Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisszabó

    tag

    válasz God MonXter #75 üzenetére

    Szevasztok! Gondoltam én is írk pár sort, mint kezdő hifis... :DD

    Sztem ott indul, hogy el kell dönteni, hogy csak játszunk a gépen, vagy akarunk valami komolyabb zenét is hallgatni...
    Ha csak játszunk, akkor bőven jó a Genius valami 5.1-es szettje, vagy hasonló, tutin fog szólni egy játék rajta, és mondjuk megvan 8-10e ből.

    Ha már kezdünk hajlani a szép zene felé, akkor érdemes venni valami régi 2 csatornás stereo erősítőt, meg valami régebbi hangfalakat... ez kb 30-ból ki lehet hozni!!!

    Ezt tettem én most... 1977-es stereo erősítő, 2x41W és kb 10-15 éves, 2 utas, 70W-os hangfal... Hát gyerekek... Igen. 2 hete van meg, de még nem találom a szót... pedig előtte is fa dobozos hangszórók voltak a gépre kötve, de ... Igen.

    Szóval mikor pl nem szereted a Beatlest, és mégis hallgatod, mert annyira szépen szól, és ha kicsit beborulsz rátekersz az amperre, persze az erősítő még félig sincs kihasználva, és érzed hogy átjárnak a mély hangok, a magasak pedig ott ciceregnek a fejedben... Meseszép!
    És hát mindenkiben benne van a kisördög, és odateker neki az első pár napba, hogy hát mégis mit bír a cucc... Megtettem én is, a 10-es skálláján az erősítőnek 8 ig bírtam, mert ott úgy éreztem széttépi a ruhámat a hang ÉS! ami a meglepő, hogy még mindig nem voltak torz hangfoszlányok!
    Édesanyám nagyon érzékeny a nagy hangerőre, régen balhéztunk is, hogy miért dübörögtetek...(a 2x25W-os cumóval...vicces nem?) Mióta ez a hangcucc van, azóta bejön rendszeresen, és kéri hogy tekerjem feljebb, mert olyan szépen szól... Elgondolkodtató nem?

    Persze maga a wattszám az nem a legfontosabb, de ezt majd DDL kolega kielemzi.
    Én is értekeztem vele, mielőtt vásároltam, igaz nem kaptam azt amit ő mondott, de tudtam mi az a kategória, amit meg szabad veni... ill miaz amit nem.

    Aki meg azt mondja, hogy ő 5.1-es rendszeren szeret zenét hallgatni, mert azon jobban szól... hát istenem, szíve joga, de a ZENE az ugye stereo (ami asszem 2 őt jelent).
    Vannnak nagyon jó 5.1-es rendszerek, de az nem az a műanyagdobozos, és nem 100e alatt van...
    ALáírom, hogy egy DVD film sokkal jobban élvezhető egy 5.1-esen, de csak egy minőségi, fadobozos 5.1-esen.

    Aki meg játszik, az nyugodt szívvel vegye meg a Genius-t, stb. ettől ő nem lesz kevesebb, hiszen ő nem arra használja a gépet, ezért minek basszon ki az ablakon 30-35 ezret.

    Remélem nem voltam bántó, csak a tapasztalataimat írtam le...

    További kellemes napot!

    Sex & Girls & Rock 'n Roll

Új hozzászólás Aktív témák