Új hozzászólás Aktív témák

  • diffidenty

    újonc

    Sziasztok!
    Van egy számítógép (a munkahelyemen), feltelepített, működő FTP szerver kapcsolattal. Kérdés, hogy otthonról, laptopról miért nem tudom elérni a szóban forgó szervert? Sem böngészőből, sem Total Commanderből.
    Böngészős (Chrome) bejelentkezés: Beírom az ip címet a címsorba, felugrik a bejelentkező ablak. Megadom a felhasználónevet valamint a jelszót, rámegyek a bejelentkezés gombra. Az oldal frissít, hibaüzenet nincs, ugyanaz a bejelentkezés ablak ugrik fel. Felhasználónevet és jelszót ellenőrzöm (jó adatokat adok meg!-ismét), újra rámegyek a bejelentkezésre. Az oldal villámgyorsan frissít, de ugyanazt a bejelentkezési felületet látom, mint előző 2 alkalommal, hibaüzenet még mindig nincs.
    Total Commander bejelentkezés: Hálózat-FTP kapcsolódás - új kapcsolat - beállítom a kapcsolat nevét, kiszolgáló nevéhez beírom az FTP címet, megadom a felhasználó nevet és jelszót (amivel mások máshonnan be tudnak jelentkezni), majd "leokézom". Rámegyek a kapcsolódásra. Van hibaüzenet: "530 Maximum number of tries exceeded. Please contact the site manager". Eszerint túl sokszor próbálkoztam? Ismétlem, jól adom meg a bejelentkezési adatokat.
    - munkatársak saját lakóhelyükről el tudják érni az FTP-t, be tudnak jelentkezni, használni, stb.
    - ha én itthonról mobilnetről (hotspot) csatlakoztatom a gépet az internetre, akkor be tudok jelentkezni, használni tudom.
    - mobiltelefonról mobilnettel használni tudom, wifin csatlakozva az otthoni hálózathoz nem tudom használni.
    - másik gépről otthoni hálózatra csatlakoztatva sem tudom elérni a szervert.
    Egyetlen dologra tudok gondolni, hogy a túl sok próbálkozás miatt letiltotta az FTP szerver az IP címemet. Ebben az esetben hogyan tudom megoldani a csatlakozást? (a mobilnet-hotspot kombó nagyon lassú és költséges megoldás, nem mindig kivitelezhető)
    Várom a további ötletek és javaslatokat a hibával kapcsolatban!
    A probléma több mint fél éve fenn áll, de mostmár nagyon szükségem lenne a távoli elérésre. (Fél évvel ezelőtt is ezekkel a bejelentkezési adatokkal próbáltam bejelentkezni-akkor sem ment, előtte viszont igen, nem tudom mi lehetett a változás oka.)
    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák