Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz flash7 #6667 üzenetére

    Hello flash7,

    Nem egyszerű dolgot kérsz szerintem, teljesen zökkenőmentesen (elvárásodhoz képest) nem fog működni szerintem. Ahogy én látom a következők a lehetőségeid:

    1. minden anyaggal létrehozol egy-egy külön template-et... macerás, favágó, változtatásnál mindegyikkel szórakozni kell, stb nehézkes megoldás.
    2. 1. ponthoz hasonlóan megcsinálod családtáblásan (ha működik, template-et még sosem családtábláztam), amiben csak az anyag változik, ezt már könnyebb frissitgetni, ha vmi egyéb változás kell a template-be
    3. Parameterek közé rakod be vhogy - full macerás, én nem is kezdenék el ezen komolyabban gondolkodni az alábbi indokok miatt is:

    Alapvetően azt kell észrevenni, hogy adott modell tulajdonságinak összerendezésére (geometria létrehozása, anyagtulajdonságok hozzárendelése, különböző paraméterek hozzárendelése, stb, stb...) szolgál az egész szoftver, melynek végeredményéül lesz kvázi teljes a modelled. Ezeknek a lépéseknek a sorrendisége jelenleg is többé-kevésbé felcserélhető (de így is úgyis neked kell kattintgatni, ergo a meló nem vész el), mi több pár tulajdonságot már az emlitett ablakban meg lehet adni, de vhol kellett huzni egy határvonalat, különben az egész szoftvert ki lehetne forditani -> mindent megadsz és csak a végén adsz neki nevet, mint más szoftverekben. Ezért van az, hogy csak igen kevés extra lehetőséget adnak a kezdő ablakban (ezek a plusz designated parameterek adott template-en belül), ezen felül pedig a template-ek / sablonok közül lehet csak válogatni.

    Ha netán mégis sikerül vhogy összehoznod, tedd meg kérlek, hogy leírod ide nekünk. Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • tycon

    tag

    válasz flash7 #6667 üzenetére

    A fiammal csináltunk egy programot erre (illetve én kértem, ő meg csinálta csinálta C++-ban). A paramétertáblát kiegészítettük egy lehetőséggel, hogy néhány előre definiált paramétert fájlból, illetve SQL szerverről, ODBC külső szerveren levőadatbázisból vettünk, legördülő, választható listából. Pl.: Tervező neve, anyag, felületkezelés, kategória (forgácsolt, elektromos, külső besz. áru, lakatos stb). Igy nem kellett ezeket a cirkalmas anyagneveket felületkezeléseket beírogatni, és a központi adatbázist lehetett bővíteni. Az anyagot nem a Proe materiálba raktuk, hanem a a saját User paraméterbe, amit a fejléckitöltésnél használtunk. Thát a sablonba csaka paramétereket definiáltuk egy default értékkel. A szerkesztésekor lehetett az oszlopában válogatni, editálásnál Úgy ahogy leginkább szeretné e felhasználó.Csak az adatbázisos, vállalati változata készült el Oracle szerverrel, a sima fájból olvasós, de sokkal egyszerűbb már nem készült el, de lehet hogy a fiam megcsinálná. Sajnos pénzért. (számlával akár). Úgy tanítottam, ne csinálja úgy nint az apja, inkább pénzért dolgozzon,ne csak lelkesedésből, jobban boldogul. Ha érdekel, irj Emailt. timar.laszlo@tycon.hu

    fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

  • Atlantis

    veterán

    válasz flash7 #6667 üzenetére

    Azt alapesetben nem lehet megoldani, hogy modell létrehozásakor listából választani tudj. Azt viszont igen, hogy létrehozás után a paraméterek között egy előre megadott listából kiválaszthasd a szükséges anyagot. Úgy gondolom, ez már nagy segítség, mert nem kell mindig begépelni az anyagminőséget, nem mellesleg ez a módszer más paraméterekre is működik.

    Nem kell ehhez semmi külső program, a rendszer alapból megoldja a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák