Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • caprine

    aktív tag

    A kérdésem egyszerű lenne, lehet-e SSD-t ghostolni? Most raktam fel egy W7-et egy 60GB-os SSD-re, és gondoltam csinálok róla egy mentést.

    Ez a EASEUS Todo Backup jó erre a célra????

    [ Szerkesztve ]

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

  • caprine

    aktív tag

    válasz Fire/SOUL/CD #3101 üzenetére

    Hi!

    Köszi a választ. Lehet nem voltam egyértelmű. Nem akarom HDD-re átrakni az OS-t, csak most friss a telepítés, majdnem mindent felraktam, beállítottam, csinálnák róla egy mentés állományt (mint ghost esetében a xxxx.gho) a WD vinyomra. Legközelebb amikor pedig gondom lenne a W7-el, akkor onnan szeretném visszaállítani mintha csak egy restore állomány lenne.

    A SSD-t egyben hagytam (illetve a telepitő csinált egy szokásos 100MB-ost szeletet). 60GB, nem láttam értelmét szétbontani, esetleg egy 80-asnál már lett volna értelme. Szóval disk és partició mentés is szóba jöhet nálam. Mindenestre szerintem a hétvégén kipróbálom ezt a todo-t, a majom a vízbe meg majd akkor ugrik, ha majd visszarakom, amire remélhetőleg minnél később lesz szükség.

    Nekem szokásom volt XP-nél, hogy 3-6 havonta ghostoltam a rendszert a norton termékével. Volt egy alap telepitésem amit elmentettem. Ha összeszakadoban volt a rendszer akkor onnan visszaállítottam a mentést, minden progit lefrissitettem, és megint elmentettem az egész C particiót, immáron ez lett az alap. Remekül bevált, évek óta ezt csináltam.

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

  • caprine

    aktív tag

    válasz Fire/SOUL/CD #3103 üzenetére

    Szia!

    Köszi a részletes választ. A linkelt leírásod a 100 megás részről nagyon jó, már pont utána akartam nézni miért is van erre szükség.

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

  • caprine

    aktív tag

    Nem bizunk a MS backup programjaiban :N

    A todo-t kipróbáltam, nem láttam benne backup részt ami nekem kellett volna, de a clonozás része nagyon jónak tünik, még átméretezni is lehet, és itt a többségnek amúgy is az kell. A menüpont benne van, de nem aktív, gondolom csak a fizetős verziókban érhető el, kár.

    Leszedtem a Paragon Backup & Recovery™ 2011 (Advanced) Free progit. Telepítés, ingyen aktíválás, majd recovery disk készítése. Erről bootolva már az a kép fogadott amit akartam. Ingyenessége ellenére meglepően sok funkciója van. Lehet benne formatálni, particiót elrejteni, aktívvá tenni, fájlokat átvinni........ Nekem némiképpen nem tetszenek a menük, nem igazán átlátható, a disk-re sem a nevével hivatkozik hanem sorszámmal, de elmentem rajta, csak zavaró néhány rész.

    A Full 60GB SSD amin olyan 18GB adat volt a best tömöritéssel 10 perc alatt elmentette, kalkulálva 4.1GB-ot dobott ki még az elinditás előtt, a vége 5.9GB lett, mindegy.

    Érdekes volt nézni, hogy mentés közben folyamatosan írta mennyivel olvas és mennyivel ír. 120MB/s körül volt végig az olvasás és mivel elég jól tömöritette, így már csak olyan ~20MB/s írás kellett neki, ami akár USB-n is produkálható. Még azt lehet kipróbálom kezeli-e a külső vinyokat akár eSATA akár USB 2/3, bár az eSATA-val nem hinném, hogy gondja lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

Új hozzászólás Aktív témák