Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vecus

    csendes tag

    válasz darál0w #1515 üzenetére

    Nekem nem megy elindul majd kiírja hogy fut a win és nem csinálja tovább!

  • cocka

    veterán

    válasz darál0w #1515 üzenetére

    Ja és ha nem tudsz bootolni a vinyóról, akkor mivel csinálod meg? Ezért írtam, hogy marad a boot cd, azonkívül a winen belüli recovernél meg a restore MBR nincs ott, tehát valami mindig hiányzik. :D

    Windózos visszaállításnál nincs ott a restore MBR, a copy drive-nál meg nincs ott a restore disk signature. Ebből az következik, hogy szinte mindkettő használhatatlan windózból, nem véletlenül van recovery boot disk. Ott mindkét opció elérhető. De abból meg a backupot spórolták ki.

    Most akartam tetszőleges fájlokat és mappákat kiválogatni és leghostolni, de a probléma az, hogy ha átmozgatom őket egy mappába, akkor borulnak a registryben mentett elérési utak. Ugyanis csak háromféleképpen tudsz adatokat menteni:

    1. add folder
    2. add files
    3. add file type

    Na most ebből az első azért nem nyerő, mert a teljes meghajtón vannak olyan mappák, amiket szeretnék exclude-olni, de azt ugyan nem lehet. :(( A mappás dialogboxban pedig nem lehet a ctrl-lal egyszerre több mappát kijelölni. :( Az advanced options-ben van ugyan 4 exclude-olható opció, de mivel a partíció nem windózos, ezért hiába is tenném kivételek közé a windows mappát, a program files-t, a temporaryt meg a temporary internet files-t ha egyszer nem ezen a partíción vannak.

    A második azért nem nyerő, mert több mappán belül vannak a fájlok, tehát sok idő lenne minden mappában kijelölni az összes fájlt, ahány mappa, annyiszor fél perc. :U És van pár mappa, meg azoknak az almappái.

    A fájltípus meg egyértelmű, hogy kimarad, mivel én csak azt tudom, hogy mely fájltípusokat nem szeretném a mentésbe pakolni, hogy melyeket igen az elég vegyes. Tehát ennek sincs sok értelme.

    Könyörgöm miért nem lehet valami humánusabb megoldást kínálni a fájlok és mappák gyors kiválasztásához? Mondjuk egy + - jeles fastruktúra ahol minden mappa és fájl elé behajintanak egy pipaválasztót, hogy ha ez a fájl vagy mappa kell, akkor azt beleteszi, ha ez és amaz nem kell, akkor azt meg kiveszi? :F

    Tudja valaki ezekre a megoldást? :U Ghostban, ha már egyszer arról van szó.

Új hozzászólás Aktív témák