Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz #91574272 #9714 üzenetére

    Saját tapasztalatom CX300-al és CX400-al van, ill. Sony fronton az EX82-vel. A három közül a Sony-nak tetszik legjobban a hangja, ez idáig szubjektív, viszont egyértelműen ennek van a legnagyobb tere. Gondolom a CX400 sima és a II között nincsenek dimenzionális eltérések, és a felhasználói véleményeket olvasva a fórumokon az EX500-at nagyon dicsérik, elsősorban a részletessége és a kiegyensúlyozottsága miatt. Mivel technikai szempontból is jobb megoldással rendelkezik, mint a CX400II, így nincs okom kételkedni a véleményekben. Valamennyivel drágább egyébként az EX500, mint a CX400II, de mint mondtam a 30-40 ezres Etymotics és Shure fülhallgatókhoz hasonlítják, ami azért jelent valamit.

    Amúgy a Sennheiser nem tudom momentán hogyan áll a kérdéssel, de anno a CX300-at nem is ők tervezték, hanem egy OEM gyártótól vették (Foster), szóval nem biztos, hogy a CX400II Sennheiser tervezés.

    Ja még ami lemaradt: mint korábban írtam, a Sony EX300 és EX500 13,5mm-es hangszórót használ, ez közel kétszer akkora átmérőjű, mint ami a CX400II-ben van, tehát innen a dinamikusabb hangzás. Ugyan ezeket még sajnos nem hallottam, de az EX82-nek is hasonló megoldása van, bár az még némileg primitívebb kivitelben, tehát biztosan érezhetően jobb a két utód.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák