Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz #16820480 #61606 üzenetére

    Mivel nekem is íródott...

    Az hogy mit milyen hangképnek ítélünk meg, több összetevő kérdése...
    A forrás illesztésén túl (érdekes egyébként, hogy az X5 mennyire bejött nekem VC1000-rel és sírva adtam el, majd most meghallgatva az Angie-val elég torznak ítéltem....) én kiemelném az illesztéket.

    Itt megemlítettem, hogy bejáratás után én is felfedeztem középmély túlsúlyt, sőt azzal a szilijkonnal ami a VC1000-ből kicsikarta a mélyeket (végre) itt egy igen mélytúlsúlyos fülest kaptam...de....

    megírtam, hogy dupla pereművel egész más lett a helyzet...mély hátrébb, közepek előrébb és megjöttek a magasak (igaz ott még mindig érzek némi tompaságot, de nem rossz értelemben, inkább nem az erőssége, de ezáltal sok műfajra kiváló lehet, főként ahol erős dominanciája van a magas tartománynak).

    Ebben a kontextusban nekem egyenletesnek tűnt az előadása, élmény volt hallgatni, ha ezen az árszinten hallgatom (10+ ezer)...nem írtam hogy kiegyenlített, hogy basszusszegény...stb...és persze nem megmagyarázni akarom, hogy én másképp hallom mint te (ti)....

    Egyébként tegye fel a kezét aki egy hónapon belül hallott élő hangszeres zenét...nos én voltam Pest egyik frekventált jazz klubjában...
    Feleségem fogta a fülét a dobok hangja miatt...azt a ricsajt, amit a cinek és a lábdob illetve a középen lévő éles dobszólók okoztak...bőgő nem hallatszott semmit, Szakcsi-Lakatos élvezte ugyan betegen is a zongora játékot és persze nézték egymást, reagáltak egymásra, de az ország legnépszerűbb jazz énekesnőjének tartott Szőke Nikoletta hangjából sem sokat hallottunk, elnyomta a dob...és ez egy jó nevű klub volt ahol (Rejtő szavaival élve): "Esténként úri közönség verexik"...

    Most klasszikus koncertekre nem térnék ki, Strucc tudna mesélni a zenebonáról, csörömpölésről, zajokról....
    amit mi hallgatunk ezen-azon az egy felkevert akármicsoda, köze nincs az élő zenéhez, pláne a kiegyenlítettséghez...már ha létezik egyáltalán ez a kategória...

    Számomra hallgatható az ahol a hangszerek egymáshoz viszonyított képe egységes, nem ül rá egyik a másikra, vagy egy tartomány nem nyom el másokat. És persze ami mondjuk klasszikusnál előny, az lehet rock zenén hátrány...

    És persze: In meine Meinung nach... :)

  • Archanon

    őstag

    válasz #16820480 #61606 üzenetére

    "Az pedig a másik dolog, hogy mondjuk egy otthon vásárol SM árából külföldről rendelve 2-3 Piston Hybridet kapsz..."

    SM E10, amiről beszéltünk - 10k.
    Piston Hybrid - az összefoglalóban linkelt oldalakon legolcsóbb helyen is 6500 Ft + postaköltség, itthon meg egy 10-es... Hogy jön össze az a 2-3? Nem huszonezres SM-et akarok vásárolni.

    Ugyanakkor elég erősen mérlegelek 3 variáns között...

    SM E10: 2 év garival, 10k (de 13k-ról van leértékelve) - vajon van ennyivel jobb hangzása a többinél, és megéri-e?
    Xiaomi Piston Hybrid: 6 hó gari, 10k - a garancia nekem kevés egy 10ezres fülesre. Külföldről rendelve meg kb. 0 garancia, de ha van is, nem éri meg, így... viszont nem tudom a másik kettőhöz miként viszonyulna.
    Xiaomi Piston 3: - 1 év garival, 8k - 2k-val olcsóbb az E10-nél, fele annyi gari... Ha az E10 eredeti árát nézzük, jóformán másfélszer drágább ennél, de vajon ennyivel jobb is?

    A dizánj a Xiaominál tetszik jobban, ám a józan eszem a Soundmagic-et választaná. Szerintetek?

    szerk.: Na és ez vajon mennyire megbízható? Mert akkor best buy, gari ide vagy oda.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák