Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothl

    addikt

    Sziasztok !

    Lehet, hogy kivívom az ellenszenveteket, pedig isten bizony nem az a célom, de döntés előtt állok és szükségem van a tanácsotokra. Nagyjából végigolvastam a topicot és az én szótáramban is szerepel sajnos a reménytelenség és hiábavalóság, még ha talán nem is olyan szinten, mint pár embernek akik ide írtak, hiszen jelenleg sem 90e Ft -ért dolgozom. Hosszú távon, pár évben gondolkodva viszont úgy érzem nincs jövőm, sem itthon, sem külföldön a jelenlegi szakmámban és szükségem van arra, hogy váltsak és egy képesítést megszerezve elinduljak egy másik úton, elsősorban a külföld felé orientálódva.
    Nem szeretnék a vendéglátóiparban kezdeni, mert ahhoz semmi érzékem, viszont semmilyen olyan szakmával nem rendelkezem, ami külföldön keresett lenne ezért arra gondoltam, hogy megnézek pár szakmát, amelyek amúgy is közel esnek a szívemhez és amikben úgy érzem jó tudnék lenni.

    Így esett a választásom a CNC témakörre, amiről tudom, hogy igen sokrétű és eléggé sok szinten lehet művelni. Nagyon sok helyen olvasni, hogy külföldön keresett szakma, de most ti egy kicsit elbizonytalanítottatok, valamint a tanfolyamokat nézve nem tudtam pontosan behatárolni őket.
    Jellemzően 3 féle képzés van, ezek :

    1. CAD -CAM informatikus
    2. CNC forgácsoló
    3. CNC programozó technológus

    Nem szeretnék hülyeségeket beszélni, mert jelenleg mindháromtól olyan messze vagyok, mint Makó Jeruzsálemtől, de...
    Anélkül, hogy leírnám melyikről mit gondolok, mi a véleményetek, hogyan kezdje el valaki, akinek a végcélja egy külföldi munka betöltése ?
    Egy olyasvalaki, aki most indul a szakmában nulláról, viszont eddig IT -s munkakörben, és különféle műszaki berendezések szerviz munkáiban jeleskedett ?

    Ha pedig tökéletesen dilettánsan állok hozzá és inkább vegyek egy kapát (már van), kérlek azt is osszátok meg velem.
    Amit nem szeretnék az az, hogy elvégzek egy használhatatlan színvonalú képzést sok pénzért, aminek a végén ott állok értékelhető szakmai tudás nélkül. Amit nem tudok vállalni, az az, hogy 70-80-90e ft -ért kilincseljek a gyakorlati tapasztalatot megszerezni kívánandó. Nem azért, mert pénzéhes vagyok, hanem mert akkor éhen halok.

  • tothl

    addikt

    válasz blasko92 #5829 üzenetére

    Köszönöm szépen a véleményt, annál is inkább, mert egybevág azzal amit gondoltam.
    Nevezetesen, hogy a CAD - CAM informatikus tanfolyam inkább magasabb beosztásba, tervezőknek, projektvezetőknek szól illetve ilyen munkakörökre pályázó embereknek és nem a géppel direkt foglalkozóknak.
    Márpedig ilyen pozícióba eleve szakirányú mérnöki diplomával vesznek csak fel. Ezt részben saját tapasztalatból is mondom, az informatika területén ha nincs diplomád lehetsz bárki, ha nincs ismerősöd csak kis céghez kerülhetsz és egyre rosszabb lesz a sorsod hosszú távon.

    A programozó technológusnak pedig bár szép feladat, értelemszerűen előfeltétele a forgácsolói képesítés és tapasztalat.

  • tothl

    addikt

    válasz kpityu2 #5837 üzenetére

    Ez is amugy mekkora baromsag....a sztrajk neve nem veletlenul sztrajk.Nem arrol szol, hogy ne erezze meg senki...eppen ellenkezoleg.

Új hozzászólás Aktív témák