Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iAmMeforReal

    csendes tag

    Sziasztok,

    Lenne egy beállítási problémám, hátha tudtok segíteni Nekem.
    Van ugye hátul hat jack az alaplapomon. Ezek közül a zöldben van a hangfal. Az tök jól megy önmagában, minden ok. Bedugom mellé a kékbe a fejhallgatómat, illetve a rózsaszínbe a fejes mikrofont, viszont a win nem érzékeli ezt a két külön eszközt két külön eszköznek. Egy eszköznek látja, speakernek, és tökölni kell vele, hogy át tudjak váltani egyikről a másikra. Nem megy egy gomb nyomásra a váltás. Hogyha bedugom előre a jack-be a fejest, akkor azonnal átvált a fejesre, mitöbb ki is írja, hogy egy 2nd headphone input-ot kapott, ha meg kihúzom, átvált a hangfalra és így két külön eszköznek látja, tökéletesen működik ahogy kell neki.
    Viszont a bajom az a ház elején lévő hang jack-el az, hogy nem olyan jó hangminőség mint a hátsó, ezért akartam a hátsót használni.
    Ez lenne a kérdésem.

    Hogyan tudnám megoldani azt, hogyha bedugom hátra mindkét eszközt, akkor két külön eszköznek lássa a hangfalamat és a fejhallgatómat, ne egy eszköznek, speakernek.

    Van realtek HD progi telepítve, és váltogatja is autómatikusan a hangfalamat és a fejhallgatót de csak ha előre dugom a fejest, ha hátra akkor nem. Hogyha hátra dugom a kékbe mondjuk a hangfalat a fejhallgatót meg a zöldbe (vagy fordítva, tökmindegy), akkor összekavarodik és mindkét eszköz a speakeren lesz és csak úgy lehet átváltani, hogy a kék jackben lévő fejhallgatót átrakom headphonera a realtek HD applikációban, a zöldben lévő hangfalat meg wooferre rakom és akkor megy a fejhallgatóban a hang. Hogyha meg átrakom headphonera a zöldben lévő hangfalat akkor a fejes nem megy de megy a hangfal. Ez így baromira macerás.
    Azt akarom elérni, hogy hátra legyen bedugva minden és akkor mondjuk egy kis gadget-el egy kattintással váltogatni tudjam, hogy a hangfalon vagy a fejhallgatón menjen a hang. A gadget meg is lenne, a rainmeternek van egy skinje amit sound switchernek hívnak, viszont csak akkor működik, hogyha két külön eszköz között váltassz és itt a baj...hogy nálam egy eszköznek lája a win a hangfalamat meg a fejhallgatómat.
    Még ma este kipróbálok egy ilyen „virtuális hang kábel” (Virtual Audio Cable) progit, csak azért gondoltam kiírom ide, hátha valaki tud egy használható segítséget nyújtani a témámmal kapcsolatban.
    Próbáltam már letörölni mindent ami hang driver, újrarakni, nem lett jó. Biosban átraktam manuálisra a hang vezérlést automatikusról, nem segített. Megnéztem hátha van új driver vagy win frissítés de az sincs per pill. Nézegettem már neten is, többnyire hiába kerestem megoldásokat. Gondolkoztam már egy hangkártyán is, talán az integrált nem támogatja?

    alaplap: ga-z87x-ud3h
    rendszer: windows 10 (igen gondoltam rá hogy esetleg nem supportált még ez a funkció mivel új a rendszer)

    Előre is köszönöm a válaszokat és a segítségeteket.

    Üdvözlettel.:
    János

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:

  • iAmMeforReal

    csendes tag

    Valaki valami ötlet :F :F
    Sikerült annyit megoldani, hogy szóljon mindkettő, és hátra van dugva. A gond az, hogy most egyszerre szól a fejes is meg a hangfal is és még mindíg nem tudok váltani a kettő között, mert speaker-nek látja mindkettőt.

    Előre is köszi a válaszokat

    Üdv.:
    János

    Üdv.:

  • iAmMeforReal

    csendes tag

    Hello,

    Érdeklődnék, hogy Sound Blaster Z OEM kártya van valakinek? Esetleg tudna véleményt, tapasztalatot írni róla? :)

    Üdv.:

Új hozzászólás Aktív témák