Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    tudja valaki hogy mi lehet a gond olyankor ha zenelejátszás közben mind winyorol mint online rádiozás közbe akad a hang mintha nyujtaná a szalagot vagy pedig pattog néha lelassul néha begyorsul.A legujabb realtek driver van fenn 2.41 és a legujabb winamp.W7 64bit ultimate alatt használom.XP alatt semmi ilyen probléma nem volt.Egy Abit kn9Ultra lapon lévó realtek HD hangkátrya.winmédialejátszoval is hasonlo a helyzet, nincs fenn semmi más kódek csak amit alapbol telepit.
    És még egy probléma hogyan tudom azt beálitani hogy a fejhallgaton is és az optikai hangkimeneten is egyszerre szoljon ugyan az a hang?Most a driverbe külön kell mindig állitanom hogy digitálisan a hangszorobol vagy az analogon a fülesen keresztül szoljon
    .Szintén XP alatt alapbol szolt mind a 2 mindenféle állitgatás nélkül.

  • repvez

    addikt

    Lehet hogy volt már téma vagy megoldás rá,de eddig nem találtam rá.
    Lehetséges valahogyan 5.1es hangot kiküldeni optikai kábelen egy realtek HD audio chippel?

    Egy asrock 970 ext4-es lapon lévővel.
    Jelenleg csak a 2 front szól ha a control panelen a 3d-s tesztet végighallgatom.
    Az csak a házimozi erősitönek köszönhető , hogy minden hangszóró szol ,de nem nativ csatornán.
    Igy sem játékok sem filmek alatt nincs nativ térhangzásom ,csak a házimozi erősitő keveri ki DPL2-re az 5 hangszóróra

    Van valami alternativ driver vagy valami amivel megoldható?
    Win7 64bites rendszer

  • repvez

    addikt

    Üdv

    Tudnátok támpontot addni, hogy hogy kéne a hibát kiküszöbölni.
    A rendszer a PC egy erösitöhöz van kötve és az erősitön keresztül megy a hangfalakhoz.
    Eddig minden jó volt, de egyik napról a máskra elment a hang és sehogy sem jön vissza.
    optikai kábelen volt eddig összekötve az erösitö, meg a VGA kártyán keresztül HDMI-vel a TV-be, hogy a képet ki tudjam tenni, de mivel a TV nem tudja a hangot HDMI-n kiadni az erősitönek ezért egy Stereo RCA-val tudtam csak összekötni vele, ez a része müködik is.
    DE az optikai kábelen nem szól.
    Egy asus Xonar DG hangkártyát használok.

    Most próbáltam, hogy engedélyeztem az alaplapi hangkártyát is és azt analóg jack-RCA kábelekkel kötöttem össze az erősitövel, de ugy sincs hangja A választható hang kimenetek melletti hangerő ikon jelzi, hogy megy a hang mert ugrál a skála, de kifelé meg nem hallani semmit sem.
    a rendszer összetevöi
    ASrock 970pro3 gen2
    ASus xonar DG

    ÉS két erősitövel is próbáltam
    Egy Onkyo SR tx 505e
    és egy Thomson 660HT

    Mindegyik csak akkor adott hangot ha a VGA- TV -n keresztül ment a jel, de ez a rész csak akkor szól, ha a TV be van kapcsolva, de ha nem akarom, hogy a kép is megosztásra kerüljön csak a zene szoljon és a TV -t kikapcsolom akkor nincs hang se.

    Már minen drivert ujratettem és a win10 64 bit is a legujabb .

Új hozzászólás Aktív témák