Új hozzászólás Aktív témák

  • prtvlogan

    aktív tag

    Sziasztok!
    Lecseréltem az „idejétmúlt” GTX 460-as kártyámat, egy GTX 760 Phantom-ra. A 460-al semmi bajom nem volt, 3 éve vettem, akkor full hd felbontáson max grafikán tudtam játszani. Aztán elkezdtek kijönni azok a játékok, amiknél már elkezdtem az élsimítást kikapcsolni, illetve magas grafikai beállítást felváltotta a normál, vagy alacsony. Gondoltam beújítok, és veszek egy kártyát, aminél újra feljebb lehet lőni a grafikát, olvasgattam fórumot, néztem teszteket, és a fenti kártyára esett a választásom. Próbálgatom még, mit tud, mindazonáltal nem vagyok vele elégedett, mint ahogy a 460-al voltam. Assassin Creed 4-nél pl ugyanazokkal a grafikai beállításokkal, amikkel a 460 25-40 fps tudott, a 760 tud 50-80 fps-t, viszont ha bekapcsolom azokat az effekteket, (physx, élsímítás) akkor ugyanúgy elvérzik, mint a 460. Észrevettem továbbá, hogy hiába magas az fps, ha lőpor, vagy egyéb füst hatására a felére esik vissza.. 3dmark 11-ben persze magasabb pontszámot ér el, azonban a 3dmark 06-ban már alacsonyabbat, mint a 460.. Hozzáteszem, hogy 3dmar 06-ban HWinfo szerint 50% a videó kártya terhelése, illetve 40 % körüli a processzor.. Hogy ez energia takarékossági opció, vagy esetleg a 06 még nem támogatott bizonyos dolgokat, amiket a kártya most igen, ezt egyenlőre nem tudom. A konklúzió számomra az, hogy a 760 a maga 60.000-70.000 Ft-os vételárával abszolút nem hozta eddig azt a teljesítményt, amit vártam tőle, és kíváncsi lennék továbbá arra, hogy mit kezdett volna a 460-am sli-ben, ami kb 20.000 forintomba fájt volna… Továbbá remek dolog az nvidiától, és az amd-től átnevezgetni a kártyákat, illetve olyan módon összekutyulni a számozást, hogy csak több napi olvasgatás után érzed azt, hogy valamennyire képben vagy…

Új hozzászólás Aktív témák