Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kateb

    tag

    Volt egy kis szabadidőm, gondoltam elkövetek egy kis tesztfélét, occó fülhallgatókkal.

    Néhány napja beszereztem egy Sansa clip zip lejátszót, gondoltam végigpróbálom benne az itthon fellehető, évek óta a fiókban kallódó olcsó fülhallgatókat, vajon mit produkálnak együtt.
    Hát nagyon nem mindegy, mit dugunk rá a lejátszóra, az biztos!

    Precision PS-200
    Hama LS-230
    Maxell Gun Metal
    Grundig PR-3201
    Sansa clip sajátja
    Nokia WH-102 füles

    Az equalizert rockra állítottam (mert nálam más úgysem fog szerepelni).
    A zene a Texas Hippie Coalition Don’t come lookin-ja volt.
    http://www.youtube.com/watch?v=Q60Kj9-Nwz8

    A hatosból két hardvert meg sem hajtott rendesen a Sansa: a Precision épp hogy csak meg bírt szólalni, nyiszogott.
    A Nokia már valamivel több hangerővel bírt, de mintha két zenét hallgattam volna egyszerre, alákevert valami sistergés, nyúlósságot, kásásságot, fene tudja, mindenesetre rossz volt hallgatni.
    A Hama az előző kettőhöz képest már egész jól szólalt meg. Volt hangerő, viszont basszus alig és általában az egész kissé kásásan szólt.
    A Grundig volt az első, amire már azt mondtam, hogy ezzel egész jól hallgatható a Sansa. A hangerő mindenesetre ennél volt a legnagyobb, az biztos. A közepek és a magasabbak is elfogadhatóan szóltak, a basszus viszont hiányzott belőle, legalább is ahhoz képest, amit szeretek.
    Agybadugós fülhallgatóm nem volt eddig, ezért a Maxellt elsőre nem toltam be a helyére, így basszust szinte nem is hallottam. Második próbálkozásra beljebb nyomtam és végül is lett basszus. Bár ez kissé olybá tűnt, mintha pince vagy még inkább bánya mélységű basszus lenne, egyfajta nyomottságot éreztem benne. A magasak és a közepesek viszont egész jól szóltak.
    A Sansa saját fejhallgatója szépen dolgozik együtt a kis kütyüvel. A basszusa nem olyan nyomott, mint a Maxell-é, általánosságban jól szól a cucc. Viszont a magas hangokban tán a Maxell a jobb egy hangyányit.
    Gyakorlatilag az utolsó 3 fülhallgató alkalmas arra ebből a hatosból, hogy a Sansa-val használjuk.
    Sportolás mellett nyilván a Maxell a legjobb választás, de ha kicsúszik a helyéről, akkor elfogy a basszus, vissza kell tolni őt a középfülig legalább.
    Mivel én irodai használatra vettem, így a Sansa saját fülhallgatóját fogom valószínűleg a legtöbbet használni, mert kényelmesebb, mint a Maxell és a bejövő telefonhívásokat is jobban hallom ezzel.
    Ár-érték arányban viszont valószínűleg a Grundig a legjobb: 3 ezer Ft az ára a rádiónak, ami mellé adják.

    Természetesen az egészet a helyén kell kezelni!. A hat füllhalgató együttes ára sem éri el egy normálisabb középkategóriás cuccét. :)

Új hozzászólás Aktív témák