Új hozzászólás Aktív témák

  • molnarcs

    tag

    válasz intelnyet #49 üzenetére

    Helló. Kicsit későn vettem észre a kérdésed. A probléma az, hogy a windows/dos úgy partícionál, hogy létrehoz 1db elsődleges partíciót, ennek kiterjesztett (extended partition) partíciójában pedig a logikai partíciókat. A FreeBSD-nek viszont primary partíció kell (4 db lehet egy diszken egyébként).

    Szóval újraformázás/partícionálás nélkül nem fog menni a dolog szerinem. Viszont adatokat nem tudod kiírni esetleg DVD-re? Win2K-át úgyis érdemes levágni, a WinXP SP2 már tényleg jobb (gyorsabb egyébként).

    Ha újrapartícionálsz, figyelj oda, hogy egy db. primary partíció windowsnak (mondjuk ha játszol meg ilyesmi, 15GB). Egy db. primary a BSD-nek (ő ezen belül hozza létre a ''logiak'' partícióit) - mondjuk 20 (ennyi kelleni fog ha mondjuk openoffice-t akarsz fordítani, meg jávát), a maradék hagyd üresen más célokra esetleg...

    Tudsz angolul? A FreeBSD kézikönyv a legjobb dokumentáció amid valaha olvastam szabad szofter OS-ről. Nem beszélve arról, hogy a FreeBSD man page-k is legendásan jók - minden konfig fájlról találsz man page-t. Pont ezért (és mert nagyon egyszerűek a különböző konfigurációs progik/fájlok) sokkal könnyebben tanulható, egszerűbb mint a linux (nekem legalábbis az volt, főleg ''komolyabb'' dolgoknál, mint tűzfal, ahol a FreeBSD tűzfal szintaxisa majdhogynem angolul van :))

Új hozzászólás Aktív témák