Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xabi78

    aktív tag

    válasz Luissimo #13673 üzenetére

    az jött le, hogy mitagyalsz annyit, előbb vegyél egy rendesebb lejátszót magadnak.

    Pedig nem annak szántam, hanem azt akartam kifejezni, hogy azzal, hogy módosított eqval hallgatja az XR-t, többet veszít a réven, mint amennyit nyer a vámon.

    És igen, még a jónak tartott lejátszóknál is gyakran hozzáteszik (pl. az istenített Sansák), hogy az eq-t jobb, ha békénhagyod. Én is próbálkoztam az EQ állítgatásával XR mellett, de egyértelműen rontott a zenei összképen még minimális változtatások mellett is. Azóta nem vagyok az EQ nagy barátja, pedig nem lejátszóprogramon belüli szoft eq volt, hanem hardveres. Pedig hallgatásra nálam a Galaxy-n a hw eq jóval kevésbé torzította a hangképet, mint az egyébiránt igen jónak tartott Poweramp szoft eq-ja.

    Jahh, én is gondolkozom egy TD-n, de egyelőre sajna pénzügyileg nemigen fog beleférni ekkora "luxus"... :(

    X.

    szerk: jaigen, és az XR baromi érzékeny a jó minőségű forrásra, ilyen szempontból nem tudom, a TD milyen, én kevésbé érzékenynek gondolom a zörejekre, sistergésekre, de akinek mindkettő van, az cáfoljon meg, ha nem így van... (az xr magas kiemelés miatt gondolom így... de lehet, hogy tévedek...)

    [ Szerkesztve ]

    Cave canem!

Új hozzászólás Aktív témák