Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    Helló

    Egy elég érdekes problémával fordulok hozzátok.
    Van jó pár éve egy Sound Blaster XFI HD külső hangkártyám.
    Kicsit összetett a rendszer, mert a PC-ről jövő jelet 1x Analógon küldi ki a nappali hifire, viszont optikaival van össze kötve a hálószobai hifimmel.
    Ehhez annyit fűzök hozzá, hogy a PC USB és a HIFI optikai kábelek 10 Méter hosszúak.
    Évek óta használom így és a problémám egy visszatérő probléma amire nem jövök rá miért csinálja.

    A hiba az, hogy teljesen véletlenszerűen (de mindig Youtubozás közben) fogja magát és megáll a videó/hang.
    Elkezd forogni a betöltő ikon és nem megy a videó és nincs hang. Ilyenkor se játéknak se semminek nincs hangja. Viszont ha a kinti hifre (analógra váltom át) akkor elindul a videó és kint megy a hang hiba nélkül. Ugyan ez fordítva. Van hogy analógon fagy be és optikain működik.
    Amíg nem indítom újra a gépet / húzom ki a hangkártyát vagy telepítem újra addig nem javul meg.

    Abban a tekintetben nagyon érdekes, hogy véletlenszerű a dolog és van amikor hónapokig jó, úgy hogy akár 10 Youtube is megvan nyitva és össze vissza tekergetek mindent stb és semmi baja!
    Van amikor meg naponta 3x kell újraindítanom a gépet mert 2 megnyitott youtube videó közben is képes és egy sima beletekerés közben befagyni az egész.
    Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet ez a hiba. Mihez van köze...
    A driverek újak, a Win-nek több féle verziójával is előfordult már.
    Talán azt vettem észre, hogy most utoljára is akkor sűrűsödött be ez a hiba megint, amikor lefrissítettem legújabbra az NVIDIA drivert.

    Remélem letudtam érthetően írni.
    Köszönöm előre is.
    Helló

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák