Új hozzászólás Aktív témák

  • sunnysys

    tag

    Sziasztok!

    az Audyssey mikrofonok mennyire pótolhatók?

    vennék egy használt Onkyo TX-SR608-as erősítőt, de tulajdonos nem találja a mikrofont.
    két megoldást ajánlott fel:
    1. megrendelné szakszervizből, de ott - úgy tűnik - nagyon lassan működnek a dolgok,
    2. rendel a netről, az ebay pl. tele van ilyen mikrofonokkal.

    >> a shoponkyo.com címen megnéztem, hogy milyen kellene elvileg: Audyssey ACM1H. sajnos erről az oldalról csak az USA-ból lehet rendelni.

    >> aztán megnéztem az Audyssey honlapját, ők viszont azt írják, hogy minden egyes mikrofon az adott típushoz van kalibrálva, és még márkán belül sem feltétlenül kompatibilisek a mikrofonok különböző típusokkal:
    "Can I use any mic for MultEQ? Can I use a mic from my previous AVR on my new AVR?
    No. The Audyssey mic that was included with your AVR has been specially calibrated to your AVR model. Using another microphone for your MultEQ calibration will not produce accurate results. If you can't find the microphone that was included with your AVR contact the manufacturer for a replacement."

    >> aztán írtam a Streamaudionak, hátha tudnak rendelni, de nem válaszoltak eddig.

    kérdéseim tehát:
    - szerintetek mennyire rizikós nem az eredeti mikrofont után-rendelni a szerviztől/forgalmazótól?
    - volt már, hogy valamelyikőtöknek pótolni kellett az adott mikrofont? hogyan sikerült eredetit találni?
    - nincs valakinek egy Onkyo 608-hoz való eladó mikrofonja?

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák