kábeles baromságot tolta túl, ki is utálták.

    #168340 devil-k: Igen, megvan az Apple termékeknek a jogos felhasználói köre, ahol a prémium anyagminőség és komponenshasználat, az egyedülállóan jó support, és a megbízhatóság kiérdemli ezt az árat annak ellenére is, hogy szoftveresen indokolatlanul zárt és elmaradt termékek (de amikor volt Jailbreak, ez nem volt igaz). Ettől még létezik a megszállt almafan kategória, akik diákhitelre veszik őket. Sajnos ez a túlnyomó többsége a márka vásárlóinak, és ezt nagyon jól tudják, az animojikkal és egyéb szükségtelen fejlesztésekkel nekik akarnak megfelelni.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák