Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elolvastam a bevezetőt, visszaolvastam, próbáltam rákeresni a hangerőszabályzó szavakra... meg minden. Utána néztem néhány itt szóba került típusnak, de sok olyan van ami már nem kapható.

    Tehát egy Sansa Clip+ lejátszó mellé kellene nem agybadugós füllhallgató.
    A hallgatott zene inkább akusztikus, semmi esetre sem basszussal teli elektronikus zene. Tehát inkább Simon & Garfunkel, -nem röhög!- :U vagy MR2 akusztik vonala... stb...
    Tehát a earbud és hangerőszabályzó a 2 fontos szempont. Mániám, hogy állandóan változtatom a hangerőt :B és a lejátszók gagyi gombjait nem erre találták ki.

    Most egy Sony MDR-E819V van. Lehet drágább is... talán 5e-15 eFt közé befér valamilyen? :F
    Nem szeretnék annyi költeni rá, mint a lejátszóra.... annyira nem vagyok audiofil'.

    Meliora sunt bono inimica

  • Tegnap erre az igényre/kérdésre azt írtátok, hogy kevés a tapasztalat, meg úgy egyébként is passz.
    Ma reggel fél órán keresztül nyaltam a NET-et és Mo-on a conrad.hu-n ezt találtam:
    AKG K 315 EAR-BUD
    2010-ben volt egy kis teszt is róla itt, néhány hozzászólással.
    Minden megfelel papíron.
    Itt a fórumban rákeresve a hangminősége rendben volt, de az építési minősége miatt sajnos hamar tönkrement...Van valakinek ilyen hosszabb ideje, vagy valami infó?

    Van stúdiós tapasztalatom és onnan tudom, hogy a shure és az akg a mikrofonok területén :R
    De az ilyen street consumer cuccokkal kapcsolatosan félő, hogy egy-egy darab tényleg vonal alá szalad...

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • válasz Alg #35008 üzenetére

    Az átlagnál jobb a hallásom, azaz én már akkor hallok valamit amikor más nem.
    De a zenei hangzáshoz nem értek és nem is érzem a hangzásképek közti különbséget vagy ilyesmi... csak az érzékenységem jobb az átlagnál. És ez egyrészt zavaró (elektromos zajokat hallom a környezetből, motorhibák), másrészt áldás és erre is számos példa volt, hogy hallom a táskában elásott telefoncsörgést, több ajtón keresztül és nekem kell szólnom az asszonynak, hogy csörög.
    Az agybdugós megőrjített és kell a hangerőszabályzó... szeretem hallgatni a Yesterday-ben a szám közepén egy fának (talán széknek a csikorgó hangját), vagy egy Zorán koncerten a csengetyűk, csillámok utórezgését a csendben... szeretem a sztereót a 70-es 80-as évekből, amikor még a hangmérnökök kihasználták a jobb és bal oldalt, a korábban említett Simon & Garfunkel erre pl. egy jó példa... Ja és csak 35 éves vagyok... :B

    Az MX580-as is earbud és hangerőszabályzós és benne van a 5e-15e Ft-os sávban, az tartósabb és jobb, mint az előbbi AKG?
    Vagy végleg passz itt... mert az is korrekt válasz, de akkor valaki írja már át a téma-összefoglalót, hogy ez itt felejtős terület.

    Meliora sunt bono inimica

  • válasz Alg #35013 üzenetére

    Az utcán sosem hallgattam zenét. De mivel szeretek élni, ezért ha azt tettem volna sem zárnám ki a külvilág zaját. Jobb tudni mi megy körülöttem... már csak egy lépés innen és ha valaki a szemét is beköti, akkor elmehet a Kung Fu Pandába mesefigurának... őket biztosan a belső hang vezérli... :) Na mindegy... A vonaton vagy otthon az ágyban szoktam hallgatni, néha elalszom vele, azt meg fejessel nem lehet, a vonaton meg hülyén néznék ki vele. Persze egy byalex style-al együtt már más a helyzet. Tudom, hogy rossz szokás, de a hangerőt állandóan tekergetem a szám hangos és halk részleteit én döntöm el. A bevezető halk intro up, a refrénes kiteljesedés down. Bántja a fülem a hangos zene. Ezért pl. furi, hogy egyesek Észak-Amerika módban használják a Sansa-t, mert az európai szabályozás szerinti decibel már korlát lenne nekik. Na ők biztosan nem hallanak, és nemcsak annyira mint én... :D De ez legyen az ő bajuk. Én meg igyekszem nem elütni őket :R
    De talán kipróbálom ezt az MX580-at és összehasonlítom az elvben gyengébb Sony E819V-val. Az MX580-nak legalább L-es csatlakozója van ami a Sansa Clip-ekhez ajánlottabb.

    @bucsher
    Köszi a tapasztalatot, akkor -1 AKG-ra.

    @hobbyone
    Köszönöm, de így elsőre úgy tűnik, hogy nincs rajt hangerőszabályzó. Majd megnézem jobban.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák