Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz Integra #15864 üzenetére

    botticelli nem festő?

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

  • nebulo5

    senior tag

    válasz Integra #15864 üzenetére

    Ha nagyon kell, el lehet bújni a már - már közhelyként elhangzó: "az a kérdés, hogy mit hallgatsz" mögé... Bármit! Hangszeres zenét! Ahol vannak pengetős, fúvós ütős....stb hangszerek. Amelyekkel a zenei irodalomban ( :D ) definiált hangokat lehet produkálni. Mindegy, hogy cis, fisz vagy elb@sz dúr, csak zenei hang legyen.
    Igaz, van kendvenc zenei műfajom, de szinte "mindenevő" vagyok.Mindaddig, amíg el tudom hinni, hogy ember által készült hangszeren, egy élő koncerten is előadható az a valami. Még ha egy bili fenekét püföli valaki egy üveg rúddal, és hozzá ordít, mint akinek a mogyoróit morzsolgatják. A lényeg az, hogy mindig abból kell kiindulni, hogy hangszer keltette zene! Talán sarkalatos a párhuzam, de ezt a zenét, egy mobil telefon sosem fogja elviselhető hangon reprodukálni. Mégis, milyen sokan hallgatják előszeretettel! Nem áll szándékomban senkit sem megsérteni, de merem azt feltételezni, hogy aki komolyabb pénzösszeget képes áldozni az otthoni rendszerére, az nem csak a hangerőre alapuló grotex hörgést (énekhang) és puffogó, ütemet diktáló robajt akar hallgatni. A minőségi hang utáni igény, nem kell, hogy minden esetben a klasszikus zenével legyen azonosítható. Csupán, a több alkalommal is (akár kottáról is) megismételhető zenei alkotásra gondolok.
    De szintén felhozható egy másik szlogen: ízlések és.....
    Mindenesetre, némi zenekultúra birtoklása, bizonyára a hangminőséget is igényli.

    A tévedés jogát fenntartom!

    Üdv: nebulo

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Integra #15864 üzenetére

    Annak idején a legjob döntésem volt, hogy nem sima sztereó erősítőt vettem, hanem egy Marantz AVR-t. Egyrészt lett egy külső DAC és ezáltal függetlenedni tudtam az analóg kimenetek milyenségétől, másrészt leírhatatlanul praktikusabb a bemenetek miatt. Én sem akarnék külön rendszert használni, engem már idegesítene a macera. Szerintem SACD lejátszót érdemes venni a hibrid lemezek miatt, max nem kell a legdrgábbat.

    Egy megtervezett, házba telepített rendszer nekem is nagy vágyam, de akkor már mehetne minden processzor éa szerver egy külön helyiségbe. Szoktam is böngészni a fórumokat. Engem ott ér igazán nagy csalódás, hogy mennyire nincs ízlésük az embereknek, milyen gusztustalan színeket és formákat tudnak választani, stílustalan berendezéssel. Sajnos itthoni fórumokban is láttam egy-két borzalmat. Mondjuk én ezzel még nagyon ráérek, ez nagyon odébb van :)

    Otthoni automatizáláshoz van olyan hobbi/barkács szinten mozgó rendszer ami olcsóbb, de azért már elég jól össze lehet szinkronizálni dolgokat vele egy kisebb lakásban?

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • mp54

    senior tag

    válasz Integra #15864 üzenetére

    látom, hogy miket lehet kihozni 50-100 millióból. én nem akarok ennyit kiadni érte mert nem használom annyit, hogy megérje.
    Irigylem a pénztárcádat/bankszámládat...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák