Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz buci #894 üzenetére

    Hali Buci,

    köszi a gratulációkat, de ha jobban megnézed, ezek még igencsak gyengék...
    amúgy az első egy majdnem 'tökéletesen' beállított, photorenderrel készült, a második pedig ugyanazon pillanatkép photolux-szal renderelt változata. nagyon látszik a különbség... photluxban más beállítások kellenek ugyanahhoz a modellhez...
    a végleges képet itt tudod megnézni:
    [link]
    nos a részletekbe egy másik időpontban térnék ki, mert tulságosan hosszú leirni... most meg rohanok a portugál-francia meccsre :)

    [Szerkesztve]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Parson

    addikt

    válasz buci #894 üzenetére

    no akkor ugorjunk neki...
    igazság szerint rögtön a legelején le kell szögeznem, hogy nem vmi nagy kunszt az egész, csak a tököléssel megy el sok idő...
    nos, lépésekre bontva a következő úton haladva jutottam el az elejétől a végéig.

    1. graphic library-t (külön cd) feltepitettem, mert ebben sok anyag, textura, meg miegymás elérhető.

    2. a modell elkészitése, ez gondolom nem okoz nehézséget.

    3. nézetek belövése
    - rendereléshez - ez lesz az ami végeredményben a nézet
    - szobában való relativ helyzethez képest - ehhez képest lesz belőve a szoba (nyakatekert módon, a szoba lesz belőve a modellhez képest...részletek később)

    4. renderelési cuccok - view / modell setup / render control

    4.1 modify rendering settings
    - renderer: photolux - komolyabb eredményekre képes, mint a photorender, bővebb a 'tárháza'
    - quality: maximum
    - options: room - reflective - floor, wall1
    - output: render to bmp, size workstation

    4.2 modify room settings
    itt új szobát hoztam létre, új fal- és padlószineket adtam, és végül elmentettem egy néven a munkakönytvárba... ezt az adott helyzetben menti el, tehát ha ujra beolvasod akkor ugyanugy fog állni a szoba a modellhez képest...

    - belövöd a szobához képesti relativ nézetet és ahhoz az állapothoz képest rotate fül alatt reset room rotation, room locked to model a falakat meg ugy tologatod ezután ahogy akarod, végül save!
    - a szinek már gázosabbak, de lényegében ugyanugy müködnek mint a modellnél, majd ott jönnek szóba... mindenesetre külön el lehet menteni a szinpalettát ha gondolod...én tuti ami fix elraktam

    4.3 setup lights
    alapból két fényforrás van, egy distant és egy ambient...az ambienten semit nem lehet állitani, mert az az árnyékos helyeket világitja meg, a distant-on meg nagyjából ugyanazt lehet állitani mint mindegyik másikon.

    - két spot lámpát tettem be, ezeknek a beállitgatási:
    basic - ezt nem kell taglalnom
    advanced - cast shadows pipálva, hogy az árnyékok határolóélei el legyenek mosva - soft
    intensity - light scatter - ettől egy 'sávban' fog világitani a spot
    position - locked to room - igy a modellt mozgatva megy vele a szoba, a szobával meg a fény, ergo nem esik szét véletlenül sem

    ezt is el kell menteni, hogy bármi történés esetén csak megnyitva, rögtön az eredeti állapotot kapjuk vissza

    4.4 modify perspective
    ezt alapértéken használtam, jó volt az nekem ugy...

    4.5 assign colors and appearances
    - na ezt nem itt állitgattam, mert nekem mindig okozott vmi kavarást... ezért inkább az összeűllitásokban a view / color and appearance ablakban állitgattam, még ha ugyananak is tűnik...

    - nos az alkatrészeket kiválasztva, megadtam mindegyiknek a szinét, előzetes teszt- renderelgetés után, lehetőleg ugyanolyan környezetben de csak egy alkatrészt renderelve
    Basic
    - a szin az egyértelmű, az intenzitás és az ambient már nem anyira... nincs mese, tökölni kellett nekem...
    - highlight - hát ez a visszavert fény szine akar lenni aszem... ezekkel is tötyörésztem, iterálós munka, de hát ez van...
    Map
    - bump - domborulatot okoz egy texturával
    - color texture - adott texturát rendel hozzá
    - decal - matricát rendel hozzá
    én a bump és a color texture esetében is full ugyanazokat a beállitásokat használtam, igy domboru textura lett a padlón...
    Advanced
    - reflection - fényvisszaverés... iterációs többnyire, mert nálam még kis értéknél is szépen tükrözött...
    - transparency - áttetszőség - nem foglalkoztam vele
    - refraction - fénytörés - ezzel sem...

    4.6 apply speciel environment effect
    egyikkel se foglalkoztam, mert ezek az én esetemben nem szükségesek...
    - light scatter - ugyanaz mint a spot lámpánál, de ez bazi erős... kipróbáltam, de felesleges volt
    többi alapból nem érdekelt, ugyhogy hagytam őket... amugy nem nagy kunsztok ezek se...
    csak épp nem szükségesek mindig... csak speciális esetekben... ezért is olyan a neve :)

    5. renderelést elinditod és nem nyulsz a géphez, amig nem végez :)

    de egy link, ami régebben is megjelent már itt a fórumon talán még érthetőbb lehet... igaz angolul:

    [link]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák