Új hozzászólás Aktív témák

  • xerobyte

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tudnátok segíteni kicsit a lakberendezésben?
    Járattam a cuccot jó pár száz órát, úgyhogy úgy gondolom itt az ideje a finomhangolásnak.
    Alapvetően a mélyet szeretjük zenében és filmben is, egy kis átrendezés nem probléma. A csatolt képen fel van pár szám tüntetve, ami cm-ben értendő. A fénykép készítési helye a nézési pont, 300 cm-re van a képernyő síkjától. Elnézést a panoráma kép minőségéért, a parkettából lehet következtetni, hogy mi lenne az egyenes.
    Ami nincs feltüntetve:
    - a TV síkja egy vonalban van a szekrény előlapi síkjával, a front pár előbbre van kb 20. cm-el
    - az erősítő nem látszik a képen, de az jó helyen van
    - minden hangfal a nézőpontra néz, a center is úgy van megdöntve
    - a hátsó kettő falra lesz fúrva, így azokat a THX ajánlás alapján egész szabadon fel tudom rakni
    Amit eddig magamtól látok:
    - magasan a center (nem elég ha eléggé lefelé néz?)
    - nem egyenlő távolságra a két front
    - nem biztos, hogy az üveglap és a szekrénylap túl szerencsés nagy sima felületek
    - jobb oldali doboznak nincs elég hangtere mögötte, közel a fal/függöny
    Ti hogyan oldanátok meg a helyzetet? A szoba kb. 22 m2 + balra kilógó rész 6mm2, a sub proson r12.
    A kívánt hatást én manuális beállításokkal értem el, az auto mérős hangot nagyon heréltnek éreztem, valószínű, hogy egyáltalán nem optimális a karakterisztika, érdekes, hogy az a hangzás, amit a fotelban szeretnék "érezni", az már most is meg van, de csak a TV előtt állva 20 centire.
    Másik kérdés, hogy a szivacs dugdosással van tapasztalata valakinek ilyen paraméterű falaknál és mélynyomónál, a frontotokon van 4 lyuk is, jelenleg nincs egyik sem bedugva, ugyanez igaz a mélynyomóra is, általánosságban mit várjak ezektől?
    Kérlek, ne azt írd meg, hogy ez így sz**, mert azt én is tudom : )

    A szett: http://www.streamaudio.hu/blog/cat/tesztek/post/dynavoice_challenger_m65_teszt/

    Köszi, ha segítesz!
    Tibi

    A csatolt kép:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák