Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz bajnokpityu #163920 üzenetére

    Senki sem pusztán azért választotta a PC-t, mert szépek a számok vagy nagy tábor lenne mögötte, mert nincs. Eleve az lenne a logikus gondolatmenet, hogy házimozihoz a dedikált házimozis hardver ideális, mégsem ez a helyzet. Ez pedig egy akkora paradoxonnak tűnik, amit kizárólag akkor hiszel el, ha hallod is. Nincs azzal baj, ha neked ez nem tetszik, de akkor az szubjektív vélemény, nem pedig objektív. Objektív az, ami műszakilag bizonyított, esetleg még az is lehet, hogy statisztikailag az emberek melyiket szeretik jobban egymás mellé állítva, és bizony mindkettőn magasan a PC a vezető. Általánosságban látható, hogy az emberek többsége a műszakilag is jobb hardvert preferálja vakteszten. Ha már nem vak a teszt, hanem "nézd, ez itt egy 200k-s pro erősítő, az meg egy 2 milliós audiofil ilyen-olyan csoda", akkor nyilván próbálja igazolni a tesztalany, hogy márpedig az ennyivel drágább biztosan jobb, de ez egy másik téma.

    Nyilván az ízlés a legfontosabb faktor, de akkor úgy kell a témához állni, például ha meleg hangot keres valaki, akkor rá se nézzen a papíron legjobb erősítőket gyártó Crown-ra, mert az igazi meleg hang egyik legfőbb jellemzője a nagyon alacsony (akár <1) csillapítás. Ha viszont nem merült fel a szempont, akkor logikus a valóságra törekedő hangot javasolni, ami teljesen a másik oldal. Egy másik példa lehet, hogy ki milyen EQ-t preferál, én például X-et, de hiába az a szabvány, ha mindenki, akivel eddig találkoztam, magasfétisű, és flat-re kalibráltatta a rendszerét. Ezek után ezt javaslom én is, hogy nagyobb eséllyel találjam el az illető ízlését sok ismeretlen tényező mellett, de meg szoktam jegyezni, hogy az így keletkező beszédhangoknak semmi köze nem lesz egy igazi ember hangjához. De hallgatni szeretik, és boldogok azzal, amit kapnak, ez a lényeg.

    (#163933) Quetz: Ezt a jelenséget már régóta ismerjük, és a kalibrátorok is ezért csalnak le elég sokat. Egy Dolby proci például úgy lövi be a referencia szintet, hogy 500 ms-en belüli integrált hangnyomást mér, mert úgy tapasztalták, hogy az ember ezt érzi abszolút hangnyomásnak. Épp ezért moziterem és moziterem közt is sokszor drasztikusan mást állít be, akusztikai kezeléstől függően, nem csak otthon.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák