Keresés

Aktív témák

  • prmcsk

    addikt

    válasz #95904256 #14070 üzenetére

    Nem gondolom, hogy alfonz ezen a versenyen figyelmetlen volt, hiszen a boxból lett hatodik... :D A figyelmetlenségét a tét nélküli edzésen hagyta... :DDD
    Alfonz is többször rákérdezett a boxra, hogy lehet e még előzés és többször is megerősítették neki is, hogy nem.
    Ezért volt lájtos mindaddig, amíg azt nem látta, hogy van aki másképpen értelmezi az utcsi körös SC.-t...

    tope Ezt már régen kitárgyaltuk, olvass vissza...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz #95904256 #14074 üzenetére

    Igen, képtelen volt, mert ellentétben sumákkal más infón volt, az előzhetőséget illetően.

    Azt meg ne kelljen elmagyaráznom mennyivel egyszerűbb előzni engem, ha a mögöttem haladó az SC. miatt rám gurulhat, ő dönt előbb, hogy előz, a megfelelő fokozatba vált és gáz...
    Én meg azzal a boxinfós tudattal, hogy a szabály szerint már nincs előzés szabadon hagyom a belső ívet, mivel nincs mire védekezzek és "begurulásra" készülve nyugodtan ülők...

    Tehát minden a külön infós rákészülésen múlott, így tudott sumi előzni.

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz shev7 #14081 üzenetére

    Akkor ezt megbeszéltük, ha nem érted meg, hogy más az SC. szabály a versenyen és más az utolsó (célba futó) körben. Ha sumi nem az utolsó körben előz így akkor szabályos. Én így értelmezem.
    Versenyben ugyanez az SC.szitus előzés nem fordulhatott volna elő, mert alfonz nem úgy, nem ott és nem olyan tempóban fordult volna...
    Gondolhatsz alfonzról, amit akarsz, de mindkét VB. címekor a "mestert" kellett megvernie ehhez és alfi akkor sem a legjobb verdákban ült és még a szél sem neki fújt...

    Ebből kiindulva nyugodtan gondolhatom, hogy alfihoz képest sumi olyan kevés, mint lágerban a reggeli...Sumi most először rózsival mérkőzgessen aztán jöjjön a nagyobb falat.

    Majd szezon végén visszatérünk arra, hogy ki a jobb sofőr és, ki, hányszor és hogyan szivatta meg a másikat. Egy verseny az össz történésével együtt adja az eredményt.

    Alfonz boxból 6. Sumi honnan 7. ? Ez a meccs állása...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz apóka #14090 üzenetére

    Nem gondolok én semmit, de a VB. címeinek számát mindig is fenntartásokkal fogadtam és ez itt nem titok.

    A fő csapatában és benne is, akkoriban mindig benne volt a szabályok határfeszegetésének gondolata és tette.

    Mindig elismertem, hogy jó sofőr, a legjobb verdákban ült és nem lett volna szüksége a sokszor tornádó szerű hátszélre, az évek folyamán mindig "slave-re jumperolt" csapattársakra, de neki nem volt nehéz elfogadni ezt a mentalitást, mert alapból ő ilyen. Mindegy hogyan nyer, csak nyerjen. Ő már akkor a mai "sikeres" ember kritériumai szerint gondolkodott, megelőzte korát...

    3 max 4 VB. címe reális szerintem, a többi a szelek szárnyán érkezett...

    Ez az én véleményem...

    Alfonz a mai világban már nem lehet ötszörös vb. az a világ elmúlt...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Stirlitz #14096 üzenetére

    Ma már nem elég a Sumi hozzáállás.

    1.) Nem mindenki ilyen beállítottságú.
    2.) Ma már nem lehet azokat megtenni versenyen, amiket akkor csak a ferka és Sumi megtehetett, bünti nélkül.
    3. Kiváncsi lennék, ma hogyan itélnék meg a Hill elleni VB.-t érő manőverét suzukában.
    4. Sumi látványos elengedését, hogy nyerjen, a világ és az F1 arcába köpve, tüntetőlegesen közölni mindenkivel: Lám ezt is megtehetjük.

    És ezeken hány VB. cím múlott, soroljam még ?

    Milyen "izgi" is volt mikor már augusztusban VB.-t avattunk ? :DDD

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz MPowerPH #14101 üzenetére

    Nem fikázom, bár ha a tényközlés annak számít, akkor igen...

    TESCO-Zsömle egyetértünk, ezért is gondolom, hogy a mostani 5 VB. cím elvárása, az mese.

    decibel Javíts ki, ha tévedek, de Alfi két VB.-je alatt Sumi szerintem ferkában ült.

    Miért ne hasonlíthatnám a mai ferkát a mai mergával ? Kb. egy szinten vannak, a különbség a "sofőr error"-ban mutatkozik meg. :D

    Amit mellesleg falhoz kent Lonzi és egy összelegózott vassal a boxból hatodik lett... ;] Lúzer volt, de javított.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Stirlitz #14118 üzenetére

    Csak a 4.ik pontodhoz, egy apró megjegyzés. Nem múlott rajta semisem. Utóbb kiderült, ezért is kár érte.

    Rég volt és én sem emlékezhetek rá tisztán, de szerintem akkor még nem dőlt el semmi a VB.-jét illetően, amit sugallsz is " mint utóbb kiderült"...
    Ha így volt, ettől még csunyább a dolog.

    Sosem mondtam, hogy egy versenyző ne legyen csibész és győzni akaró, de van egy határ és nálam ez az átlátszóság...Legyen valaki gusztusosan győzni akaró, de ne tovább...
    Alfonz 5 VB. ? Legyen igazad, de nehéz lesz, mert egyet a mekinél már ellúzerkedtek. Ha most háromszoros lenne reális is volna...

    dízelracer Tudom, hogy tévesek voltak a jelzések, de ezt felülírja az utolsó körben alkalmazandó és leírt SC. szabály, amit Suminak és Brawn-nak is ismernie kellene. Brawn szerintem hibázott, mikor Suminak azt rádiózta, hogy előzhet és úgy néz ki beszopták...

    TESCO-Zsömle Tisztában vagyok Sumi "píár értékű" visszatérésének okaival...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz shev7 #14123 üzenetére

    Már bocsánat a hülye hasonlatért:

    Ha egy törvényben le van írva a tizenhétezerhatszázhuszonhatodik oldal negyvenharmadik alfejezetében, hogy lopni tilos és bűn, később nem hivatkozhatok arra hogy, de kérem nekem mást táblázak, zászlóztak és írtak ki, és ezért loptam...

    A szabály az le van írva, ami megtévesztő volt az meg emberi hiba...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz JJános #14127 üzenetére

    Részemről is zárom, de...

    Már régen leírtam, hogy Alo 6. Sumi 7. és nincs bünti, mert az utcsó körös SC. szabály és a kijelzések ellent mondtak egymásnak.

    Azt is leírtam már, hogy szerintem Lonzi akkor és azért kezdett pánikszerűen gyorsítani, mikor látta, hogy valaki oldalt döngetne el mellette és ez elbizonytalanította a szabályértelmezést illetően.
    Reflexből cselekedett, ha tudatos lett volna a gázadása, nem riszáltatja meg a verdát, mert azt még egy óvodás is tudja, hogy ezzel gyorsulást és időt veszít...

    shev7 Szerintem sántít a hasonlat, mert ha egy hivatalos rendezvényen részt veszel és annak lerendezési szabályzatában leírják, hogy nincs repi, akkor neked hiába mondja bárki, hogy ingyen vihetsz, ha megcsípnek szabályt szegtél. Vissza kell adnod a portékát.

    Nem mondhatod, hogy nem olvastad a szabályzatot, vagy, neked x mondta, hogy viheted...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz shev7 #14135 üzenetére

    Na mégegyszer...

    a szabályzat 40.13 pontja kimondja:

    "Ha a verseny aközben ér véget, hogy a Safety Car a pályán van, akkor az utolsó kör végén be fog hajtani a boxutcába, és az autók normál módon, előzés nélkül mennek el a kockás zászlóig."

    Az utolsó körben a SC. a pályán volt, behajtott a boxutcába és az autók előzés nélkül nyomhatják a kockás zászlóig...

    Ebből mi nem világos ?

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Tiszta "izgalom" az egész... :U
    A vörös bulák augusztusra, (szeptemberre) VB.-k lesznek, akárki vezetné is őket...
    Alfonz és a ferka meg ellúzerkedi az idei évet és talán, majd valamikor összejön nekik.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Vélemény.

    Webber "becsalta" az előzésbe Vettelt. Belül helyet hagyott neki, Vettel bement háromnegyedben meg is előzte. Erre Vebber nem egyenesen megy, vagy jobbra húz, a következő kanyar miatt, hanem ha kicsit is, de balra. Az első és a hátsó gumik belül értek össze és a forgásirányukból adódóan Webber jött ki jobban belőle.

    Hambi azt gondolja, hogy a csapat nem véletlen csak neki szól a fogyasztást illetően, mintha Buttonnal akarták volna megnyeretni a versenyt és ettől esett "gondolkodóba"...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Szubjektív...

    Napok óta vitatkoztok itt, hogy melyik RBR-es a mocsokabb. Szerintem egykutya mind a kettő, csak az egyik kimutatja, a másik meg sunyi és nálam a sunyi a mocsokabb.
    Azért "Vérebet" sem kell félteni, ha köcsögségben mérünk.

    Mindkettőnek nagy lett az arca, mert VB. autóban ülhetnek és életük talán egyetlen lehetőségét az RBR.-ben nem akarják kihagyni. Jó időben jó helyen ezt akarják kihasználni, mint anno "Puttony, vagy Vilnöv".
    "Mark egy körrel előtte azt kérte, fogjuk vissza kicsit Sebastiant"

    Véreb bárkit le, vagy átgázol, ha az kell ezt már többször bizonyította.

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz MPowerPH #15534 üzenetére

    Alfonzot ma négyszer szivatták meg a dodgem vezetők... :DDD
    Ezek közül az egyik éppen az általad említett szitu volt. Mikor hambi a boxba ment, alfonz a leggyorsabb körét futotta meg és mégegyszer megtette volna, ha valamelyik lúzer nem tartja fel és kerékcsere után ezért vesztett pozíciót, nem a taktika miatt...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Oliverda #16633 üzenetére

    Nekik csak most derült ki ? :DDD

    Megvárták, hogy elég előnyt autózzon ki ahhoz, hogy egy ejnyebejnye büntivel ne veszítsen sok pozíciót...

    Volt már példa ilyenre, csak más volt anno a kedvezményezett...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Az elengedésről...

    Értem és megértem a szitut, de ez így nagyon gusztustalan volt...
    Ezzel kapcsolatban van egy sanda gyanúm, hogy ezt maszat "rendezte" így.
    Kizártnak tartom, hogy a verseny előtt ne beszéltek volna erről, hiszen 2.-3. helyről rajtoltak és nem a végéről, tehát bőven volt esély az 1.-2. helyre. Nem igaz, hogy ilyen inpotens és abszolút feltűnő megoldást találna bármilyen mezei csapat.

    Massa van akkora suttyó, hogy ha már a VB. esély miatt el kell engednie alfonzót akkor nem a "megbeszéltek szerint" teszi, hanem a maga módján, mert ő ilyen...

    Minél botrányszagúbban, minél feltűnőbben, hogy ezzel együtt önsajnálatot is gerjesszen és közben eljátszhatja a durcás kisfiút is. Sosem volt VB. tipus és soha nem is lesz az.

    Tudta, hogy a csapata saját "önvédelméből" nem fogja kibeszélni a történtek után, hogy: Nem így volt megbeszélve az elengedés és ezt használta ki a saját bunkóságára...

    Szerintem a csapatrádiós beszólás már az utolsó "figyelmeztetés" volt, mikor látták, hogy maszat nem a megbeszéltek szerint jár el és nem jóval előbb engedi el alfonzót, mondjuk egy lassú kanyaros direkt elfékezés kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Flashcash #17584 üzenetére

    Idéznél te, vagy valaki ugyanilyen véleményt a sumáker/ferrari érából, amikor a 7 VB.-hez barika és maszat állandó "slave"-re volt jumperolva ?

    Az élet többször bebizonyította, hogy master és slave nélkül, közel azonos képességeknél nem lehet VB.-t nyerni. Elég a mekire gondolni. Alfonzra és hamira, akik szétszopatták egymást, rajkó meg VB. lett, bár szerintem nem véletlen, mert két versennyel a vége előtt 17 pontelőnyt eldobni, ahhoz hülyének kell lenni...
    (Ez volt az ára a "kémbotránynak".

    Istenem, hány VB. cím dőlt el így ?

    Bárki megszólalása csak így volna fair...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Na véreb megint "dodgemez"...
    A meki helyében ráküldeném puttonyt és egy szabályos belső íves kilökéssel felébreszteném az auszit...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Most néztem vissza az esetet, de én nem látom, hogy véreb a belső íven és bal kanyarban balra húzná a kormányt.
    Betöri balra, bemegy a belsőre és egyenesen tartja...

    A büni "szakértőkről" csak annyit, hogy sumi eset sem volt hibás... :DDD

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Szerény véleményem: kovakövi nem finn, hanem idióta, aki másokat veszélyeztet.

    Befordul a boxba, majd kijön, mert ő egy laza finn(g) Az egy dolog, hogy a visszapillantót borotválkozásra használja, de ha verseny közben bármit kifolyat az aszfaltra ?

    Két meccstől eltiltanám az ilyeneket...

    Flashcash Egy szerencsés p.csagyümölcs...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #19619 üzenetére

    Biztos, hogy be, mert széles az aszfalt és nem kell eljutnom a saját boxomig csak az elsőig, vagy már elé is rohantak volna az oltókkal.

    Mégegyszer mondom: Verseny alatt mások életével brahizgatott a barom...Ha ő a saját életét lesz@rja ? Az övét, ezek után, én is...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Hambi vs.Wéreb vitában részemről a záró...Mondom ezt úgy, hogy alfonz drukker vagyok.

    Olvasom itt a különböző "fotelversenyzős" hsz.-eket néhány kivétellel, mint példáulb-type. Benne látom, hogy nem csak látott, de már érzett is rázókövet a feneke alatt valamiben, van a versenyzésben gyakorlata és szagolt már verseny lázat, ami nem agyatlan vezetést jelent, ezért a hsz.-ei hozzám a legközelebb állóak. :B

    Pár éve gokartozom. Nem versenyszerűen az igaz, de elég gyors vasam van (vizes, 125ccm-es, hat sebességes Rotax, Mach1 váz) ahhoz, hogy objektívebben lássak dolgokat. Párszáz kört lementem már a kakucsringen és kecskeméten, nem beszélve arról, hogy 26 éve vezetek...Sokan itt hány évesek is ?

    Néhány "gyöngyszem"...

    "és a kanyart mindig az ív külsején kell elkezdeni venni"...

    Nem igaz. Hogy honnan kezded meg azt mindig a következő kanyar íve, milyensége dönti el. Az esetek kb.90%-ában pont az ellenkezője igaz. Általában az a jó kanyarvétel, ha belső rázószélről a következő kanyar belső rázószélére érkezel és egyáltalán nem biztos, hogy kívülrők kell elkezdeni egy kanyart, oda inkább érkezel...

    "Ha MW lecsuszik, mert tul sok a tempo, akkor LH is"

    Ez sem oké. Nagyobb íven gyorsabb tudsz lenni, ez alap fizika. Ha tudod, hogy nem egy lúzer van előtted (hambi), aki határon autózik a külső íven, akkor bármelyik átlagos sofőrnek is be kéne látnia, hogy ugyanaz a sebesség a belső íven nem fog menni.

    "Akkor mi is a baj Webberrel? Ott volt a lehetoseg, beprobalkozott..."

    Ja, igen, de nem mindenáron. Ilyen előzési manővereket a túraautóknál lehet látni, ahol a belső íven próbálkozva betámasztják az autójuk elejét az előzendő járműre, mert e nélkül tudják, hogy kisodródnának. Két legyet egy csapásra: Én maradok a kanyaríven, akire meg rátámaszkodtam az szinte tuti, hogy lecsúszik.

    "LH megint elkapkodta. Ha kicsit nagyobb ívben fordul, akkor is lazán megvan Webber, és akkor még a kereke se törik ki".

    Ja persze...Ha nagyobb íven kanyarodik akkor könnyen előfordul, hogy balos külső rázót nem érinti, hanem átgázol rajta, amitől sérülhet a kocsi, lassul, vagy kiáll...
    Ne akarjuk már mi érezni azt az autót, amit ő vezetett...

    Ez esetben wéreb mentalitásával van a bajom, mert ez F1 ahol a kaszni miatt nem lehet ugyanezt megcsinálni, mármint morálisan. Megelőzték és így ő látja és érzi mindkettőjüket, tehát neki kellene vigyáznia a fentebb leírtak miatt, de szerintem nem akart.
    Tudta, hogy a manőverrel nem veszít semmit, max nyer, ami be is jött. Miért is ?

    1.) Ha nem tud elmenni neki hambi + pontokat szerez hozzá képest.
    2.) Ha mindketten kiesnek a ponttáblázat nem változik.
    3.) Hambi kiesik és nulláz, ő meg becsorog...
    4.) Ő maga esik ki, nulláz, hambi + pontokat kap.

    Na ez az, ami szerintem eszébe sem jutott, mert csak kellő sebességgel kell végrehajtania az oldal ütközést ahhoz, hogy ez ne forduljon elő.

    Végül egy megjegyzés: Ha ugyanilyen mentalitással és manőverekkel csapatnánk a haverokkal a gokartban, jó esetben is betonkeverővel kellett volna már a ránk tapasztott gipsz mennyiségét keverni.
    Nálunk "alapszabály", hogy ha egyenesben megelőztek, vagy bőven melléd értek (hátsó-első tengely) akkor a kanyarban nem szúrok a rázón vissza, mert ÉN látom őt és a szitut és ebben a sportban a baromkodásnak curva nagy bukás lehet a vége.
    Lehet, hogy szelíd vagyok ? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz shev7 #19759 üzenetére

    A vissza idézetekből ne hagyd ki az érveimet sem...

    Az "alapszabály" idéző jelben van, úgy is értsd...
    26 éve vezetek, kb. három éve gokartozom...
    Hogy a versenybírók mit hogyan láttak, az nem érv. Ugyanolyan szubjektívek, mint én. Sumi sem lökött ki senkit... ;)
    a 4. pont opció volt, amit megindokoltam, hogy miért nem gondolt rá...
    Nem mondtam, hogy direkt bele akart menni, de azt szerintem eldöntötte, hogy valahogy nem fog elmenni mellette...

    És ebben a szituban alfonz drukkerként sokkal objektívebb lehetek tőletek...

    BMW001 Az sem érv, hogy tubica miért... ? Mert nem azonos a két szitu és a ponttáblázati helyük csak a helyszín.

    1.) Mert nem wéreb volt mögötte...és ez a legfontosabb érv. :DDD
    2.) A megelőzött jobban vigyázott rá
    3.) Mikor is cserélt tubica gumit, nem pont a brillírozása előtt ?

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Motion_Blur #19765 üzenetére

    Márakinél nem számít, hogy hány éve vezet ? Tudom, vannak ilyenek is...

    Te jó Isten, hányszor törhettem volna már össze a verdáimat "vérpisti" módjára, csak, mert nem érzékelem a bajt, nincs reflexem, vagy csak azért sem lépek a fékre, pedig a szitu megkövetelné, hogy más hibáját egy fékezéssel én korrigáljam...
    Persze tudom, hogy a F1.-ben az okozott anyagi és erkölcsi kárt szinte sosem a hibázó sofőr fizeti.
    :DDD

    Stirlitz Ne mondj már ilyet. Sofőrök tömkelege így kezdte és abszolút össze hasonlítható. A fizika törvényei mindenre igazak, max. egy babakocsi versenyen a rázókő magassága nem annyira mérvadó, a kocsi hasmagassága miatt...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Stirlitz #19771 üzenetére

    Már megint keversz...

    Számodra miért nem alapvetés, ha gokartról beszélek, akkor nem egy F1-el vetem össze versenyben, hanem saját magával ?

    Szerintem abban is tévedsz, hogy egy gokart nem képes úgy fordulni, mint az F1, de majd jönnek a nagyok és megmondják a frankót...Ha nincs igazam, szóltok.

    A gumik érinkező felülete nem minden, mert az több tényezős

    Egy gokart súlyával, súlypontjával, kerék és tengelytávjaival, gumi méretével és anyagával benne van az, hogy a kanyarban lehessen úgy fordulni vele, mint a F1-ben.

    Egy gokart a méretéhez képest rövidebb tengelytávval, de szélesebb keréktávolsággal rendelkezik, mint az F1. Ebből szerinted mi következik ?

    A gumik anyaga ? Láttál te már egy gokart versenygumit "karikázás" közben ? Legalább úgy megolvad és tapad, mint az F1 és nem is kell a legjobbat használnod, bár ez a fogalom relatív, mert nem egy gumiszállító van... :DDD

    Mérd már le, hogy az F1 autónak hány cm2 a tapadó felülete és ehhez mi az összsúlya és ugyanezt tedd már meg egy gokartal, ami kb. 1/6-od súlyú...Ebből adódik, hogy ha a gokart kerekeinek a teljes aszfalt felülete egy hatoda az F1-ének (szerintem jobb a gokart aránya), akkor miért ne tudna úgy kanyarodni, mint az F1.

    Nowhereman Ez a te stílusod, ami téged tükrözhet, mert te írsz sokszor így... Én nem csak minősítek, hanem el is próbálom mondani, hogy miért gondolok valamit úgy, ahogy...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Tiszta F1 óvoda az egész... :W

    Mindenki ugyanazon a pályán versenyezne, aki fosik ne induljon el esőben, vagy vezessen az út és látási viszonyoknak megfelelően... :DDD

    Eljut ez is oda, hogy csak száraz pályán fognak versenyezni és ezzel az esőmenőket büntetik ?

    A jelenlegi elsőt kérdezik meg, hogy elinduljon e a futam ? Tiszta vicc, hát mit mondana vazzeg ? Neki az a legjobb, ha nincs is verseny. Minden pontelőny maradna a régiben, viszont egy eséllyel kevesebb a behozhatóságához...

    Pompi Mondtam én, hogy egyszer még visszasírjátok a palikot. Én már tudom, hogy nincs olyan sz@r, amit ne lehetne alul múlni...Palik for president...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Van Isten !
    vebberűberállatredbullbanülöknagyarc kiesett...Így legalább nehezebb lesz egy újabb szerencse/legjobb autós vébést látnom.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz krammerka #20463 üzenetére

    Ezt nem vitatom és kezd is belőlük elegem lenni.
    Sokaknak 2x3x nagyobb az egója, mint a tudása...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Alfonz drukkerként nekem ettől szebb nem is lehet... :D

    A vörös bulák elcseszték, de nem adják fel...
    A következőn rajt véreb-szvetter 1-2-re törnek, alfonz a harmadik. Szvetter hagyja, hogy alfonz a rajtnál 2.-ra menjen, majd hátulról szépen "kiműti". Ha szerencséje lesz maga is versenyben marad és mehetnek az 1-2. helyre, ha nem, véreb akkor is nyerhet miközben alfonz nullázik...

    Lehet, hogy horrort álmodtam ?

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz PazsitZ #20621 üzenetére

    Helyesbítek.
    Véreb nem is nagyarc, inkább nem versenyző tipus szerintem. Azon vitatkozhatunk, hogy ki mit ért ezen.
    Nekem nem az a versenyző, aki letipor bármit és bárkit az eredményért, mint marha a lóherét és gázol tökön-makkon át, mert az ilyen nem önmagára, hanem leginkább másokra veszélyes...Tudom, hogy a csapatán belül elnyomják, de ez nem magyarázat arra, hogy a habitusa más versenyzők életét keserítse meg. Ha nem ebben az autóban ülne annyi esélye lenne a VB. harcra, mint szálasinak a főtárgyaláson.

    Ma is mi volt ?
    Már az elején nyekergett, utána kamuzott, hátha nincs verseny és az csak neki jó.
    Vezeti a vébét, a pontelőnye megmarad, de az elenfeleknek egy futammal kevesebb az esélye a befogására. Szerintem a megcsúszása után sem reagált azonnal egy ellenkormányzással, ami nálam is azt sugallja (és ezzel nem vagyok egyedül), hogy ha vísszacsúszik a bolyba neki nem gond. Szerencsés esetben összekuszálja az első négyest, senki nem szerez pontot azok közül, akik rá veszélyesek, ezzel minden el van intézve és marad a régiben...Szerencsétlenségére nem így alakult, most ő szopott...

    Kezd elegem lenni a középszerű versenyző/legjobb autóban és jó évben=VB. kombóból.
    Tekints vissza az években és érted, hogy miről beszélek...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Maszat megint bebizonyította nálam, hogy egy búval lökött középszintű sofőr, ráadásul egy egoista pöcs. :DDD

    Istenem, és ez lett majdnem "mákos VB", bár ha így történik anno, nem ő az egyetlen...
    Ez a fazon, hogy valakinek segítsen ? Már "slave" pilótának is kevés...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Megy itt mindenféle sztárolás, hogy kinek és melyik kocsiban lévő eredménye a jobb.

    Eljátszottam a gondolattal...
    Az utolsó futamra azt mondja alfonz a redbullnak, szvetternek és vérebnek...Fiúk!

    Bármelyikőtökkel autót cserélek csak azért, hogy kiderüljön, a sofőr e a jó, vagy az autó, amit vezet. Bevállalom, hogy nem spekulálgatok és csakis akkor lehetek VB., ha megnyerem az utolsó futamot és tiszta versenyben legalább 5mp-el jobb leszek a másodiknál, legyen eső, vagy hó...

    Ki mit mondana ? :DDD

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Alfonznak "csak" egy dolga van ma és holnap...

    Mindenképpen a két "vörösbula" közé kell férnie és azt holnap is megtartania.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz lujó55 #21530 üzenetére

    Sajnos nem így lesz...
    Hiába csinálta meg alfonz a közéjük kerülést...
    Az időmérő eredménye után számomra egyértelmű, hogy véreb a rajtnál "véletlenül" kiüti hátulról alfonzot, mert az RB. és szvetter csak így lehet VB.
    Ha nem így lenne csalódnék vérebben...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz bluespirit #21545 üzenetére

    Ha jól tévedek a rajtsorrend miatt szvetter, alfonz és véreb egymás mögül indulnak (1-3-5)

    Mégcsak kormányozni sem kell, hogy bejöjjön, amit mondok.
    Az RB. a rajtsorrend miatt nem számolhat azzal, hogy majd alfonzzal történik valami, mert az a véletlen kategóriája...szvetter hiába nyer, alfonz lehet akár 4. is. A tuti csak a karambol lehet, amiért véreb eddig sem szégyellte magát...

    Még az is lehet, hogy nem a rajtnál lesz, mert az túl feltűnő. Elég, ha véreb olyan sebességgel akar bevenni egy kanyart, amiről előre tudja, hogy nem lehet, így hátulról "behozza" alfonzot majd azt mondja: Bocsika... :DDD

    Van benne rutinja, párszor csinált már ilyet...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz HERR Z #21547 üzenetére

    Legyen így... :K Bár ebben már túl sok a ha...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Ice!? #21549 üzenetére

    amúgy egy vet, ham, alo hármassal kiegyeznék végeredményként.

    Én is :K , de mindenki tudja, hogy alfonz a mérleg nyelve. Mindenki csinálhat bármit, ha végig megy és vérebet maga mögött tudja tartani. alfonz legveszélyesebb mindenki számára és ezért fog mindenki rá vadászni.
    Majd meglátjátok: A csapatrádiók és táblák arról fognak szólni, hogy alfonznak mi a jelenlegi pozíciója, persze, ha a sok "vadász" miatt egyáltalán eljut a verseny ezen szakaszába. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz JColee #21556 üzenetére

    Ez csak az egójából ered...
    1.) Szeret nyerni.
    2.) Nem szereti vérebet és az időmérő végén már tudta, hogy nem azon fog múlni a VB., hogy el kell engednie, mert nem lettek 1-2 és alfonz közöttük van, így a nagy versenyt is nyerheti...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz MPowerPH #21583 üzenetére

    Mintha én írtam volna... :B :R

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Nowhereman #21614 üzenetére

    Még akár párhuzamot is lehet találni a véreb vs. RBR és anno talma vs. KTM között...
    Ott és akkor sem volt őszinte a "labancok öröme", most sem lenne az...

    Labancék mindig is "hulye kocsogok" voltak. :DDD

    Motion_Blur Mert ezek ellenére sem hülye annyira, hogy ne látná be:
    Véreb az ő képességeivel csakis egy klasszis autóval esélyes arra, hogy egyáltalán VB. lehessen, vagy hogy pontokban kifejezve megmutassa "magát".

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz shev7 #21679 üzenetére

    Így van...

    A ferkához már régen találni kellett volna egy gondolkodót...

    Hiába volt gyorsabb véreb az új gumikon, de forgalomba tér vissza !
    Erre alfonznak is kereket cseréltek ahelyett, hogy senkitől sem zavartatva, tisztán mehetett volna az elejében... :DDD

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Gratula az RBR.-nek és sajnálom alfonzt...

    Taktikailag megszivatták a ferkát, a korai gumicserével, de hogy a ferkánál nem jöttek rá azonnal, hogy mit jelent forgalomba visszatérni akármilyen gumikkal egy előzni nem képes autóval ?

    Magamban szinte azonnal azt mondtam: Na most szívtátok meg... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Lauda #21792 üzenetére

    Annál is inkább, hogy nem rajta múlt, hanem alfonzon... :DDD

    Azt mindenki tudta, hogy első lesz, ez nem volt nehéz, de nem ettől lett VB., hanem a ferka ökörségén múlt. Alfonznak elég lett volna negyedikként beérnie és csinálhatott volna bárki, bármit...
    Annyira erre koncentráltak (véreb alfonz mögött), hogy csakis vérebet figyelték és egy óvodás trükkel (véreb az új gumikon ment egy alfonzhoz képest gyorsabb kört majd forgalomba ér). Ezt a ferka lekövette és...

    Taktikailag egyszerűen megszívatták a ferkát...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz MPowerPH #21865 üzenetére

    Ezen a futamon csak annyi feladatuk lett volna, hogy mielőtt kihívják Alonso -t a boxba, megnézik, hogy ugyan már ki mögé is skatujázzák be

    Hát ezaz...A leggyengébb csapatnál is alapvetés ez...Arról már ne is beszéljünk, hogy anno a ferka vitte ezt szinte tökélyre és most mégis elcseszik ?
    A "tót meg a barna" idejében mindent előre kiszámoltak, ennek köszönhetik vagy három VB.-jüket...

    Amatőrök... :DDD

    venember83 Hajrá tilke, csak így tovább... :W

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Sandormaster #21979 üzenetére

    Milyen tanítvány ?

    Ha jól tévedek ebben a korban szvetter még csak gokartozott, amiről itt már páran elmondták, hogy az F1-ben nem jó semmire, a gyakorlati haszna nulla... :D :DDD

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Neoteric #22112 üzenetére

    Jól "megpíárolták" ezt a Vettel gyereket. :DDD
    A nesze semmi jó drágán, ennek ennyi az ára...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz #22121 üzenetére

    A ferrarinál tanulság kell legyen hogy:

    1.) Felvesz a csapatba 10 olyan gondolkodni, számolni és következtetni is tudó lelkes amatőrt, akik ha kell, ingyen is vállalják a verseny előtti és közbeni gyors stratégia váltást... :DDD
    2.) Maszatot állandó "slave"-re jumperolják, ha már ragaszkodnak hozzá. Másra nem jó. Dugni már nem tud rendesen, maximum bele maszatol a pontállásba... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Oliverda #22226 üzenetére

    Most őszintén...

    Miért kéne alfonznak gratulálnia, "sportszerűségből" ? Ez már régen nem divat... :DDD
    Szerintem az RBR.-nek is egyértelmű, hogy alfi volt az, aki elvesztette a VB.-t és nem pedig szvetter nyerte. (Ezt persze "píárilag" sosem mondják ki).
    Az nem volt kérdés a ferkánál sem, hogy szvetter nyeri a futamot, ha a vasa bírja.
    Ez abból is egyértelmű, hogy vérebre és a min. negyedik helyre figyeltek, ez a ferka "csúcs lúzer" taktikájában is megmutatkozott.

    Ha így nézzük, akkor szvetternek és az RBR-nek kéne gratulálnia a VB.-ért, alfonznak és a ferkának.

    Tehát: Nem az volt a szerencse, hogy szvetter nyert, hanem az, hogy alfonz nem lett negyedik és szvetter így lett VB.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz IreN!CuS #22232 üzenetére

    Sumi gratulálhatott is alfonznak, mert egy gyengébb vassal kente el a száját, egy jóval több VB.-t nyerő bajnoknak és a ferkának, akik akkor top csapat voltak.
    Ez érvényes az akkori kocsira, a taktikára és a sofőrre is...

    És ez a nagy különbség...

    Oliverda Szerinted az RBR és a ferka műszaki szintkülönbségének a kompenzálása nem a sofőr tudásbeli különbségével magyarázható ?

    Ha alfonz az RBR.-ben ül szerinted melyik hónapban lett volna VB. ? ;]
    És szvetter a ferkában ? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz DopeBob #23296 üzenetére

    Ezek után nem hiszem, hogy sok F1-es pilóta fog holtidőben rallizni

    Már tegnap írni akartam erről, csak nem mertem... :D

    De tényleg, ha van olyan "tubica" kaliberű idióta, aki az extra pénzkeresős extrém sportját veszélyezteti a hobbiból és "ingyenesen" űzött extrém sportjából adódó baleseti veszéllyel, az vessen magára. És pont a ralival, az autóvezetés királyságával kellett ennek is próbálkoznia ? "Tubinál" jóval nagyobb nevek estek-keltek már ebben a sportban.

    Ha a holt szezonban adrenalinra vágyik valamelyik, menjen le hídba,a répáját kösse fel egy madzaggal a mennyezetre és garantálom, hogy izgi lesz, ha fárad...

    Lehet kövezni...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Aktív témák