Új hozzászólás Aktív témák

  • jaktib

    tag

    Sziasztok tisztelt fórumlakók.
    Kb egy hónapja tulajdonosa lettem egy Onkyo 609-nek. Sony DBR-S 830-ast váltott le. nekem nagyon tetszik. A régihez képest sokkal több szolgáltatást tud. Annyi fajta hangzásbeállítási lehetőség van rajta, hogy nem is tudom melyik lenne a legjobb. Ugyanaz a jelenet teljesen máshogy szól DTS ill THX profilon. ezzel kapcsolatban akinek van ilyen mi a véleménye, kinek melyik hangzás a legjobb? Én a 2"plusz" hangfalat előre fentre raktam, igaz csak Videoton 2050-es. A szoba pont így ideális, mert hátulra középre nem tudnám rakni. A használatiban az van, hogy a térérzet szempontjából a kiterjesztett front hasznosabb mint a hátsó közép, valóban így van? Van olyan mód is rajta, hogy minden hangszóró sztereóban szóljon, szerintem tv adáshoz nagyon jó, olyan mintha fülhallgató lenne a fejemen :) A másik kérdésem lenne, hogy nekem mindegyik hangfal nagyméretű de a bemérőmikrofon 40Hz-et állít be a mélyre pedig 120-at. A használatiban pedig az van, hogy amennyiben nagyméretű a hangfal állítsuk full band állásba az erősítő menüjében a beállítást. A mélynyomót ( Dali Basys 100) 120 HZ -re állítottam, a hangszórókat pedig full band-ra az így jó? És valaki elmondaná, hogy a THX ajánlás a bűvös 80Hz az miért jó? És miért csak a THX minősítésű hangfalakat kell így beállítani, ha így állítom be akkor az miért nem jó, mivel nekem nem THX a hangfalam? Az utolsó kérdésem pedig az, hogy a most egy Pioneer CS-3030 van front hangsugárzónak amivel eddig megvoltam elégedve, komolyzenét nem hallgatok filmeket nézek és elektronikus zenét részesítem előnyben. Ezt figyelembe véve milyen hangsugárzót kellene hozzá vennem kb max 120 ezer forint lenne a keret. ezek nagyon tetszenek: JBL Studio 180, vagy ES 80 ? Melyik a jobb? És nagyon nagy lenne a különbség pozitív irányban a mostanihoz képest, érdemes lenne beruházni az új hangfalakra? A korner audio honlapján láttam ebben az árban mást is, de azokról még itt sem szoktak írni,
    JBL, Dali, Polk audio van itt többségben. Ott még van Boston Acoustics, Heco, Infínyti, Yamaha,Koda,Mission stb ezek közt is van ami ebben az árban van olyan mint a nevesebb gyártók termékei, csak nem kel megfizetni annyira a Brand-et és olcsóbban hasonlót produkálnak? A Jamo hangfalak sem szoktak itt felmerülni, pedig az is híres nagy gyártó ebben a kategóriában van esetleg valami ajánlható modelljük?

Új hozzászólás Aktív témák