Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz Major Major #3381 üzenetére

    szia.
    Ez egy elég érdekes kérdés. Szerintem a PTC-nek erre már régóta gondolnia kellett volna, mert tény, hogy van igény ilyen szintű megjelenitésekre, és biztos meg lehetne oldani egyszerűbben is mint ahogy te leirtad. Igaz, hogy én is ugyanigy csináltam pár éve WF2-ben egy fröccsöntőszerszám zárt illetve nyitott állapotban való megjelenitését. Most viszont más nem jut eszembe, mint a következő:

    Gondolkodj visszafelé: egy kombinált nézetet szeretnél, melyben két félmetszet van, ugyanazokkal az alkatrészekkel és összeállitásokkal (sraffozás miatt ez lényeges), de két külön állapotban. Nos ezt igy egy rajzi nézeten belül WF4-ben szerintem nem lehet megoldani. Ellenben van megolás arra, hogy két félnézetet (melyek teljes metszetek amugy) egymáshoz passzints (alignment opció).

    Ezek után már csak az a kérdés, hogyan lehet ugyanazt az összeállitást két különböző állapotban megjeleniteni egy-egy félnézetben.

    Van egy flexible opció elvileg, amivel egy-egy alkatrésznek (pl rugó) új méreteket tudsz megadni, ezzel uj állapotot definiálni. Ámbár ennek a rajzi környezetben való vonatkozása per pill nekem nem tul tiszta, már rég nem foglalkoztam ezzel tüzetesebben. Akárhogyis, erre nem találtam megoldás.

    Másik elvethető lehetőség a különböző simplified representation-ok használata. Mivel ezek csak ki-be kapcsolják az adott alkatrészt / alösszeállitást a modellfában, igy ennek nincs értelme, hiszen neked ugyanazok az alkatrészek / alösszeállitások kellenek.

    Harmadik lehetőség az explode state használata. Jelen helyzetben szerintem az egyedüli is. Modell környezetben létrehozol egyet és beállitod a nyitott helyzetet. Rajzi környezetben legenerálod az egyik félnézetet teljes metszettel, majd a másik oldalt is, de ott közben kiválasztod az explode state-et is amit kreáltál. Ezzel a megoldással ugyanazok az alkatrészek kerülnek mindkét nézetre, csak a pozíciójuk nem ugyanaz a két nézeten. Eztán pedig az egyiket hozzá align-olod a másik nézethez.

    Ahhoz pedig, hogy a metszetekben tutira ugyanazok a sraff-értékek legyenek, még a 3D-s modellkörnyezetben definiáld azokat a metszetben az egész rajzkörnyezeti műveletsor előtt.

    Ha vkinek van jobb ötlete, irja le, mert engem is nagyon érdekelne.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák