Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • intelnyet

    tag

    Srácok!

    Szeretnék ismerkedni a FreeBSD-vel, de gondom van a telepítéssel!
    Talán kezdeném ott, hogy windowson kívül még mást nem telepítettem, de hát jobb későn, mint soha!
    Van egy 80G-s wincsesterem, 4 partícióra osztva!
    1.(C:) partíció: win2000
    2.(D:) partíció: Az adataim, stb...
    3.(E:) partíció: üres - formázatlan
    4.(F:) partíció: üres - formázatlan
    Van a gépben egy CD-író (G:) és egy DVD-író (H:)

    A 3. v. 4. partícióra szeretném feltenni a FreeBSD-t!
    A FreeBSD 5.4-et töltöttem le! Ezt 2 CD-re ki is írtam, és csináltam ''boot'' floppykat (boot, kern1, kern2). Floppyról bootolva el is indul a FreeBSD telepítése és nekem itt jön az első problémám!
    Amikor odáig jutok, hogy megmondjam, hová települjön a FreeBSD, akkor a telepítő az eddigi 4 partíciót kettőnek látja!!! Külön látja az 1.(C:) partíciót, a másik hármat viszont (D:, E:, F:) viszont egynek látja! Itt kellene slicet létrehozni, de ha megcsinálom, hazavágja a D:-n lévő mintegy 3Gbyte anyagomat!
    Nem lehet úgy telepíteni a BSD-t, hogy megmaradjanak a D:-n lévő dolgaim? (Mondjuk E:-re vagy F:-re, amit sajnos nem is lát??????)

    Másik kérdés, hogyan kell úgy telepíteni, hogy a win2000 is megmaradjon?

    (Kétszer sikerült hazavágni a win-t...)

    A nagyobb gondom azonban az, hogy kihasítok partíciót, abból, amit a FreeBSD egynek lát, (csinálok disklabeleket, '/', swap, ... stb.) és elindítom a telepítést, megadva, hogy CD-ről pakoljon, akkor azt mondja a FreeBSD5.4-i386......iso-ra, hogy az valami 2.x előtti cucc!!!
    Na erre kössetek bokrétát!
    Megkérdezi, hogy akarom-e ennek ellnére is telepíteni!
    Aszondom neki, hogy akarom, akkor meg azongya, hogy a CD-n lévő anyagban ez sincs benne, meg az sincs benn, ... stb!
    Na erre meg gombot varrjatok!

    Rosszul van megírva a CD, ha igen, hogyan kellene úgy megírni, hogy a FreeBSD tepítője azt el is olvassa?

    IntelNyet

  • intelnyet

    tag

    válasz molnarcs #50 üzenetére

    Szia !

    Igen, sajnos az elején elég bamba voltam és elszúrtam a particionálást!
    Most már hagytam a FreeBSD-nek partíciót, így ebből a szempontból nincs akadálya a telepítésnek!
    DE!
    Most félek elkezdeni is, mert ha hazavágom a Win2000-met, akkor nekem majdnem egy nap (!!!) újratelepíteni az egészet! Ami nálam igencsak időigényes az a Win2000 naprakész állapotba hozása! (Netről feltenni a javításokat, IE6-ot, SP4-et, ... stb. egy 128 kb/sec sebességű internetelérésen elég idegörlő mutatvány...)
    A saját cuccaimat kiírtam már az első esetben is DVD-re, így azok megvannak (D:, partíció)
    Tehát azóta úgy van átrendezve a 80GB winchester, hogy ebből a Win2000 lát 40GB-ot C:, és D:, partíciók... 2x20GB-ot pedig win nem lát... (Nincs neki ''odaadva'')
    Az egyik 20GB-tra fel is tudtam tenni egy Linux-ot (Red Hat Fedora), ők szépen megvannak a win2000-el együtt!

    Van még egy 20GB partícióm a FreeBSD számára...
    Ami aggaszt, hogy a CD-re kiírt ISO-kat viszont első esetben sem ismerte meg!
    (A neten úgy olvastam, hogy ''just burn *.ISO into CD'' és már használhatom is)
    Tehát két kérdésem marad:
    1., Amikor telepítéskor kérdezi, hogy a BOOT szektorral mit csináljon, mit kell választanom?
    (Fejből) úgy emlékszem, 3 lehetőséget ajánl fel:
    a., Érintetlenül hagyja
    b, Sajátját használja
    c., (Bocs, de már nem emlékszam...)

    2., Rosszul írtam volna meg a CD-t? A fájlok ott vannak, simán tudom őket másolni (pl. win alatt), de a FreeBSD telepítéskor ''panaszkodik rá''

    Ill. még egy kérdésem lenne:
    Hogyan kell a FreeBSD számára bootolható CD-(ke)t készíteni?

    Angolból ugyan nem vagyok perfekt, de elég jól megértem a szöveget...
    (Ha nem, akkor pedig van ''online'' segítségem )

    IntelNyet

Új hozzászólás Aktív témák