Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #16816 üzenetére

    Ja és a 232 árlenyomó hatására nem biztos, hogy érdemes várni, az utolsó, amit olvastam róla, hogy augusztusra várható csak. Csúsznak vele egy kicsit.

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #16819 üzenetére

    Én az iheadphones.co.uk-t néztem, ott csak 122 volt (ez volt a hiányos rész). (Te a hifiheadphones.co.uk-t, ebből adódott a félreértés - két külön oldal ; mindegy). Az iheadphones szállít hozzánk is, a hifi nem.

    Amúgy meg veszel egy 012-t, bugázol valahonnan szürke meg fekete filtert és van 1 fülesed 3 hanggal, ami a tesztek alapján egész tűrhetően adja elő magát. Ha 100$ köré-alá (mostani árfolyam) beállna az 11x akkor simán bevállalnék egyet. Akinek az analitikus hang tetszik nem sok választása van a Phonak árkategóriájában. A legnagyobb problémája szerintem a DBA meg főleg a RE0 ill. a RE252, amikor éppen nem 200$-ba fáj, ha ezek nem lennének, most a svájci lenne a klinikai hang mestere.

    A Resonanceról, amit írt a mester perfekt, teljesen egyetértek, én is ezt tapasztaltam.

    Jó dolog elolvasni az ő leírásait is olyan fülesekről, amiket már hallottam én is, mert egyre jobban kezdem megismerni az ízét, nyelvezetét a tesztjeinek. Így pár közös pont után már nagyságrendekkel jobban érzem, milyen súlya van a mondatainak, amikor egyes tartományok elemzésébe bonyolodik. Csak nemrég tűnt fel, hogy joker tesztjeiben a többiekével ellentétben szinte minden szó számít és nincsenek benne fölösleges infok. Eddig őt is hajlamos voltam úgy olvasni, hogy átugráltam részeket, amik nem tűntek fontosnak, később rájőve, hogy nagyon is helye van minden szónak, amit ír.
    Már tudom, mikor mire mondja, hogy sok vagy kevés, és már sejtem, hogy az nekem mennyit jelentene az én viszonylatomban.
    Számomra egyre hasznosabbá (érthetőbbé) kezd válni a munkája.

    norc73: Épp ellenkezőleg, kisebb impedancia (ohm) nagyobb hangerőt okoz. Jó eséllyel a kettő közül a 16ohmos lesz hangosabb.
    Ha szabad beleszólni a döntésedbe, a CX300-ra áldozott pénzedből sokkal jobb füleseket lehetne venni manapság.
    Ha visszaolvasol kicsit 8-9eFt körül miket ajánlanak a többiek, szinte mindegyikkel jobban jársz, mint a Sennheiserrel.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #16824 üzenetére

    Jó pénzért akár egyedi earbud-iem-et is lehet csináltatni pedig ---> link
    Az másik kérdés, hogy 90fontért totális dilettantizmus ilyet készíttetni :D.

    /

    Customok közötti túrás közben találtam az ACS honlapján egy univerzális fülest, amiről semmilyen tesztet nem találtam és pár nappal ezelőtt, amikor utoljára néztem, nem is emlékszek, hogy láttam volna a siteon ezt. Kíváncsi lennék egy neves hallástechnológiával foglalkozó cég univerzális modellje mit tudhat, már csak azért is, mert ilyen cégek próbálkozásai nem szoktak rosszul elsülni (lsd. Etymotic, Phonak).

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #16830 üzenetére

    Hehe, post '05-ből... tényleg nem lehet új akkor. Jobban utána nézve érdekes, hogy csak ilyen képeket találok róla:

    Ez egy univerzális alakját idéző szilikon öntvénynek néz ki egy darab armatúrával. A gyártása több mint macerás és lassú lehet. A műanyag házas 'univerzális' kialakítás egyelőre csak az ő oldalukon szerepel - kábel is más.
    A ház alakja a HF-et idézi, a tripla harang is nagyon Etys. Továbbá az ACS is Knowles armatúrákat használ az Etyhez hasonlóan - bár ez semmit nem jelent, annyi típus van.
    Mondjuk ezek szerint kár róla ábrándozni, ha még egy review se született eddig, nem lehet olyan nagy durr, nem ez lehet a 'missing link' az 50ezres kategóriában.
    A harangon lévő kis füles kialakítás a kihúzás segítségére hatalmas ötlet. Már nem egyszer maradt a fülemben a DBA triplája... Csoda, hogy eddig sehol máshol nem láttam ilyet.

    norc73: Bármelyik Brainwavz, Xears füles, amelyik belefér a büdzsédbe. Itt aprón is van eladó jó pár. Sony, AKG, Sennheiser felejtős ebben az ársávban. Mivel a legtöbben CX300 felváltását tervezgetve / hasonló árú termék vételét fontolgatva tévednek ide, olvass vissza, miket ajánlanak nekik a többiek.

    Shrike7973: Fischer Audio DBA-02 (Eterna, Silver Bullet), Vsonic GR-07, jelenlegi árán a Hifiman RE262, RE0, Sunrise Xcape leginkább azok a fülesek amik perpillanat túlmutatnak az árukon és a Xears termékein jóval hangilag.

    /

    A B-stockos Radius DDM-et most több helyen is igen jó áron lehet kapni - akik vágynak egy kis technikai ínyencségre, és szeretik a sok mélyet, azoknak nagyon megérheti (+megküzdenek a többeknek kényelmetlen viselettel és a kis szigetelés, zajos kábel gonddal.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz mekelek #16840 üzenetére

    Bici már írt róluk egymás mellett hallgatva, a Resonanceról írtam én komplett tesztet, az előbb emlegetett két multi-review threadben is szerepelnek, ott is tudsz olvasni róluk...
    A felsoroltak közül mindegyik erősen színezett, nem túl jó alapok. "Alapszintű cuccal" amúgy is fölösleges ilyenbe kezdeni, inkább gyűjtögess. Ha erőltetni akarod a füles dolgot, akkor a legolcsóbb ami 'erre talán alkalmas' egy Etymotic ER4S lenne, vagy egy Vsonic GR07-el is talán már lehetne valamit kezdeni.

    Shufny: ...Olyankor maradt bent, amikor gyorsan ki kellett venni, mert kérdeztek valamit és a háznál fogva gyorsan kiszedtem, a harang meg bennragadt :D Ha van időm, akkor persze rodolfózok vele, de a tripla nem lett nagy kedvencem. Negyed óra után kényelmetlenné válik és fájni kezd a fülem belül, ugyanakkor kár érte mert Ety szintű szigetelés mellett a legjobb hang is így jön ki belőle.

    Shrike7973: www.gd-audiobase.com --- orosz oldal, és a kanadaival ellentétben, amit néztél (te a bugdenaudio honlapját láthattad) itt kevesebb lesz jóval a postaköltség és garantálom, hogy vám+áfa se lesz (AmPeXét elvámolták, az a bugdentől jött.) ... és most van is raktáron DBA.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Hmm a gd-audiobase honlapja tényleg döglődik, próbáld meg holnap.

    szakibá...: Valószínűleg erre gondolsz, a Griffintecnology foglalkozott ilyenekkel... nem túl nagy sikerekkel, még a 7$-os minimál árát se éri meg valaki szerint.

    "+ The bass was most definitely increased.
    + The volume was increased to the point where I only had to play songs at 1/2 or less the volume to match my normal listening levels.
    + The ear buds stay in ears much more securely than the headphones without them, when you have the right-sized inserts installed.
    + The little case is very convenient. Though tight, I was able to fit my USB cable and my original ear buds in it. I may throw out the EarJams but keep the little case.

    - I found that the high and mid-range frequencies not only didn't sound as good, they were dulled out. To me, they didn't sound good at all: to the point where I do not plan to use the EarJams."

    Tessék itt az eredménye, ez lesz a hanggal. Ha nem úgy tervezték az akusztikáját, nem fog jól szólni vele. Nézegetheted a további kritikákat is az amazonon, nem túl jók.

    Tessék itt egy újabb variáció a témára: link

    Itt a legelső észrevétel vele kapcsolatban:

    "I have a 250 dollar inner ear Shure headsets and I was looking to improve the sound even more... and this did not help."

    Szerintem felejtős....

    A Resonicot én emlegettem korábban, én csináltattam iem-hez náluk egyedi illesztéket...
    Nem, nem lett jobb a hang tőle sajnos.

    need: Shufny gondolatán elmélázva, miszerint nem feltétlenül szabad fülest/fejest műfajhoz kötni, most már én is finomabban fogalmaznék. Jobban számítanak az egyéni preferenciák. Egy ideig azt gondoltam, hogy a DBA-nak csak a reverb mélyek fekszenek...
    Most hallgatom vele éppen a Shpongletól a Tales of the Inexpressible című albumot és azt kell mondjam, hogy a psytrance elképesztően jól áll a DBA-nak, sőt... azt kell mondanom, hogy a legjobb élmény volt vele hallgatni eddig, nem hiányzik egy fél decibellel több mély hang se. Az albumot pedig mint referenciaanyagot is ajánlom tesztelésre.
    Shufnynak meg ettől függetlenül, miután a Morning Sci-Fi az avatarja a HF-en, szerintem ez is tetszeni fog. :U

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #16853 üzenetére

    Gondoltam most az egyszer véletlenül olyat tudok mondani, amit nem ismersz :D FAIL :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shrike7973 #16857 üzenetére

    Hááát... rövidre zárva a dolgot én személy szerint ehhez a Beyerdynamic DTX100-amat szedném elő. Eterna, /Silver Bullet/, TDII... is el lenne vele. Persze feltételezem, hogyha ilyet hallgatsz nem veted meg a mély kiemeléses karaktert...

    Turbine ~ TD. Nem érdemes foglalkozni vele.

    szakibá...: Én erre a projektre egy forintot nem áldoznék, de hajrá, várom a tapasztalatokat kíváncsian.
    Én abban a hitben voltam, hogy tökéletes szigetelés = tökéletes hang... Ez az elvem rendesen megvezetett kezdetben...
    Merthogy az első drágább fülesemnél a DTX100-nál nem így volt, ezért tipródtam vele annyit, mint a szarógalamb, és csináltattam hozzá illesztéket is... Amúgy akkor szól (számomra) a legjobban, ha kap oldalról egy kis 'szellőzést' - kisebb haranggal használom. Amúgy tompa és sok a durrogás.

    Egyedivel a magasak eltűntek, a túl hosszú és nagy szögben törő 'hangcső' miatt visszhangossá vált, és ezzel hatalmas, -de fals- térérzetet adott. A mély hangok túlkerekedtek mindenen, részletszegény lett a zene.
    A szigetelés nem lett jobb. Egy univerzális füles harangokkal jobban szigetel, mint egy akril teljes/fél custom, csak a teljes méretű szilikonosok a tutik izolációban.
    Ha megmozdítom az állkapcsom a zárás egyből nem lesz légmentes és a két oldal balansza elúszik emiatt.
    Kényelem terén meg érdekes a helyzet. Valamikor úgy érzem azonnal ki kell szednem 10 perc után mert baromira fáj, máskor meg órákig se vettem észre, hogy bent van.

    Hozzáteszem, hogy dinamikus füleshez semmiképp nem csináltatnék még egyszer ilyet, vagy kellene rá akkor szellőzőfurat oldalra.
    Armatúráshoz meg marha jó lenne szerintem, mert az akkor szól a legjobban, ha tökéletes a zárás.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz zack #16843 üzenetére

    Ha még mindig az ie8-on tipródsz, tuti eredetit ennél olcsóbban nem fogsz találni: >>>link<<<
    1490Ft postaköltséggel is 6eFt-al olcsóbb mint az itthoni bármelyik webshopban.
    Ha jól tudom Szlovákiában van a Sennheiser közép-európai fő elosztója, azért itt a legolcsóbb. Az Audiopartner is innen szerzi a készletét.
    Karácsony környékén már rendeltem tőlük, nagyon készségesek és a futár házhoz hozza a cuccot, utánvétellel átveheted tőle. Így van rá alkalmad, hogy megnézd tényleg eredeti e, ha nem akkor meg nem fizeted ki és kész.
    Nyugodj meg, ez 100%, hogy eredeti lesz.
    Garancia is a szokásos Sennheiseres 2év...

    /

    Nem értem, miért kell túlmisztifikálni a netes rendeléseket... Van úgy, hogy néha valamire várni kell... és? A DBA jelenleg kapható, a GR07 perpillanat megint nem.
    A B2 már nemsokára in-stock lesz. A RE262 még mindig pre-orderes...
    Vagy mit keresel? Mit nem lehet kapni?
    Külföldi garanciára meg a jó példa az egyik kolléga szétpergett Brainwavz fülese. Szó nélkül kicserélték, csak vissza kellett postáznia...

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz #16868 üzenetére

    Ha beírom a gugliba, hogy ACS T1 - T2 review felbukkan jópár mindenhonnan. Headfion is van több.
    A T15-ről nincs sehol semmi, mert 50eFt-ért inkább vesznek az emberek Etyt.
    A T3 meg pont az a kategória amiért még nem éri meg customot csináltatni.

    Az ACS sok éves hozzáértése és tapasztalata kétségtelen. Viszont manapság már annyi custom készítő 'manufaktúra' van, akik nagyságrendekkel alul szárnyalják árban őket, hogy ki se lehet igazodni közöttük.
    A reputációjuk a sok támogatott zenekar/hangmérnök miatt nagy, és emiatt fent tudják tartani az áraikat. Vannak ennyi pénzért már jobb ajánlatok is. Pont múltkor szó volt a Spiral Earről, amit szintén te hoztál fel. Az alapító tagja ACS alkalmazott volt. A 3-way reference monitoruk azt olvastam felülmúlja a T1-et és ~42eFt-al ráadásul olcsóbb is.
    Hálisten' amúgy egyre elérhetőbbek a customok átlagembereknek is és a piac egyeduralkodói kezdenek megszorongatva lenni az új jövevények által. Én is nemsokára húzom a ravaszt az egyedi monitorra. :U

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    2 órám ráment, de ~ nagyjából sikerült kibalanszolni a Beyer DTX100-at. Alapvetően nem szeretek hozzányúlni az eq-hoz, nálam mindig minden laposan van.
    Mindig is éreztem, hogy a DTX membránjában rengeteg tartalék lapul és piszok jó alap, csak csúnyán félre van színezve. Egyik fejesem/fülesem sem reagál ennyire jól az equalizerre, mint a DTX. Soha nem torzít, vagy lesz disszonáns, (GR07 és DBA-vel ellentétben) ha módosítok a hangképen. Egzaktul lekövet minden módosítást.

    A színpad, a pozicionálás, a szeparáció és a tisztaság (bár az utóbbi lehet becsapós, ’művileg’ előállított is) inkább a membrán képességein múlik, ezeket eq-val nem lehet módosítani.
    A DTX viszont ilyen tekintetben jóval (jujj de nagyon jóval) a középmezőny fölött szerepel, véleményem szerint.

    Megfelelő viszonyítási alapnak érezve a GR07 volt a referencia, azzal A-B-ztem. A GR07-et 20Hz-től ~ 7-8kHz-ig eléggé laposnak érzem, a magasak kevesebb figyelmet kapnak nála, így 8kHz felett érzésre ment a dolog, de több mint elégedett vagyok az eredménnyel.

    A legkisebb harangot használtam, ezzel lesz ’legszellősebb’ a hangja.

    Eredmény: A mid-bassal alaposan el kellett bánni, elég széles sávban lett lehúzva -8-9db kell neki. A sub-bass-t is lejjem toltam, így már inkább jobban érződik a mély, mint hallatszik. A bőgő rendkívül precíz és élethűen szól így, a pendülések textúrái egy kategóriát minimum ugrottak. A mélyek így is remek ’umpff’ hatással jönnek elektromos zenénél is, lecsengés terén kiváló lett az eredmény. Igazán most tűnt fel, milyen gyorsan kezeli a reverb hangokat is a Beyer. A dob megjelenítése pergőbb, lett és remek dinamikával ellátott.
    500Hz körüli emelés miatt a vokál és a női-férfi ének előrehozottabbakká váltak és a mély lehúzása miatt sokkal artikuláltabbak lettek. 1.8-3.5kHz között nem éreztem, hogy bánatni kellene. 12kHz-es középponttal szélesen adtam neki kb ~4db-elt, amivel a közép-magas sokkal vibrálóbbá, részletezőbbé vált.

    A hegedű, a zongora, a fafúvósok is elvesztették a dögösségüket élethűen jelentkeznek.

    A színpad változatlanul fantasztikusan tág, 35-50eFtos fejhallgatókat idéz, a mid-bass eltűnése miatt a pozicionálás pontosabb lett, a hangszerek a levegős, élő performanszban kontúrosabb helyet kaptak.
    A DTX tere abban különbözik a GR és a DBA-jétól, hogy olyan érzés vele zenét hallgatni, mintha a hangok nem a fülestől indulnának ki oldalirányba, hanem kb. a vállam külső szélétől, és eközben remek 3D-s hatása is van.

    Így már lazán lehet vele egy szál zongorákat hangversenyteremben és akár templomi kórusműveket is hallgatni legnagyobb mosollyal az arcomon.

    Kár, hogy nem volt kéznél hamarabb a GR, ezt már rég meg kellett volna csinálnom vele.

    Shrike7973: Bocs, hogy nem voltam kéznél a válaszolni a kérdéseidre, de nyugodj meg, jó fülest vettél, kicsit játszol az eq-val, mint én és mocskosul jól fog szólni az elektronika és a zongoradarab is rajta.

    A TD-t minőségben és technikailag is nagyságrenddel felülmúlja.
    Némi alakítgatással kiváló mindenes lehet belőle, amiben a többi fülesemmel ellentétben ez társnak bizonyul…
    A harangokat, amit kaptál hozzá hajítsd ki. Keress egy kicsivel teltebb peremű apró fülbogyót hozzá, ami mellett tud ’levegőzni’ hangyányit és told be jó mélyre.

    Újra felfedeztem a Beyert, rendkívül tetszik, amit most hallok.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz #16905 üzenetére

    Várom average_joe tesztjét a Minerva Mi-3-ról és a Starkey SA-43-ról (Navea tesztje róla egy hordó fos). Amint ezek kikerülnek döntök.
    Perpillanat a legvalószínűbbek:

    Unique Melody Mage
    Fabs-fabulous earphone (igazi audiofil custom)
    Spiral Ear SE-3 way Pro
    Spiral Ear SE-3 way Reference
    Starkey SA-33 /43

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz zack #16962 üzenetére

    Az összeszerelés minőségéről csak annyit, hogy most is úgy néz ki, mint amikor megvettem... az egész ugye tiszta fém, szóval ebben nincs hiba, minőségi darab... akinek ez számít. (Legalább már 7-800 óra van benne.)
    Jaja, ez eddig mindenemmel így volt, ahogy mondod, legjobban eddig a DBA omlott össze a legkisebb módosítástól is. Más kérdés, hogy ahhoz istenments' hozzányúlni, úgy jó ahogy van. :)

    Holnap még kipróbálok egy modot vele, ami (szintén csak) most jutott eszembe. A membrán mögött és előtt is van egy szellőzőfurat. Megnézem, ha ezeket lecelluxozom mi történik a hanggal. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz kessudio #16964 üzenetére

    Ugyanaz a szám 7-8szor többet foglal flacban 5-6os tömörítéssel mint egy 256kbos mp3, de ezt most saccra mondtam, nincs kedvem megnézni pontosan.
    Honnan? Öööö... Természetesen megveszed a cd-t és berippeled exact-audio copyval, majd átkonvertálod pl. az Xrecode-val (ingyenes) flac-ba és kész is. Most komolyan azt várod, hogy torrent oldalakat, meg Soulseek, DC hubokat linkeljünk neked ide?
    'Ugye' itt senki nem ismer ilyeneket és ha ismerne se használná...

    ...Juhúúú (Ehh), kezdek lapozgatós kalandregény lenni...

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #16965 üzenetére

    Eternánál olvastam ClieOS-tól, hogy elmúlasztja a 'boomy'-ságot belőle, ha letakargatod a lyukat a külső oldalán. Arról ugrott be.
    A driver-flexre gondolsz? Vákuumos lesz?

    zack: Xcape dettó. A bass roll-offot próbáltam feljebb túrni először erősítő bass kiemelésével majd a Cowon eq-jával, de :N...

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #16977 üzenetére

    Hohóóó... köszönöm szépen ;) , holnap rárepülök a témára még egyszer ezzel.
    Eddig nem használtam semmihez, de ez sokkal jobbnak tűnik mint a Foobar2k 'vágós', darabos eq-ja.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shrike7973 #17080 üzenetére

    Furcsák a tapasztalataid... A Beyert egészen biztosan nem hamisítják, de ha ennyire csalódott vagy, akkor vidd vissza, mondd el a problémádat, elvileg vissza kell vegyék.
    Egy rövid ideig párhuzamosan megvolt a CX300 és a DTX100 nekem is, de a különbség nagy közöttük. A Beyer mélyei sokkal teltebbek és kontrolláltabbak, a mid bass erőteljes, a CX eközben puffog és dörög összevissza. A tere a Beyernek jóval nagyobb, a középtartomány és a magasak kifinomultabbak, részletesebben szólnak.
    A 100-on a kidolgozással nincsenek ilyen problémák...
    A CX300-hoz képest a mélyei kevesebbek, de jobb testtel, erővel rendelkezik, érdekes, hogy egy erőteljesen farnehéz (igazából ennyi a közös bennük, hogy 'bass-driven' mindkettő) fülesben nem hallasz mélyeket... próbálgasd a harangokat, de a CX-é se az igazi rá, azt megmondom előre...

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shrike7973 #17092 üzenetére

    Akkor ez most tetszik? o_O
    Nem akarlak tényleg lehervasztani, de joker tesztjét olvasva... mert benne van ez is a sokat linkelt multi-iem threadben, nem sokkal jobb választás mint a CX300...
    Szólok, hogy inkább ne olvasgass tovább és ne nézd meg egy darabig a szóban forgó topicot, ha ez most tetszik neked egyelőre, hanem legyél boldog vele, és ha ilyesmi mély az elvárásod, ami pl. ebből kijön (XB40X), akkor ne is gondolkodj a Fischer megvételéről, nagyon nem tetszene.

    NE olvass tovább! :D

    Szerintem is az "eladói rávevőtörténet" áldozata lettél :).
    (Remélem 9k-nál nem került többe.)

    -Nekem van egy olyan érzésem mégiscsak, hogy a DTX100 és a DTX101 membránja mégse perfektül egyezik. Vagy ha egyezik piszkáltak rajta valamennyit.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shrike7973 #17095 üzenetére

    'Elvileg' az S4 jobb, de a piaci árát nem éri meg, itthon meg nevetségesen drága.
    Ha vissza tudod szerezni a Sonyba feccolt zsetont és van kedved, akkor megéri tovább nézelődni.
    Ennyi pénzért már van sokkal jobb hang. Bár ugye minden egyéni preferencia, ha neked ez tetszik, lelked rajta. Lényeg, hogy örülj a terméknek és élvezd a hangját, valamint érezd úgy, hogy megérte az árát.
    Az biztos, hogy én már nem merek semmit mondani a DTX után. :U

  • slfln

    senior tag

    Bekerült joker threadjébe a Beyerdynamic DTX101 és 71...
    Hát nem szarabb dzsoki szerint se, mint a CX300... hmm... :U

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17120 üzenetére

    Remek visszaigazolás is volt nekem, hogy ugyanazt hallottuk kb. jokerrel.
    Már ahol éppen nem azt írta, hogy mihez képest milyen.

    Érdekes még az utolsó hozzászólás a thread végén jelenleg:

    cant accept the result that DTX 101 just got 7.4 in your review. I've owned my DTX 100 for over a month, and I find out that DTX 100 is better than the X-cape v1 in every aspect except the price. I've been long waiting for the DTX101 score and expected a much higher score it would get.

    (<--- Persze ezt a jóval nagyobb fun-factora, nagy tere miatt érzi így a hozzászóló.)

    :) Én jó helyen érzem ott ahol van. Épp tegnap mondtam asszonynak, hogy 7 és 8 közé fogja rakni valahol félúton, ha leteszteli.
    Erre mára ki is került :D.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17122 üzenetére

    Amíg nem tettél helyre (itt), addig nekem is hasonló gondolataim
    voltak a pontozással kapcsolatban, mint annak a kommentelőnek, aki ezt írta. A Beyer wow factora első pillanatokban elképesztő kétségtelenül és az Xcape V1-et hallgatva mellette az utóbbi kicsinek, depresszáltnak, harsánynak és unalmasnak tűnik.
    Ezért hosszú távú barátság létesítésére inkább a DTX-et választanám én is, az általa nyújtott izgalmak miatt.
    Bár a pontozással sok helyen én sem értek egyet, de a leírásai pontosak, tömörek, igen jól fogalmazottak.
    Ebben az esetben a Beyer ott landolt, ahol a megérdemelt helye van. A Resonancet minimálisan is, de én még lejjebb tettem volna, mert tisztán a hangra fókuszálva, az alulmarad kicsivel jobban az én szempontomból (kb. ~7.0-re gondoltam - persze joker tapasztalata fényévekkel nagyobb, a tizedeléses ponthoz én nagyon kevés vagyok :D.)
    A mid-bass-t leEQ-zva igazán wundersőn' hangot lehet előhozni a bajorból.

    (Látom most el van látva rendesen Beyerrel :D. Kár, hogy a DT770-ből a 250-eset kapta meg, elvileg az a legrosszabb, a közepét nagyon elronották. A 880-hoz meg minimum atomerőmű kell majd, mert abból meg a 600ohm-os landolt nála : /.
    Szívesen elolvasnám a véleményét róluk, mert már nagyon megszoktam a nyelvezetét és számomra már könnyen 'lefordíthatóak' a szavai.
    )

    /

    Én is ezeket a füleseket írtam volna. :U

    Egy kis DBA - GR07 összevetés segítségképpen a vásárlóknak, ha már ennyi szó van róluk.

    A DBA és a GR07 is egyaránt szinte szabadrablás kategória az árukat nézve véleményem szerint.
    A karakterükben, előadásmódjukban lévő különbség szembetűnő.
    A DBA-t annak ajánlanám, aki szereti az előrehozott, arconvágós, támadó, gyors, pezsgő, levegős, agresszívan részletező hangot, ahol a
    középtartomány tetején és a magasakon van a fő hangsúly. Az alsó tartomány nem háttérbe szorított, csak egyszerűen nem tereli semmi rá a figyelmet. Néhány felvételnél (javában elektronikus) egészen furcsán kezeli azt. A túlságosan sok info miatt agyilag könnyen lefáradok tőle 2-3 óra alatt. Persze ezt nem hátrányként kell értelmezni!
    A GR07 semmire nem fókuszál. Bár az alsó középnél érzésem szerint lehet némi igen enyhe lapos széles emelés, ami hangyányi melegéset ad az előadásának, ezzel együtt is tökéletesen laposnak érzem az egészet. A DBA-val ellentétben a karakterének értelmezése, jóságának felismerése több időt igényelt. Pontosabban arra gondolok, hogy amíg a DBA-t kibontás után az aztak*rva szó hagyta el a számat addig a GR07-el ez teljesen elmaradt.
    A GR a teljes spektrumot úgy önti el azokkal a nüansznyi részletekkel, amikre a vájtfülűek várnak, hogy nem mutogatja őket, mint a DBA, csupán leközvetíti maradéktalanul és 'tessék itt van, ezt akartad itt hallani' stílusban rövidre is zárja a dolgot és lép tovább.
    Alul jobban el van látva a Vsonic testtel és erővel, realisztikusabb lecsengéssel és energiával rendelkezik. Azonban félreértés ne essék, aki terpeszkedő közép-mélyekhez van szokva azoknak ez is több mint kiábrándító lehet mennyiség terén, bár könnyebb megszokni, mint a DBA könyörtelenül gyors, néha el-el pattanó mélyeit.
    Az én szememben mindkettő rendkívül jó ebben a tekintetben.
    Az énekhangok és a vokál is a normális távolságban és kivételes részletekkel rendelkezik. A DBA mint említettem sokkal előrehozottabb ezen téren
    és igazán csillogtatja tudását, a Vsonic mindig relaxált és pontosan a helyén tartja, szabályozza a dolgokat, soha nem tűnik hivalkodónak.
    Főleg ezen utolsónak említett tulajdonsága miatt válik hosszabb távon unalmassá, mert az egyenletes kép miatt mindenből ugyanannyit kapva olyan
    érzésem támad -ugyanúgy- 2-3 óra után, mintha egy nagyon hosszú részletes falfestmény mellett kellene sétálnom, amin az embernek legel a szeme és
    mindig újabb részleteket vesz észre, de mivel ezeket 'keresnie' kell egy idő után belefásul a szemlélő.
    A Vsonic magasai a DBA mellett majdhogynem kevésnek tűnnek, de ugyanolyan részletesek és közelebb állnak a valósághoz. A DBA cinjei, timpanijai
    stb. előrébb kerülnek a kelleténél, de mégse lesz túlzottan világos, vagy karcosan harsány, csupán jóval magasabb hangszínű.
    A GR-07 tere nagyobb, szélesebbnek hat, ugyanakkor kevésbé levegős, friss és felszabadult a Fischerhez képest.
    A Vsonic kevésbé válogatós a műfajok terén, flaten hagyva mindent a lejátszón ugyanúgy jól szólnak vele Csajkovszkij szimfóniái és a trip-hop tört ritmusai is.

    Mindent egybevetve (csomagolás, kiegészítők, szigetelés, kényelem stb.) a Vsonicot kezdőbb füleknek picit jobban ajánlom, pontosabban úgy érzem 100
    emberből több mondaná a Vsonicra, hogy tetszik, mint a DBA-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz padika11 #17137 üzenetére

    Igen, a posta ingyenes, csak a 190SGD-t kell kipengetni. 1,5 hét alatt itthon van.
    (Ha emellett döntesz írj egy levelet nekik amikor kifizetted, hogy ajándékként tüntessék fel és ~50$-nál ne írjanak többet az érték rovatba.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz #17145 üzenetére

    Főleg, hogy nem is 16, hanem 12Ω + még hozzá ez -> 102dB@1Khz :D
    Erre is van 2 év gari, ha megdöglik csak visszasétálsz vele a boltba.
    Szerintem várjál/vegyél inkább valami jobbra/jobbat, ha már a középkategóriát ismered.
    Ha nem hiányzik vagy tetszett rendkívül a TD, akkor fölösleges beruházás egy újabb bass-driven füles.

  • slfln

    senior tag

    válasz padika11 #17150 üzenetére

    Akkor valami hasonlót csinálsz, mint Telegdy a Brainwavzával. (link)
    A Vsonicot (állítólag) sokat tesztelik, mielőtt berakják a dobozba, mert a cellulóz membrán nem mindegyik darabnál sikerül ugyanolyanra.
    Ettől függetlenül nincs tapasztalat az élettartamával, mert ~ márciusban jelent meg.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz #17145 üzenetére

    Anaxilus is kicsivel több pontot várt a DTX-től:
    (Ez még mindig a tegnapi Xcape - vs. - DTX túl sok ponteltérés felvetés folytatása.)

    "I agree w/ Joker as I had the DTX101 for a few weeks as well. It was solid but it was no Xcape v.1. I would have thought a score around 8.0 but Joker did readjust his scale upward by about .5 over the past half year or so. It's even given my HD558 a run for it's money every now and again. The v.1 never strikes me as bass light or thin and is always very balanced and refined and never boring. Easily the best $70-$80 IEM I've had or heard so far. If only the RE0 had the same balance then that superb treble detail would push it over.
    Might want to consider how signature preferences and gear synergy play out."

    Luissimo TD-jét 10 percig sikerült hallgatnom eddig, de engem sem győzött meg igazán. Mégcsak a wow-faktor sem jött át nekem ennyi idő után. Konkrétabban nem ítélkeznék, mert többet kellett volna hallgatózni hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Mauzes #17155 üzenetére

    Remélem segít a problémádon / másoknak is, akik még keresik a tökéletes hang/szigetelés bűvkör megoldását (remélem még nem volt) ---> Sensaphonics szigetelés tesztje. Le van írva világosan mit kell hallani és mivel. Lehet szórakozni. Csak iem-mel működik. Earbuddal/fejessel nem.

  • slfln

    senior tag

    válasz #17157 üzenetére

    A legolcsóbb egy armatúrás fülesek elég hínáros minőségű hangot adnak ki magukból...
    Ha a PL50 nem érdekel, akkor a Meelec 151, Jays s-jays, Fischer Audio SBA-01 is kilőve, mert mindegyik ugyanazt a Knowles Siren drivert használja.
    Ott van még az Apple dupla BA-ja, az relatíve olcsó, csak sok a hamisítvány.
    Klipsch Custom 1/2 szintén eléggé leves, bár már nem is tudom lehet e kapni egyáltalán...
    Az Audéo Phonak Perfect Bass-a talán megérne egy próbálkozást, és ~20e körül beszerezhető.
    E felett már elszabadulnak a dolgok. 20e-ig kb. ennyi opció van, bár nem tudom mennyit szánnál rá.
    A Beyer egyáltalán nem áll meg 50Hz-nél a 20Hz-es teszthangokat is kiköhögte szépen, roll-off nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17161 üzenetére

    Azt hittem először azért írta, mert hallotta és a hangja nem tetszik neki. A Sirenes fülesek javában közép centrikusak és alul felül eléggé elfogynak.
    Az ADDIEM kapcsán nem értem, hogyan jött ide az azonos driver dolog. Az valami egyedi rendelésre készülhetett nagy titokban a Knowlesnél, de más füles (már csak azért is mert Apple) kétlem, hogy használhatná ugyanezt.
    Az Ortofon mozgó BA-ja nem hiszem, hogy ugyanaz mint a FAD 'lélegző' BA-ja. Már csak abból kiindulva, hogy egyik Orto se 'vented'.
    Persze vannak jó egy armatúrás fülesek, nem arra gondoltam, hogy mind felejtős (Legjobb bizonyíték rá az Ety ER4, 15 éve nem tudnak ilyen jó -sima- egy armatúrást csinálni...) csak 20k alatt ezektől jobb dinamikusokat lehet kapni...

    SÖ: Sajnos nem te találtad ki a spanyolviaszt ez esetben... :D

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17161 üzenetére

    Ebben a threadben, meg itt benne van mi a különbség az MA meg a vented BA között, csak még nem volt időm elolvasni.
    Grado GR8 is az Orto MA technológiáját használja.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17167 üzenetére

    Tényleg nem akarok pattogni a témán, ne értsd félre, csak mint abszolút laikus a témában kérdezem, hogy amikor egy darab armatúra van és még csak a keresztváltót se lehet elrontani, akkor a szűrőn kívül mit lehet rajta változtatni? Tekercset elé még? Akusztika egy ilyennél nem nagyon jön szóba.

    Érdekességképen, ha már szó volt a hibrid megoldásról ---> A kicsi kontinensünk találmányügyi hivatalában van egy 2008-as szabadalom az AKG(!) től egy hibrid fülhallgatóra. Lehet az AKG titokban már évek óta tervez egy hibridet univerzális kialakítással??

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz #17160 üzenetére

    Körbeszaglásztam az erji.net-en (itt röppent fel a hír a GR00-ról, innen rakta ki ClieOS az infot róla az inearmatters-re is) meg néhány mellékágán, de semmit nem találtam a GR00-ról. Nemhogy 'release date' nincs, hanem abszolút semmi nincs.
    Eleve nem lenne értelme pár hónapon belül kiadni egy hasonló szintű terméket olcsóbban, saját konkurenciának...
    Attól, hogy néhány héten belül megjelenik nem kell tartanod. Csupán annyi történt, hogy csináltak egy prototípust. Innentől még rengeteg idő, mire a végleges termék dobozolható állapotba kerül. A Vsonic szerintem ezt se fogja elsietni. Emlékeztetőképpen: a GR07 prototípusát 3 évvel ezelőtt mutatták be (R07) és idén márciusra lett belőle valami.
    Nyugodtan vehetsz valami jobb fülest, addigra úgyis szétesik, mire lesz GR00. :D

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17174 üzenetére

    Lehet (sőt valószínű), hogy rosszul gondolom, de a customokból kiindulva a BA-knál a cső hossza és iránya drasztikusan nem változtatja a hang minőségét. Persze értelmes keretek közötti távolságváltozásra, és szögtörésre gondolok. Elvileg persze minden azonos típusú custom között is van némi különbség, de ez nem nagy, és ezt pont a cső hossza és iránya adja. A szűrő adja szerintem a változás 80-85%-át, persze ez csak találgatás a részemről.
    Alapvetően az a baj, hogyha van egy gyenge motorod, akkor hiába raksz köré egy jó kasznit, meg egy normális futóművet, attól még nem lesz sokkal jobb.

    ... de győzz meg... :)

    Azért érdekes fordulat lenne, hogyha pont az AKG, akiknek perpillanat nem túl erős az iem vonaluk előállnának egyik pillanatról a másikra a piacon elsőként egy univerzális hibriddel. Poén lenne. :U
    Érdekelne még, hogy a találmány bejegyzése mit is jelent ezen esetben. Fizetnie kell másnak, hogy használhassa ezt a kialakítást, vagy egyelőre csak az AKG csinálhat ilyet? Mi lehetett a céljuk vele?

    szakibá...: Ja... ma délelőtt pont ezen agyaltam én is... Mármint, hogy nem is ugyanúgy hallhatjuk egyenlő erővel az 50-et meg az 500-at, és rengeteget belejátszik a füles színezettsége is. A Sensaphonics mondjuk színpadi monitorokat készít, amik tökéletesen kiegyenlítettek. Azokkal biztos jól működik...
    Akkor a legjobb lehet elfelejteni az egészet és inkább rodolfózni tovább különböző gumikkal. :D

    Peregrinator: :O azt hittem még nem volt eddig hibrid univerzális. Cöhh..

    SÖ: PFE-re dobok egy pontot, engem mindig is érdekelt mit hoztak ki belőle a svájci mérnökök, legalább olvashatnánk róla magyarul :).

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz zack #17230 üzenetére

    Pazar lenne, ha már a customom értesítőjét kéne várni a postaládában, de ez sajnos még nem így van.
    A széltől óvásra reagálnék pöppet:
    Ha jobban belegondolsz ezek a fülesek létrejöttének első számú oka nem az utcán lévő sétálgatós vagy a fotelből hátradőlős zenehallgatás volt, hanem színpadi használat. Ott pedig az igénybevétel nagyon nagy. A zenész a sok ugrándozás közben leizzad, mozgás közben folyamatosan stresszeli a kábelt... stb. Ezek nem igazán azok a körülmények, amiket egy gyenge szerkezet elvisel.
    Ezért a legtöbb custom meg van építve rendesen. A nedvességtől szűrők védik az armatúrákat, a nagy igénybevétel miatt a kábel a legtöbbön cserélhető, mert ugye könnyen nyúzódik, kitépődik.
    A legsérülékenyebbek talán a szilkonból készültek, azoknak tényleg érdekesen alakulhat az élettartama, ha keményebben használják őket.
    Az akril házúak szerintem egy rálépést is lazán túlélnének.
    A Starkey pl. az élettartam és a szigetelés növelésére az akril és a szilikon előnyeit kombinálja, szóval vannak ilyen hibrid megoldások is.
    Ha meg végképp elpusztíthatatlan szétbombázhatatlant akarsz akkor Zapletal mester elkészíti neked masszív pénzmagból fémből is a customodat, -produkte fül- amin akár kamionnal is járkálhatsz.
    Ha bizalomgerjesztő kinézetű jó élettartamú univerzálist akarsz, ott a titánium faceplates CK-10, ráadásul a hangja se elhanyagolható. :)

    Akit érdekelnek a customok van egy remek összesítő thread róluk, amit már Shufny egyszer linkelt, de akkor most berakom mégegyszer én is: link

    !
    Apropó... Aki tud itthon a Protone Audio, a Puretone hazai forgalmazóján és Microsonicon kívül olyan céget, akik tudnak fülmonitort készíteni és nem ez lenne az első nekik, azaz van némi tapasztalatuk, akkor nagyon hálás lennék, ha ezt megosztaná velem, akár itt, akár privátban.
    (Csak egyedi monitor érdekel, színpadi hangszermonitorok/ vezetéknélküli monitorrendszerek stb. nem játszik.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Tudom, hogy nem közvetlenül ide tartozik, de már többször is felvetődött a nagy impedanciás fülesek erősítése, ezért gondoltam megemlítem, hogy a FiiO úgy néz ki előjött egy értelmes erősítővel az E11-el. Itt van ClieOS tesztje róla: link
    Ma kaptam az mp4nation-ről levelet, hogy kapható náluk, de elég kevés van nekik. Aki egy jó, neutrális erősítőt keres a füleséhez 69$-ért úgy néz ki igazi szabadrablást követhet el, ha időben kapcsol. Érdemes sietni, mert szerintem hamar szétkapkodják, mint banánt az Északi-sarkon.
    Link az mp4nation-höz.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz kessudio #17237 üzenetére

    Olvass először, mire, mikor és miért jó az erősítő. Valamint olvasd el ClieOS tesztjét, amit linkeltem.

    /Én már nem ajánlok semmit inkább, -csak szólok, hogy van- nem akarok összekuporgatott pénzű, anyagilag általam megkárosult emberek kereszttüzébe kerülni :D./

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #17250 üzenetére

    Izééé... Általában jobban sülnek el a dolgok, amikor le kell valamiből venni, mint amikor hozzá kell adni. Ez be is jött a DTX-nél... és vissza nem jött be se a sziréna DBA-nál se full lapos GR07-nél. Mindkettő rendkívül bután válaszolt emelgetésekre.

    Azt az elvet nagyon támogatom, hogy mindenkinek meg kellene ismernie előbb a tök kiegyenlített hangot és rájönni, hogy nem az agyvíz mélyekkel való felkavarásáról szól a zenehallgatás - erre egyre több idelátogató kezd rájönni, hála a neveléseteknek.
    Ugyanakkor nálam megférnek a gyűjteményemben a fun hangok is, mivel a zenehallgatás nem mindig a részletek tökéletes kiszúrásáról, a rétegek elemezgetéséről stb. szól, hanem inkább az élvezetről. Ilyen napokon előkapom pl. a PortaProt és bár erős vihorászás közepette szokott eltelni az első pár perc a nevetséges mély és magas emelése miatt, de sokkal könnyebb ellazulni vele és jobban késztet léggitározásra/fejrázásra/ujjaldobolásra, mint bármi más...

    Na meg a sokat emlegetett preferencia dönt a legvégén úgy is. :U

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #17259 üzenetére

    Na, akkor menjünk sorba.

    Mivel próbáltam:
    -winamp és foobar2k alap eq-ja (nem hörögni :D), Cowon 5 sávos eq-ja ahol te állíthatod be melyik frekvencia legyen az az 5 sáv és lehet wide/normal/narrow-t húzni vele.
    -Mélyekre 'hardveres' eq-ja a Cowonnak -> mach3bass, és a fikusz FiiO E5 bass boostja.

    Mit sikerült barmolni vele:
    DBA: Alul próbáltam piszkálni mach3bassal és a FiiO boostjával, de a gyors lecsengésű BA mélyek buták lettek vele. Reverb nem volt életszerű, impact ugyanolyan maradt, nem nőtt, mert nem mozgat eleve levegőt. Csak több lett, de egyáltalán nem jó. Felül, középen nem piszkáltam.
    Próbáltam mindent -10db-ről indítva az alját 0-án hagyva alakítgatni, de korábbi probléma lépett fel.

    GR07: Felül nem az igazi, próbáltam BBE-vel javítani rajta. A sibilance olyan szinten előjött, hogy fájt, már 2-3-ason is.
    Megint -10db-ről indítva felül emelgetve 0 felé 6-8kHz között bűvészkedve ismét elcsesződött minden, sziszeg, karcol, szemetes ének mindez 3-4db emeléstől.
    Nagy hangerő mellett a GR07 amúgy igen hamar elkezd torzítani is, sokkal hamarabb mint a többi, ugyanakkor kis hangerőn nem jönnek át a részletek annyira. Meg kell találni vele a középutat.

    Xcape: Már sírtam eleget róla... a szűk színpadon, a depresszív előadásmódján a kicsit előrehozott középcentrikus hangját én nem tudtam megszokni. Kb. a zenéim 2%-hoz illet ez a szignatúra. Alul a roll-offot szintén próbáltam orvosolni, de nem lett teljes tőle.

    A DTX-et meg írtam. Ott nem kellett lenyomni alapból, mert főleg elvettem és nem hozzáraktam. Felül a 4db gaint lazán elbírta probléma nélkül. Próbáltam poénból 10db gainnel 50Hz-en és még adtam rá max. bass boostot. A membrán még mindig nem torzított... és kiadta magából normálisan.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17263 üzenetére

    Sajnos nem értem a kérdést : /. Hol gondoltam úgy, hogy ez karakterfüggő?

    Alapvetően nem tudom mitől függ (mert hülye vagyok hozzá), de a BA lehet azért válaszol furán, mert BA; a GR meg azért mert szintén fura állat a driver.
    Az Xcape meg -nekem- azért, mert a fő fájdalmam vele kapcsolatban nem múlik el tőle.
    A DTX meg lehet azért tetszik így mert a túl sok mid-basson kívül én teljesen vállalhatónak találtam minden más téren -még a magas emelése nélkül is.

    Passz... Mással meg nincs tapasztalatom. (Az ECCI-vel meg nem foglalkoztam nagyon mióta írtam azt a pár sort róla. Nem vesz rá semmi, hogy hallgassam. Nem jön be a sekély behelyezés, a zajos lapos kábel ami marha könnyen gubancos lesz és akármilyen jó, természetesen nem tud labdába rúgni a GR és a DBA mellett... de még lehet később írok róla.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17265 üzenetére

    Ja, ok így már értem és bekerítettél; persze igazad van.
    Túlságosan a saját portámon lévőkből indultam ki. Ha valami tök kiegyenlített, azt biztos könnyebb lenne eq-zni, de ugyanakkor egyáltalán nem biztos, hogy ki lehet hozni belőle amit akarsz probléma nélkül.
    Ha valami jó alap -mint amilyennek a Beyert találom- erre, és a hibái könnyen észrevehetőek, orvosolhatóak, akkor a szignatúra ettől független.
    Persze, biztos van rengeteg ilyen füles még más színezéssel, csak én ez(eke)t ismerem. :U

    (((Én nagyon halkan megjegyzem, hogy szerintem az Xcape nem 'kiegyenlített', nekem sokkal inkább tűnt egy nagy száraz középtartománynak (a DBA és a GR07-hez viszonyítva.)))

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Ha már Xcape, akkor az Impressive Editionról ClieOS megírta a részletes tesztet.
    (Én valamiért azt hittem az IE ugyanaz 1:1-ben, mint a V2, erre kiderül, hogy mégis más. :F )
    Az IE-t ugyan drágán, de már meg lehet venni itt. Az Xcited még nem kapható.

    (OFF)Shufny: Ha megjön a B2 (és amennyiben ~ ugyanaz mint a DBA) akkor hasonlítsd össze őket magasilag, csillogásilag... ;) (v1-el)(/OFF) Majd visszatérünk rá.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17270 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy 'nincs magasa' abszolút. A hangsúly viszont valahol nagyon középen volt.
    Arra gondoltam, hogy mihez képest sok-kevés, vagy mihez képest 'van' (azt persze nem tudom melyik 'valóságosabb'.)
    Te hogyan definiálnád, a 'sparkle'-t? A describing sound - a glossary-ban sem találtam amúgy meg. Én eddig azt gondoltam, hogy ugyanaz kb., mint a crisp, v. (~bright) ebben az értelemben használtam a csillogás szót is.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17270 üzenetére

    Ehh, belenéztem a legvégébe a B2 threadjének. Hát ha tényleg 'nyilvánvalóan több magas' van benne mint a DBA-ban akkor az már nagyon visítani fog :D. Lehet nem hiába adnak majd hozzá Comply szivacsot is, azzal lehet el tudod nyomni majd kicsit, viszont ha esetleg csak azzal szólna jól, akkor nagy szívás rendelgetni belőle újat 2 havonta, mert nem valami olcsó. A prototípus kábele ami közkézen forog ezüstös volt, még lehet bízni benne, hogy a végleges ofc kábel csökkent a penetráló magasakon valamicskét, ha már másban nem változtatnak.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17277 üzenetére

    Most már kicsit visszább járok, látom más is elmondta ugyanazt mint én :D.
    De Shane legalább Complyval használta... csak nem a hozzávalóval. :D
    Ha a nozzle ugyanolyan, mint a DBA-nak, akkor abban lövésem nincs, hogyan lehet szűrőt cserélni.
    Max. a meglévő elé tudsz rakni majd valamit. A csövecske 2mm vastag és lent a sötét 6-7mm-es mélységben sejlik egy kb. 1,5mm átmérőjű szűrő teteje, amit nem tudom, hogyan lehetne kiszedni a megsértése nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #17280 üzenetére

    'Há de a PK1 egy semi open earbud.

    (Psssszt... Shufnynak ne nagyon emlegesd a Hifiman lejátszókat xD)

    Ja, ha már Yuin... Eszembe jutott, hogy a zococity.es végre megváltoztatta a hozzáállását és már nem csak Spanyolországba postáz cuccot. Drágábban ugyan, de tuti vám+áfa nélkül rendelhetőek -és gyorsabb postaidővel természetesen- az Európában ritkaságnak számító Hifiman, Yuin, Fischer Audio cuccok.
    Az OK1 csak 90euró. A Head-direct 230dolláros listaárával szemben, nem is tűnik rossz vételnek.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17351 üzenetére

    Istennek legyen hála imám meghallgatásra talált végre.
    2011-re lesz végre a 3 európai fejhallgatóász közül az egyiknek végre armatúrás fülese. Hurrá.
    Az AKG-ra meg pont ráfért... ilyen reaktorvízszinű k350 re-re-freshelt q350 után már tényleg kezdtem lemondani a márkáról iem terén.
    Nézegettem a 3003 reklámját, de az y elágazás utáni egyik oldali hangerőállító-léptető bazgantyút nem tudom, hogy komolyan gondolták e... Engem szétcsapna az ideg, ha az menet közben ott veregetné a nyakamat. A kábel szövetes burkolása alul meg az eq-7-ből okulva szintén nem a leggyémántosabb megoldás... bár ettől még lehet nem fog zizegni, ha felül puha lesz. A lövedék alakú ház oldalán bevezetett kábel arra enged következtetni, hogy fül feletti hordásra szánták, de akkor meg pont az államat verdesné arányokat nézegetve a poti. o_O
    BA létére megintcsak arányokhoz viszonyítva marha széles a nozzle, a tip meg egészen érdekes alakú azzal a belső sötétszürke résszel. A y-spliten osztottan megcsillanó fény másodszor remélem a chin slideren flashhel, mert annak hiányában ez két lépés után kiesik a füledből az tuti.
    Már csak az ára izgat. :U
    Remélem lent tudják tartani a Westone 3 és az IE8 között valahol.

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #17368 üzenetére

    Valami késő esti delériumos állapotomban gondolhattam, hogy az poti akar lenni az egyik oldalon :D...
    Az 1000€-ón meg csuklottam egyet. Már a FI-BA-SS árán is jelentős szemgolyókitüremkedésem lett, de ha tényleg ennyi lesz akkor abból túl sokat nem fognak eladni. Jokernak minimum 20-at kéne adnia a hangra a 10-es skáláján, hogy beizguljak ennyiért rá.
    Akkor inkább veszek egy JH16 Pro-t, SE 5-way Reference-t, Miracle-t, UE 18 Pro-t, EM3-Pro-t ... etc., de nem ilyet az tuti.
    A mic/remote nélküli változatért /reference sound ide vagy oda/ 80eFt-ot lennék hajlandó kiköhögni, és ezzel szerintem sokan így lesznek. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák