Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • honfoglalo

    senior tag

    válasz kemcso #42367 üzenetére

    Jelenleg az, hogy kevésbé részletes, nem annyira tiszta, viszont egyáltalán nem is éles hangzású, ezért számomra jelenleg élvezhetőbb. Egyébként szépen tisztán szól, csak az összehasonlítás szempontjából említem meg, hogy talán kicsit elmarad. Középtartományban nem nagyon erős, V hangzású, meleg, de kellemes, a basszus mennyiségileg több, mint ami a Vsonicban van, azt nem mondom, hogy jobb is a BE-nél..
    A GR07BE nekem "light" pop-ra, vokálra, bizonyos filmzenékre nagyon szépen szól, viszont az elektronikus, a rock, vagy bármi olyan amiben pl. valami éles hangszer, hang szólal meg eléggé kellemetlen tud lenni, lényegében egyfajta stresszként élem meg, hogy mikor ütnek a dobhártyámra, hasonló koncerteken fordul elő, ha a hangfal elé áll az ember. (Ezért is szeretném kipróbálni a sima GR07-et, illetve más forrást, mert nem tudom elhinni, hogy ez csak engem zavar - illetve más laikus tőlem függetlenül ugyanezt mondta el az RHA-val való összehasonlítás után).
    Az MA750 azért jóval masszívabbnak érződik, maga a füles rész acél, a kábel brutál, ráadásul itthon van rá 3 év garancia. A GR07-tel úgy vagyok, hogy nagyon sajnál(nék/ok) megválni tőle, de egymagában nem nyújt megoldást, mivel sok zene van, amit nem szívesen hallgatok vele, de még egy halvány reménysugár azért él, hogy hátha a forrás rossz/nem járatódott be/nem tudom. :)

    Egyébként az eddigi tapasztalataimmal nagyjából megegyezik a joker féle multi iem-es füles pontozás, és ott a Yamaha, illetve az MA-750 8.9, a GR07 pedig 9.1 (Se215 pl. 7.9) Nem mintha érdemes lenne komolyan venni, hogy akkor most ez alapján lehetne rangsorolni fülhallgatókat, mert nyilván ez egy szubjektív értékelés, ami nem is lehet 100%-osan elfogulatlan, de tény, hogy az említett két füles hasonló kategória, a GR07 pedig picit profeszionálisabb.

    Ha figyelembe vesszük az összeszerelést, a 3 év garanciát (ami az Apple-nél elvileg kérdés nélkül működik), akkor azt kell hogy mondjam, hogy az MA-750 egy korrekt darab, egy nem rossz kompromisszum. pl. SE215-nél lényegesen jobbnak érzem (persze nem ártana összehasonlítani egymás mellett), és a Yamaha-nál is jobb vétel szerintem (az 1 év garanciás, nagyon vékony kábel, nedvesség gondokkal küzd, cincogó, furcsa magas, ugyanakkor elég jó mély és tisztaság).

    Ugyanakkor, aki szereti a GR07-et, az nagyon valószínű nem erre fog váltani - ez inkább az "átlagembereket" célozza, viszont aki funabb, de tiszta hangzást keres, nagyon masszív kivitelben (mikrofonos, számléptetős akármivel) annak érdemes lehet számításba vennie. :)

Új hozzászólás Aktív témák