Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz gery03 #178 üzenetére

    ''Nah az előbb nézegettem hangfalakat, és eszembejutott az írásod, hogy 4ohm-on 2*40W-os.''
    Persze, mert elszabtam a #157-ben, helyesen: 2*45W (4 Ohm-on).
    ''Amit kinéztem hangfalat az a legtöbb 8ohmos.''
    Ez biztos nem probléma, ehhez jó lesz (meg máshoz is).
    ''Megnéztem megint azt a pdf-et. És azt hámoztam nagy nehezen ki belőle, hogy 8 ohmon is 2*40W-os, csak 32V-os bemeneti fesz mellett. Vagy rosszul értelmeztem?''
    Szerintem jól értelmezted.
    ''Jaa monnyuk így, hogy most nézem megint azt látom, hogy ez a 8ohm 40w -os sor végén az áll, hogy 2 sec. Ennyi ideig bírja?''
    Az az adat értelmezésem szerint a határadatok között van, a maximális tápfesz., réteg-, és tárolási hőmérséklet társaságában. Ezért a t(s) is valami határadatot jelent (talán a kimenet max. megengedett rövidrezárási idejét jelölheti (?), az előtte leírt feltételek mellett).
    ''Ha igen, akkor sem értem, mert akkor hogy szabályozuk hogy mennyit adjon.''
    A használt tápfeszültségből, a terhelő impedanciából, a bemeneti feszültségből, és a csatornánkénti feszültség-erősítésből adódik. Magyarán: ha az első kettő fix, nem szabad a bemenetét túlvezérelni.

  • DDL

    őstag

    válasz gery03 #178 üzenetére

    '' És azt hámoztam nagy nehezen ki belőle, hogy 8 ohmon is 2*40W-os, csak 32V-os bemeneti fesz mellett.''

    Nem 32V bemeneti fesz. hanem +/-32V tápfesz mellett!!! Ég és föld a különbség! 32V bemeneti fesz esetén szép kis füstgenerátort csinálnál az IC-ből!

    Egyébként könnyedén jön belőle 8Ohmra a 40W. A max. tápfesz ugyanis +/-46V.

    A 2 sec a rövidzár elviselésének az időtartama 40W/8Ohm beállítás mellet (+/-32V tápfesz). Gyakorlatilag nem rövidzár-védett.

    A tápfesz és az erősítés kombinációjával lehet szabályozni a kimeneti teljesítményt és azt, hogy ezt mekkora bemeneti fesz. esetén érje el.

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák