Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz kuntics #80990 üzenetére

    Lehetrne próbálkozni egyéb illesztékekkel, de a hibalehetőség azokkal is fennálna amiket tippelnék, hogy jók lehetnek hozzá, és nem vinnék el a hangzását.
    Viszont ezt a Radians cuccot én megcsináltam az egyik fülesemre és teljesen jó.
    De dinamikus, membrános füleseknél feltételei vannak, nem mindegyikhez lehet megcsinálni.
    Ezeknél a füleseknél (legtöbb esetben) van akusztikai nyílás a tokozáson és van még egy nyomáskiegyenlítő nyílás a vetőcsőnél.
    A feltétel, hogy ezeket a nyílásokat nem szabad eltakarni.
    A vetőcsőnél lévő nyílás problémáját meg lehet oldani finom farigcsálással, hogy levegőhöz jusson, de az akusztikai nyílás problémáját nem, ha az a tokozás belső oldalán van ami beleülne a moldba.
    Képekről úgy láttam, hogy a T20-szal megoldható a mold, nem láttam a belső oldalán furatot, de persze nézd meg. Anno mikor a kezemben volt, nem nézegettem ilyen dolgokat rajta :)
    A nyomáskiegyenlítés szerintem a cserélhető filtereknél van megoldva valahogy, ezt fedezd fel. Tudni kell majd, hogy hol és hogyan kell levegőhöz juttatni, faragni a moldon.
    Egy adag Radians-ból, kettő lehetőséged van, két pár moldot tudsz készíteni.
    Bő tíz perc alatt megszilárdul a füledben, aztán még 10 percet érdemes neki adni letéve, megmunkálás előtt.
    Laza álkapocstartást javaslok, mintha épp csak kinyitnád a szád, ameddig köt a cucc.
    Tükör előtt csináld mindenképp.
    Először nézd meg hogy áll a füledben illesztékkel, hogy tudd hova pozicionáld majd a vetőcsövet mikor belenyomod a moldba, mert érezni nem fogod (ha érzed, mellé ment :D )

Új hozzászólás Aktív témák