Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz zack #36027 üzenetére

    Shure SE215 mindent tud jelenleg 22 ezerért, amit felsoroltál, kivéve a basszusszabályzó pöcköt, és nem kicsit olcsóbb az IE8-nál, hanemben meg kb egy szint. :U Egymás után hallgattam azonos forrásról a kettőt, többedmagammal, és ez volt a konklúzió.

    (#36026) Integra: Igen, IEM-ek terén pár éve még a CX széria volt a szint, de manapság már nagyon felpörgött a piac, és sok feltörekvő kis gyártó lehagyta őket. Igaz ez amúgy a mobilok terén is. Nézd meg pár éve ki hallotta a Meizu, Xiaomi, Oppo, Huawei, ZTE neveket, aztán manapság lassan oda jutunk, hogy ők diktálják a piacot a régi nagyok (Motorola, Nokia, Sony) helyett.
    Egyébként én nem várnék az N5-től nagyon jobb hangminőséget, a Google sajnos erre nem nagyon ad. Persze a nagyobb tárhely meg a nagyobb akksi vonzó dolog lenne magában is, de én például csak ezekért nem váltanék rá.

    (#36031) zack: Sokan a fél karukat odaadnák azért is, hogy egy Beats by Dre fülessel rohangáljanak, vagy akár valami Bose vagy AKG csodával :U De nem ettől lesz valami jó. Ez annyit jelent, hogy márkás.
    Egyébként önmagában a DAC keveset jelent sanos. Elég ha azt megnézzük, hogy az SGS-ben is benne volt, csak éppen drivert nem irtak hozzá :D De több másik gyártó is használ Wolfson DAC-os megoldást, már az LG-nél is volt pár telefonban, mégis gyakorlatban szarul szólnak. :( Kell az a hozzáadott mérnöki tudás is, amivel összehangolják a komponenseket, és nagyon erős a gynaúm, hogy egy telefongyártónál nincs is meg az a mérnöki gárda, aki erre képes lenne.

    (#36036) Integra: Szerintem egy sima fül felett vezetős füles ezt tudja. Amúgy a GR06-ot egy ideig hordtam úgy, hogy a nyakam mögött áthúzva felcseréltem a két oldalt, mert elég hozzú hozzá a kábel, de anyira nem volt kényelmes. De például a GR06 és az SE215 esetében is elmondható, hogy a fül feletti vezetés miatt gyakorltilag nincs kábelzaj, még akkor sem, ha a lengő kábel nekiütődik ruhának, lábnak, stb. Nem véletlenül terjed ez a kialakítás, sok előnye van.

    (#36039) Integra: Létjogosultsága lenne, de kicsit olyan ez, mint a mpx háború volt, hogy most rányomják valamire, hogy 24/192-s lejátszás, oké, elviszi az ilyen fájlokat, és minek? Most attól, hogy valami például 18mpx méretben rögzít képet, attól nem lesz jó minősége, simán lehet, hogy egy halom zajt látsz majd a képeken (sőt, a pixelméret miatt valószínű is). Sajnos a lelginkább dinamikusan fejlődő piacon nincs hely a rétegigényeknek (audiofil 1%). Szerintem ezt a DAC dolgot is azért találták ki, mert a kamera, a kijelző meg a SoC hájpolása kezd kifújni, már nincs akkora hatásuk az emberekre. Most új csontot dobnak a tömegbe, amit lehet rágni.

    (#36040) Zoli133: +1 Komolyan mondom a legjobban szóló telefonom még annó a Meizu M8 volt!

    (#36042) zack: Ez kb olyan, mintha azt mondanád, hogy mennyit fejlődtek az integrált VGA-k az elmúlt években. Ez igaz is, de még mindig hol tartanak egy dedikált megoldáshoz képest...? Nyilván nem muszáj külön eszközt cipelni, sokan nem is teszik (jelenleg még én sem), de ez komoly kompromisszumokal jár. Pontosan úgy, mint a fényképezés terén az ultrapixel meg pureview meg hasonló csodák egy DSLR-hez képest. Hiába teszel bele akár egy 18-20-40mpx-es érzékelőt a telefonba, az előtte levő hangyafingnyi objektív köszönőviszonyban sem lesz egy normális üvegel, amit a céleszköz használ. Még ha valahogy meg is tudnák oldani, hogy a fél körömnyi CCD vagy CMOS hozza azt a szintet, amit egy APS-C legalább, akkor sem tudná kiszolgálni az érzékelőt az optika. Pont ez a helyzet a mobil DAC és füles esetében is. Még ha meg tudnák oldani, hogy a 8-9mm-es vastagságba sűrített elektronika hozza a céleszköz szintjét, akkor sem feltétlenül tudná kiszolgálni a fülest.

    (#36044) Integra: Budapesten fiziknél meg tudod hallgatni az egész repertoárt (215, 315, 425, 535) normális forrásról is, így lesz hasonlítási alapod. Csak óvatosan, mert én is így tettem, és azóta 535-re gyűjtök :B

    (#36046) gelbelex: Az AK100-ban is van, fele árért :)

Új hozzászólás Aktív témák