Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    Bedobok ide egy gondolatot, mert ezen agyalok már pár napja, és hátha valakinek lesz ötlete vagy hozzáfűzni valója.

    Szóval van egy 2013-as Moto X-em, ami minden tekintetben egy jó telefon, imádom is, csak egy gond van vele, ez pedig az OP-rendszer. Sajnos Kínában mostanában már teljesen le vannak tiltva a Google szolgáltatások, azért a rendszer kezd a nem túl használható állapotba jutni. Az egy dolog, hogy csak VPN-en keresztül megy a Play, meg egyebek, de a háttéralkalmazások sem tudnak kifelé csatlakozni, aminek következtében a Google Play Services hihetetlen mértékben szívja az akksit (illetve gondolom, hogy azért, mert próbálkozik folyamatosan). Tegnap egész nap itthon voltam, kb hozzá sem nyúltam a telefonhoz, csak itt lógott WiFin, és 100%-ról olyan 25-re ment le egy délután alatt, aminek a 60%-át az az egy G szolgáltatás ette :(

    A probléma pedig az, hogy ha ezt letiltom, akkor nem megy a Play sem (be sem tud jelentkezni), így nem tudok alkalmazásokat letölteni/frissíteni. Ráadásul a letiltáskor eltávolítja a Play Services frissítéseit, így ha újra engedélyezem, akkor újra le kell töltenie pár tíz megát, mire működőképes lesz.

    Ezért fordult meg a fejemben, hogy esetleg mégis másik rendszer után kell nézzek, mert ez itt sajnos egyre inkább gáz. Viszont nem tudom mi lenne megfelelő. Fontos az üzemidő, szeretnék olya n5" körül maradni méretben, és jó lenne egy OLED kijelző (ezt nagyon megszerettem az X-ben az Active Display funkcióval), illetve 4G jó lenne (ha már átlépek 4G-s csomagba januártól), illetve normális app választék legyen rá, és Android a fenti okokból igazából kizárva :(

    - Nokia 735-öt néztem, méretben meg egyebekben elvileg jó lehet, de komolyan nincs rajta értesítő LED és a Glance sem megy?! Ezt egy középkategóriás telefonnál mégis hogy?
    - BB Z3 is egész jónak tűnt, de a kijlező felbontása nem valami izmos, és nem tudom, hogy a rendszer hogy áll appok tekintetében
    - Szifon 5c lenne még egy opció, de egyrészt nem szimpi az iOS, másrészt meg ez jó drága sajna.
    - Jolla telefon jutott még eszembe, de az hardveresen nem annyira vonzó, nem is igazán olcsó, és beszerezni sem egyszerű (itt). A Sailfish rendszer meg nem annyira tűnik stabilnak Nexusokon még.
    - Illetve még egy olyan lehetőség eszembe jutott, hogy létezik-e olyan 3rd party alkalmazásbolt Droidra, amibe be lehet G fiókkal lépni (hogy esetleg lássa a már megvásárolt alkalmazásaimat), és nem függ a Play Services-től.

Új hozzászólás Aktív témák