Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz -KP- #184966 üzenetére

    köszi szépen a help-eket

    -procim tuti jó, előtte két végfokom is volt, mindegyikkel jó volt, meg előtte is jó volt, az előző gazdájánál
    - forrás most épp az audiolab stream-em, de az is mindegy, tv-ről is pattog
    - eladóval beszéltem, nála sem pattantak a hangfalak. de igazából én tudom, h nem a végfok a hunyó.. csak épp az a borzasztó, hogy ha nem az eszközeim, akkor marad a....
    :W

    szóval, azóta a következő történt. aludni nyilván nem tudtam emiatt sokat, így vártam a reggelt. akkor ujra prób, de ugyanaz. aztán, a rendszer maradt bekapcs, kimentem a retyóra, ottani villany fel és pukk, ugyanugy pattantak a hangfalak. villany lekapcs majd fel, megint pukk..
    szóval, a villanyhálózat
    ....amiről, tudtam eddig is, hogy ótvar, mert a toroid cuccaim - a nad procimat leszámítva (mert ott zseniálisan megoldották a szakik hogy le van fedve és így izolálva az egész toroid mag) - mind forr meg zúg. egyik kisebb, másik nagyobb mértékben..
    elvittem már azokat is, teljesen másik helyszínre, ott kussban voltak, szoval nem az eszközök a hunyók. egyszerűen szar, vagy elcseszett földelésű az egész társasházunk.
    ezt meg onnan tudom, hogy levittem még az a végfokomat a földszintre, lépcsőházba, ott konnektor be, és ott is zúg a trafó ha közel teszed a füled hozzá..
    de, ezekkel még tudtam élni. de a pattogással már nem, így nem lehet zenét hallgatni

    szoval, egyelőre ott tartok, hogy beszéltem egy villanyszerelővel, aki azt gondolja, túlfeszt, vagy nem helyes értéket kap a végfok, és ezért ami erre érzékeny, az sajnos így viselkedik. tanácsolta, ha nem akarom sokpénzért megcsináltatni az egész ház földelését újra, albérlőként..szerezzek be egy túlfesz védőt, konnektorba be, és onnan menjen a végfok.. nem biztos, h megoldja, de lehet

    ezzel az infoval mentem ma el a conrad-ba, ahol ezt elmondtam, és az ottani középkorú szakik meg felülírták a dolgot. nem fogja megoldani szerintük egy tulfesz védő, ellenben, -ha a hálózatot magát ugye nem akarom megcsináltatni - vegyek inkább egy szünetmentes tápot. ami tulképp izolált áramot ad majd a végfoknak. itt jóval nagyobb esély lenne a sikerre
    mit gondoltok?

Új hozzászólás Aktív témák